Re: جواب ازمايش هورموني

سلام. من این مطلب را مطالعه کردم. برای کسانی است که سیکل قاعدگی نامنظمی دارند. فکر کنم به کار شما هم بیاید.
نخستین علامت پریود نامنظم، فاصله ۳۵ روز بین ۲ پریود متوالی است. متغیر بودن مدت ‌زمان پریود هم نشانه دیگری از نامنظم شدن پریود است که نیاز به پیگیری دارد. همچنین از دیگر علائم پریود نامنظم می‌توان به تغییرات در مقدار خون‌ریزی یا وجود لخته‌های خونی با قطر بیشتر از ۲.۵ سانتی‌متر اشاره کرد.

دلایل نامنظم‌ شدن پریود چیست؟
برای نامنظم شدن پریود دلایل متنوعی وجود دارد. تولید و تغییرات هورمونی از شایع‌ترین دلایل است. استروژن و پروژسترون دو هورمونی هستند که روی تغییرات پریود اثر می‌گذارند و نظم پریود را تحت‌کنترل دارند.

با توجه به تاثیر و کنترل این ۲ هورمون بر چرخه پریود، رویدادهایی مانند بلوغ، یائسگی، بارداری، زایمان و شیردهی ممکن است تعادل این هورمون‌ها و چرخه پریود را به‌هم بریزند. به طور مثال در طول بارداری و حتی در بیشتر زنان، در طی دوران شیردهی، پریود متوقف می‌شود.

عوامل دیگر نامنظم شدن پریود
تغییراتی به‌جز تغییرات هورمونی نیز می‌توانند باعث بروز پریود نامنظم شوند که عبارت اند از:

کاهش وزن شدید

افزایش وزن شدید

استرس‌های عاطفی

اختلالات در خوردن، مانند بی‌اشتهایی عصبی یا بولیمیا

ورزش‌های شدید مانند دوی ماراتون

سندروم تخمدان پلی‌کیستیک

بیماری التهابی لگن

و حتی موارد دیگری از جمله اختلالات تیروئید که بر سوخت‌وساز بدن (metabolism) اثرگذار است. همچنین سرطان رحم یا دهانه رحم از مواردی هستند که به صورت نادر می‌تواند موجب خون‌ریزی‌ها در فواصل دو پریود شود و ایجاد قاعدگی نامنظم نماید.

سایت آنلاین وب مستر را فراموش نکنید.

همیشه بدانید که مادر بودن به معنای محدودیت و عدم رسیدن به آرزوها نیست. به عبارت دیگر یک مادر می تواند به راحتی کسب و کار آنلاین خود را آغاز کند. کافی است یک وب سایت طراحی و شروع به سئو آن نماید و در ادامه رپورتاژ آگهی رایگان دریافت کند.
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 19 مهمان