کارشناس محترم خواهش میکنم جوابمو

با سلام خدمت کارشناس محترم...میشه جواب عکس منو تفسیر کنید..................یک کانولادر محل سرویکال osقرار داده شد وماده حاجب تزریق شد..کانال سرویکال طول ودیامتر نرمال وبوردر smoothدارد...رحم لترووسه به سمت راست قرار دارد وماده حاجب انرا بطور کامل پر نموده است..کاویته رحم دارای شکل نرمال کنتورهای صاف وقابلیت اتساع طبیعی بوده وهیچ فیلینگ دیفکتی در ان دیده نمیشود.فالوپین تیوب ها دارای دیامتر نرمال بوده یک unobstructed filling را نشان میدهد..نمای مخاطی بخش امپولرطبیعی به نظر میرسد..spillageماده حاجب در سمت چپ بسیار ناچیز وبا تاخیر اتفاق افتاده است وتا حدودی نیز لوکال میباشد که احتمال درجاتی از peritubal adhesionرا مطرح میکند.spillag ماده حاجب در سمت راست به داخل پریتونئال کاویته دیده میشود...انتشار ماده حاجب بعد از تخله یکنواخت است.

عزیزمadhesion به این معنی ست که درجاتی از چسبندگی در لوله ی چپ دیده می شود اینطور نیست که کلآً بسته باشد اما احتمال اینکه لوله ی راست به کمک بارداری تون بیاید خیلی بیشتر از لوله ی چپ است.. البته همانطور که می دانید بسیاری از افراد حتی با یک لوله باردار شده اند.
كارشناس مامايي فيروز

Re: کارشناس محترم خواهش میکنم جوابمو بدید..تورو بخدا

سلام ببخشید اینجا سوالمو میپرسم چون تو پیغام خصوصی واستون ارسال کردم ولی فک کنم بلد نبودم درست ارسال کنم شاید به دستتون نرسیده . دیگه با خودم گفتم اینجا حداقل بپرسم . ممنون میشم منو از نگرانی و استرس دربیارین و جواب عکس رنگیمو تفییر کنید . يک کانولا درمحل سرويکال OS قرار داده شد و ماده حاجب تزريق شد
کانال سرويکال طول وديامتر نرمال و بوردر smooth دارد
رحم آنته فلکسه قرار دارد و ماده حاجب آنرا بطورکامل پرنموده است
کاويته رحم داراي کنتورهاي صاف و قابليت اتساع طبيعي بوده وهيچ فيلينگ ديفکتي درآن ديده نميشود
فالوپین تیوب چپ به سمت بالای لگن اکستنشن پیدا کرده است
فالوپين تيوب ها داراي ديامتر نرمال بوده ويک filling unobstructed را نشان ميدهد
نماي مخاطي بخش امپولر طبيعي به نظر ميرسد
نرمال باي لترال spillage ماده حاجب به داخل پريتونئال کاويته ديده ميشود
انتشار ماده حاجب بعد از تخليه يکنواخت است
Spillage ماده حاجب در سمت چپ به طرف پاراکولیک گاتر چپ گسترش یافته است
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 75 مهمان