مدورکسی پروژسترون

باسلام خدمت کارشناس عزیز.....من امروز برای ازمایشهای بعد از سقط دکتر رفتم .به دلیل اینکه من هرماه لکه بینی داشتم دکتر بهم مدروکسی پروژسترون داد.حالا من سوال دارم.آیا خوردن این قرص ضرر دارد با توجه اینکه من برای بارداری هم اقدام کردم.عوارضی دارد.؟مشکلی ایجاد نمیکند؟ :( :(

ممنون از لطف شما.میتونه باعث بشه که بارداری زودتر رخ بده؟من جایی خوندم که سبب جلوگیری از باروری میشه............................از دیروز که دارم تو اینترنت دنبال اطلاعات بیشتر از این دارو میگردم کلی مطلب ضد ونقیض پیدا کردم..............امکان داره شما به من اطلاعات بیشتری بدهید.

سلام دوست عزیزم.من امروز سونو گرافس کردم برای وضعیت رحم و تخمدان.تخمدان سمت چپ من فولیکول نداشت و سمت راست هم اندازه اش 8mm بود.ب توجه به اینکه امروز روز 15 سیکل من بود.از طرفی هم من از امشب باید قرص مدروکسی را مصرف کنم .که قبلا هم گفتم.ولی نمیدونم که مکانیسم این قرص به چه نحوی است.ایا پایین بودن سطح هورمون پروژسترون می تونه دلیلی بر عدم تخمک گذاری و یا کوچک بودن فولیکول باشد؟اگر این دارو را مصرف کنم احتمال این وجود داره که تخمک گذاری بهتری داشته باشه یا باید در کنارش از دارو هایی همچون کلومفین یا لتروزول استفاده کنم؟قبلا از راهنمایی شما سپاسگذارم

سلام
دوست عزیزم! مدروکسی پروژسترون برای تنظیم سیکل می باشد و خود این تنظیم موجب افزایش سرعت بارداری شما می شود.(چراکه سیکلی که نظم ندارد احتمال نداشتن تخمک گذاری در آن بیشتر است) اما اگر ضمن مصرف این دارو به هر دلیلی نداشتن تخمک گذاری بازهم اثبات گردد، مسلماً برای تحریک تخمک گذاری نباز به داروهایی نظیر کلومیفن و لتروزول داریم.(البته اگر نبود تخمک گذاری اثبات گردد)
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس عزیز من مجدد با زحمت جدید اومدم.

همان طور که در جریان هستید من این ماه مدروکسی را شروع کردم.با توجه با اینکه پریود من دروقت خودش شروع شد ولی میزان و مقدار خونریزی من نسبت به همیشه خیلی کم شده درست مانند زمانی که LD میخوردم.
آیا مصرف این قرص سبب کم شدن حجم خونریزی شده است یا ممکنه که دلیل دیگری داشته باشد؟
از اینکه همیشه در نهایت صبوری پاسخگوی همه کاربران هستید سپاسگذاریم. :wink:

سلام
دوست عزیزم! اینکه قاعدگی شما منظم است عالی ست مدروکسی پروژسترون کلاً خونریزی رحمی را تنظیم می مکند اما نباید به میزان غیر طبیعی کاهش دهد. اگر به میزان غیر نرمال کم شده است باید به درمانگرتان اطلاع دهید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدومت کارشناس عزیزو تبریک عیدهای ماه رجب و شعبان.همان طور که در جریان هستید من این ماه سوم واخری میباشد که قرص مدروکسی میخورم واگر این ماه به جواب نرسم لتروزول را شروع میکنم.
ماه قبل هم که سونو کرد م روز 13 پریود فولیکول 25 داشتم ولی در کمال تجب 4روز زودتر هم پریود شدم.در سونوگرافی که در این دو ماه من انجام دادم در ماه اول ضخامت اندومتر 5 در روز 14 و فولیکول خوبی هم نداشتم و در سونو ماه دوم در روز 13 با فولیکول 25 ضخامت اندومتر 7 بود.
سوال من این است که ایا ضخامت اندومتر هم در بارداری تاثیری دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وبه نظر شما من چرا 4 روز زودتر هم پریود شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته دیگه این ماه من سونو کردم وهمه چیز را سپردم به خدای مهربونم
در این شبها مارا از دعای خیرتون بی نصیب نذارید.
با تشکر
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 53 مهمان