باسلام من سنو دادم گفتن که احتمال بارداری هست بعد از چند روز بتادادم گفتن باردار نیستم وبعد از چند روز پریود شدم ۳روز طول کشید تمام شد الان مقداری شکمم بزرگ شده اگه میشه جواب بدین ممنون میشم هرچی سریعتر خواهشا

Re: تفسیر سونوگرافی

سلام دوست عزیز
با وجود بتا منفی و پریود شدن احتمال بارداری تقریبا صفر است.ضمنا حتی اگر در طی این ماه بارداری رخ داده بود شکم با این سرعت بزرگ نمیشد شاید علت بزرگی شکم مربوط به اختلالات گوارشی باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام میشه این سونو تفسیر کنیدرحم طبیعی است میومتراکوی هموژن طبیعی دارد و دران توده فضاگیر دیده نشد ضخامت اندومتر ۴mmکه در حد طبیعی است.توده بزرگ عمدتا کیستیک مولتی لوکوله که بعضی کیست ها حاوی محتویات اکوژن با اکوی lowlevelهموژن و یکی از کیست ها حاوی سپتوم های متعدد داخلی است به ابعاد مجموع mm112*67 در ادنکس راست و چپ و کلدوساک خلفی و ناحیه فوقانی رحم دیده میشود.تخمدانها قابل تفکیک از توده فوق نمیباشد.۱۰-20cc مایع ازاد در کلدوساک خلفی دیده میشود.یافته های فوق بیشتر به نفع اندومتریوما است.اندازه گیری تومور مارکرها و انجام mri لگن بدون و با کنتراست وریدی جهت رد سایر احتمالات توصیه میشود.من ۳۸ سالمه و مجردم.این سونو روز ۷ پریودی انجام دادم پریودام منظم بود بین ۲۸ تا ۳۰ فقط روزای اول درد داشتم .ما چون شهرستانیم هنوز جواب تومور مارکر و mri نیومده لطفا بم بگید چقد خطرناکه من میترسم برا نازایی ممکنه کل رحمم بردارن یا تخمدانها چکار کنم خیلی میترسم

سلام دوست عزیر
همانطور که میدانید رشد بافت آندومتر رحم در جایی غیر از رحم آندومتریوما نامیده میشود.نگران نباشید سونوگرافی در تسخیص آندومتریوما قدرت بالایی ندارد ضمنا متخصصان لاپاروسکوپی قادرند بدون صدمه زدن به رحم و تخمدانها کیستها را خارج نمایند
كارشناس مامايي فيروز

سلام ببخشید من نمیدونم چرا نمیتونم کامل عکس ازمایش و نتیجه mriبزارم فقط اینکه ازمایش خونم Ca125 شده بود ۴۵ و نتیجه ام ار ای هم زده کیست اندومتریوما در دو طرف لگن به سایزههای mm۴۳*34
.بعد توده بزرگ عمدتا کیستیک مولتی لوکوله که بعضی از کیست ها حاوی هموزن و یکی از کیست ها حاوی سپتوم ظریف داخلی است به ابعاد ۶۷*۱۱۲ mm در ادنکس راست و چپ و کلدوساک خلفی وناحیه فوقانی رحم در سونو نوشته به اضافه مایع ازاد در کلدوساک خلفی ۱۰_۲۰
امروز نشون دکتر دادم میگه باید عمل کرد اونم عمل باز .تشخیص شما چیه لطف میکنید راهنمایی کنید که باید چکار کنم عمل باز خوبه یا لاپاروسکوپی .جراح خوب و ماهر تو این زمینه چه کسی معرفی میکنید چقد احتمال داره از تخمدان ها و رحم بردارن .ضمنا من مجردم و ۳۸ ساله
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 34 مهمان