بررسی نتیجه سونو گرافی

سلام خدمت کارشناس محترم؛من حدود سه ساله که ازدواج کردم وپیشگیری طبیعی داشتم ؛سه ماهه که برای بارداری اقدام کردم هم خودم وهم شوهرم همه آزمایشهای لازم را انجام دادیم همه چیز نرمال بود حالا یک سوال دارم من روز دوازدهم پری سونو دادم همه چیز نرماله فقط اینکه اندازه تخمدان راست۳۱×۲۰ میلی با فولیکول ۶میل و۱۱ میل وتخمدان چپ ۲۷×۱۷ میل با فولیکول ۵ و۸میل ؛آیا اندازه تخمدانها نرماله وبا وجود اینکه دوازدهم پری سونو دادم اندازه فولیکول باتوجه به دوره هام که بین هشت تا سی روزه هست مناسبه یاخیر؟؟واگر مناسب نیست لازمه برای رشد فولیکول دارو استفاده کنم؛با تشکر

Re: بررسی نتیجه سونو گرافی

عرض ادب و احترام و خسته نباشید 36 ساله هستم

هفته 27 بارداری هستم این بارداری چهارمه خیلی ناخواسته پیش امد.
22 سونو دادم همه چی ظاهرا مساعده اما توی سونو نوشته شده که
یک میوم 17 میلیمتری در دیواره قدامی رحم دیده شده.

این میوم چیه؟برای جنین ایجاد مشکل نمیکنه؟
من از ماه دوم دردهای لگنی و کمر درد درست از باسن شروع میشه و رانها و حتی
زانوهام رو درگیر میکنه به طوری که اگر خواب باشم از شدت درد بیدار میشم.

ایا این دردها ربطی به این میوم داره و درمانش با وجود بارداری چیه؟

یاس بهشتی نوشته شده:عرض ادب و احترام و خسته نباشید 36 ساله هستم

هفته 27 بارداری هستم این بارداری چهارمه خیلی ناخواسته پیش امد.
22 سونو دادم همه چی ظاهرا مساعده اما توی سونو نوشته شده که
یک میوم 17 میلیمتری در دیواره قدامی رحم دیده شده.

این میوم چیه؟برای جنین ایجاد مشکل نمیکنه؟
من از ماه دوم دردهای لگنی و کمر درد درست از باسن شروع میشه و رانها و حتی
زانوهام رو درگیر میکنه به طوری که اگر خواب باشم از شدت درد بیدار میشم.

ایا این دردها ربطی به این میوم داره و درمانش با وجود بارداری چیه؟
سلام
تشخيص با درمانگر شماست اما ميومها به خصوص به اين كوچكي مشكلي ايجاد نمي كنند. دردتون هم لزومآً‌ارتباطي به آن ندارد.
مكمل مصرف مي كنيد؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از راهنمایتون

این سومین سونوی من بود که دادم توی اولی و دومی چیزی نبود این سومی رو که دادم نتیجش این میوم بود
مکمل هم بخاطر اینکه کم خونی شدید دارم روزی دو تا قرص اهن EASY IRON 28
کلسیم و لوتیروکسین و ASA میخورم

ممکن است برای شما از همین ابتدا مکملهای ترکیبی مثل مولتی پره ناتال که ویتامینهای دیگر رو هم دارد نیاز باشد.مثلاً گفته می شود ناهماهنگی کلسیم و منیزیم به دردهای این چنینی ممکن است مربوط باشد و ...و یا کمبود ویتامین D.
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید. ببخشید در سونوگرافی که هفته 15 ام بصورت روتین انجام دادم آمده:

یک جنین زنده داخل رحمی با ضربان منظم که دارای حرکات نرمال می باشد و پرزانتاسیون بریچ و شکل نرموسفال می باشد. جفت در وضعیت خلفی و دارای گرید 2 می باشد. مقدار مایع آمنیوتیک نرمال می باشد. وزن تقریبی جنین 97 گرم و طول آن بر اساس اندازه گیریبم fl ، دوازده سانتی متر می باشد.

ببخشید من بابت گرید دو جفتم خیلی نگرانم چند روزی هم به دکترم دسترسی ندارم. لطفا راهنمایی ام کنید.

با سلام و خسته نباشید
دوره های پریودم نامنظمه. (26 تا30روزه). 27 مهر پریود شدم . تاریخ اخرین نزدیکی 15 ابان بود. امروز ازمایش بتا دادم مثبت بود ولی مقدارش کم بود42.47
برای اطمینان از خارج رحمی بودن سونوی واژینال دادم که نوشته بود:
در داخل رحم ساک حاملگی کوچک با واکنش اسیدوایی ضعیف به قطر 4 mm دیده میشود و احتمال حاملگی حدود 4 هفته ، کنترل مجدد بعد از 1 الی2 هفته توصیه میشود
دو روز پیش لکه بینی داشتم ولی امروز خیلی کم شده
خانم دکتر به نظر شما احتمال داره تا دو هفته بعد مقدارش بره بالا؟ یا چون ضعیفه دفع میشه؟ ممنونم

سلام
نه عزیزم فعلاً شما شواهدی از یک بارداری نرمال در هفته ی های ابتدایی دارید و اگر هم صبر کردن تا سونوی 2 هفته بعد ، نگرانتون می کند، می توانید با اختلاف 72 ساعت آزمایش را تکرار کنید که از 2 برابر شدنش مطمئن شوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
اندازه فولیکول برای روز سوم کمی بزرگ است در صورت استفاده از داروهای تحریک تخمک گذاری احتمال تبدیل شدن به کیست وجود داردولیکن زمان مناسب انجام سونو برای تعیین اندازه فولیکول اواسط سیکل قاعدگی میباشد.ضمنا وجود فولیکولهای پریفرال میتواند یکی از نشانه های تخمدان پلی کیستیک باشد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 27 مهمان