Re: اندازه نرمال رحم و تخمدان چقدره؟????

واقعا شرمندم میکنین که جواب سوالامو میدین
چقد خوبه چنین سایتی هست
من فک میکردم فقط فقط فقط دلیل این حضور این خط بارداریه چون این خطو برا خواهرم زمان بارداریش دیدیم نمیدونستم دلیل دیگه ای هم داره ، متشکرم از جوابتون

سلام خسته نباشید من روز ۱۴ سیکل سونو انجام دادم و نتیجه ش این بود: ضخامت آندومتر در حدود ۸ میلیمتر می باشد، فولیکولی با دیامتر ۱۶ میلیمتر در تخمدان راست دیده شد..با توجه به جواب سونو به نظرتون همه چی طبیعی برای بارداری؟

سلام من 32سالم مجرد هستم یک هفته خارش و ترشحات داشتم که دکتر برای سونوگرافی شکمی داد و به شرح زیر است
ابعاد رحم 70x26x34
انودمتر 7
تخمدان راست من35x"13
تخمدان چپ 30x13
مایع و ضایعه هم ندارم
و دوباره دو روز ترشحات دارم

سلام دوست عزیز
خوشبختانه سونوگرافی نرمال است .بیشترین دلیل خارش و ترشحات در خانممجرد مربوط به عفونتهای قارچی میباشد که معمولا با تجویز داروهای ضد قارچ به سرعت برطرف خواهد شد.مشخصات دقیق ترشحات اعم از رنگ بو خاصیت کشسانی را به درمانگرتان توضیح دهید تا داروی موثر برای مشکل شما تجویز شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
تجویز دارو و درمان باید بعد از معاینه و دیدن نوع ترشحات صورت گیرد.در صورتیکه بعد از یک دوره دارو بهبود نیافته اید باید مجددا به درمانگرتان مراجعه نمایید تا نوع داروهای مصرفی را تغییر دهند
كارشناس مامايي فيروز

Re: سونوگرافی

سلام من ازدواج کردم اما الان جدا شدم واز مجردی پریودیم نامنظم بودعلائم موهای زائد زیرچونه ریزش سکه ای مو جوش صورت دارم رفتم سنو این جوابو دادن

سایز رحم(فوندوسرویکال) درمقطع ساژیتال حدود36*66وموقعیت میدلاین است.
اکوی میومتر هموژن میباشد.
ضخامت اندومترحدود6mm.
تخمدان راست ب طول 41mmتخمدان چپ44mmدارای فولیکول های ریز شبیه pcod.
ضخامت خفیف جداره مثانه مشاهده شده ک با برسی احتمال سیستیت پیشنهاد شده

پیش متخصص رفتم اما زیاد جوابگو سوالام نبودن فقط بهم گفت تنبلی تخمدان داری بهم ال دی و متفورمین داد ک فقط ال دی خوردم متفورمین ترسیدم بخورم و بهم گفت برو هروقت ازدواج کردی بیا دارو درمانی نشد آوی اف کن خیلی نگرانم ک باردار نشم استرس دارم
اولین بسته قرص ال دی رو تموم کردم الان پریود شدم ک یه چیز عجیب دیدم ترسیدم درد شدید داشتم یه تیکه گوشت بزرگ اندازه 4_5سانتی متر خارج شد نمدونم دلیلش چی بود؟!
یه چیز دیگه برا صخامت مثانه چیزی نگفتن بهم چکار کنم؟!
نگرانم کرد دکتر باحرفش ک گفت تا ده سال دیگه هم باردار نمیشی مگر اینکه ازدواج کنی بیای دارو بخوری😔

سلام من ازدواج کردم اما الان جدا شدم واز مجردی پریودیم نامنظم بودعلائم موهای زائد زیرچونه ریزش سکه ای مو جوش صورت دارم رفتم سنو این جوابو دادن

سایز رحم(فوندوسرویکال) درمقطع ساژیتال حدود36*66وموقعیت میدلاین است.
اکوی میومتر هموژن میباشد.
ضخامت اندومترحدود6mm.
تخمدان راست ب طول 41mmتخمدان چپ44mmدارای فولیکول های ریز شبیه pcod.
ضخامت خفیف جداره مثانه مشاهده شده ک با برسی احتمال سیستیت پیشنهاد شده

پیش متخصص رفتم اما زیاد جوابگو سوالام نبودن فقط بهم گفت تنبلی تخمدان داری بهم ال دی و متفورمین داد ک فقط ال دی خوردم متفورمین ترسیدم بخورم و بهم گفت برو هروقت ازدواج کردی بیا دارو درمانی نشد آوی اف کن خیلی نگرانم ک باردار نشم استرس دارم
اولین بسته قرص ال دی رو تموم کردم الان پریود شدم ک یه چیز عجیب دیدم ترسیدم درد شدید داشتم یه تیکه گوشت بزرگ اندازه 4_5سانتی متر خارج شد نمدونم دلیلش چی بود؟!
یه چیز دیگه برا صخامت مثانه چیزی نگفتن بهم چکار کنم؟!
نگرانم کرد دکتر باحرفش ک گفت تا ده سال دیگه هم باردار نمیشی مگر اینکه ازدواج کنی بیای دارو بخوری😔

سلام دوست عزیز
در مورد تکه گوشت دیده شده احتمالا قسمتی از جدار رحم است و گاهی در خونریزی های پریود این جدا شدگی اتفاق میافتد و معمولاجای نگرانی ندارد ولیکن در صورتیکه مجددا تکرار شد به درمانگرتان اطلاع دهید.یکی از بهترین روشهای درمان استفاده ازقرص ال دی و متفورمین است که شما متاسفانه متفورمین را استفاده نکرده اید.توصیه می کنم متفورمین را استفاده کنید.هر زمان هم که تصمیم به بچه دار شدن داشته باشید اول از جهت تخمک گذاری بررسی خواهید شد در صورتیکه تخمک گذاری وجود داشته باشدحدود ۹ ماه به شما فرصت داده میشود در صورت عدم بارداری ،Ivfتوصیه میشود در صورتیکه تخمک گذاری وجود نداسته باشد احتمالا در ابتدا داروهای تحریک تخمک گذاری تجویز میشود.البته در مورد تنبلی تخمدان ورزش و کاهش وزن در درمان بسیار کمک کننده هستن
كارشناس مامايي فيروز

سلام روز 13پریودی سونو دادم برا بارداری اقدام کردم.
ابعاد رحم 40*81و ضخامت آندومتر 6میلی
تخمدان راست 27*35وتخمدان چپ20*30
فولیکول غالب به قطر19میلی در تخمدان راست
کولدوسالک مایع ندارد
آدنکسها کیست یا توده فضاگیر دیده نشد
چقد احتمال بارداری تو این ماه دارم واینکه من 1ماه قبل سونو قرص کلومیفن و مدروکسی مصرف کردم
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان