Re: اندازه نرمال رحم و تخمدان چقدره؟????

سلام دوست عزیز
اندازه تخمدانها طبیعی است ولی زمانیکه تعداد فولیکولها به بیش از ۱۲تا برسد تخمدان نمای پلی کیستیک پیدا میکند که معمولا باعث تنبلی تخمدانها و نا منظمی در پریود میشود.تصمیم گیری جهت درمان با توجه به علائم بالینی و به عهده درمانگرتان می باشد

كارشناس مامايي فيروز

سلام من ٤ ماه پريود نشدم رفتم دكتر بهم امپول داد شدم رفتم سونوگرافي دادم رحم داراي ابعاد 62در37در51 ميلي منر بود
ضخامت اندومتر ٨ميلي متر است
solواضحي در كاويته اندومتر مشهود نمي باشد
ميومتر داراي اكوي نرمال بوده و فاقد ضايعه فضاگير است
هر دو تخمدان داراي فوليكهاي كوچك محيطي است ك درجاتي از PCOD ميباشد
تخمدان راست داراي ابعاد ٣٤در٤٨ و چپ ٢٨در٤٩ ميلي متر است
در ادنكس ها ضايعه فضاگير ديده نميشود
مايع ازاد در كلدوساك مشهود نميباشد
ميشه بگيد چيه اينا كيست دارم يا نه
حل ميشه؟بهم قرص داد گفت از روز دهم پريودت بخور يدونه قرصه

سلام من ۲۳ سالمه تخمدان راست ۱۸در۳۴ و تخمدان چپ ۱۸در ۳۳ هستش در سونوگرافیم. روز سوم سیکلم سونو دادم. بنظرتون نامتعادله؟ pco هم تشخیص داده شده و ۳ماه هستش که دوفاستون مصرف دارم.من بارور میشم؟

سلام و خسته نباشید من ۳ ماه و ۱۰ روز پیش ارتباط محافظت نشده داشتم
۱۲ روز بعد رابطه کاملا طبیعی پریود شدم
و ماه بعد ینی تقریبا ۴۳ روز بعد رابطه پریود نشدم
و نامنظمی پریودی برای من طبیعی بود
ولی ایندفه دلدرد خیلی شدید داشتم رفتم دکتر و سونوگرافی رفتم ابعاد رحمم ۶۶×۳۸ بود و دوتا سالید کیستیک درموئید با قطر ۶ سانت در ادنکس راست و ۴.۵ سانت در ادنکس چپ بود و اندومترمم ۷ میلی بود و درون کاویته رحمم چیزی رویت نشده بود
دکتر قرص ضد بارداری داد و اون ماه اصلا پریود نشدم ولی ماه بعد دقیقا ۶۱ روز بعد رابطم پریود شدم
ولی بازم بعد این پریودی با دلدرد رفتم دکتر ، سونوگرافی رفتم همون نتیجه قبلی بود فقط اندومترم ۱ میلیمتر نازک تر شده بود
آزمایش بتا خون دادم بعد تقریبا ۷۰ روز از رابطم و نتیجه ۲ بود و دوتا بیبی چک هم منفی بود
ده روز پیش رفتم ام ار ای
رحمم ۷۸×۴۰ شده بود با اندومتر ۷ میلیمتر و اون دوتا کیستم سرجاش بود
آیا به علت این افزایش سایز رحم بعد ۳ ماه من باردارم؟؟ هیچ احساس بارداری ندارم و شکمم بالا نیومده خیلی استرس دارم امکان داره ساک و جنین تو ام ار آی و ۳ تا سونو گرافی که رفتم دیده نشده باشه؟؟ یا بی بی چک ها بعد ۵۰روز از رابطه و آزمایش خون بعد ۷۰ روز از رابطه نتونسته باشن تشخیص بارداری بدن؟؟
قوی تر از این تست هایی که دادم و سونوگرافی و ام آر ای برای تست چکار دیگه ای باید بکنم؟؟ آیا اینکه به دکتر های سونوگرافی و ام ار ای گفتم مجردم امکان داره به بارداری شک نکرده باشن و به جا ساک و جنین کیست تشخیص بدن؟؟ لطفا راهنماییم کنین نزدیک صد روزه دارم با وحشت زندگی میکنم

سلام دوست عزیز
با توجه به روشهای انجام شده امکان بارداری صفر است و افزایش سایز رحم مربوط به قدرت تشخیصی و دقت دستگاهها در اندازه گیری ابعاد رحم میشود و مربوط به حاملگی نیست.نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام ، من پریودام کاملا نامنظمه ولی یک ماهی خیلی بیش از حد طول کشید ، زیاد توجه نکردم تا روزی که دلدرد خیلی شدید گرفتم که فکر کردم سندروم پیش از قائدگیه ولی ادامه دار شد و رفتم دکتر و ایشون چندین سونوگرافی داد طی دو ماه ، مشخص شد دو تا کیست درموئید یکی ۶۰ میلیمتر یکی ۴۵ میلیمتر در سمت راست و چپ ادنکس دارم ، تو بعضیا نوشته بود تخمدان راستو چپ ، راستش فرق آدنکس راستو چپ یا تخمدان راستو چپ رو نمیدونم (اگه میشه توضیح بدین) ، ۴ ماهه هیچ رابطه جنسی نداشتم از ترس پارگی کیست ، و دکترم فقط قرص میده و جراحی نکرد ، بنظرتون من میتونم رابطه جنسی بدون خطر از پارگی کیست داشته باشم؟؟؟ اگر میتونم بفرمایید چه نکاتی رو باید رعایت کنم که صدمه نخورم و اینکه و اگر هم نباید رابطه داشته باشم بهم بگین لطفا🙏 متشکرم از وقتی که گذاشتین

سلام دوست عزیز
ادنکس در واقع شامل لوله های رحمی و تخمدانها میشود.دوست عزیز کیست شما نیاز به جراحی دارد و با دارو درمان نمیشود بهتر است توسط پزشک دیگری ویزیت شوید و جراحی نباید به شرایط اورژانسی موکول شود.هر چند احتمال پارگی در مورد همه کیستهاوجود دارد ولی پارگی کیست درموئید نادر است و شما میتوانید رابطه جنسی داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و تشکر بابت این سایت عالی
من یه سوال داشتم و حسابیییی گیج شدم
در پست بالاتر نوشتم طی ۴ ماه ۵ تا سونو انجام دادم ام ار آی آزمایش خون ۲ تا بی بی چک همه چی در مورد بارداری منفی بود ۵ تا دکتر متخصص رفتم اوناهم سعی بر درمان دوتا کیست من داشتن با دارو دزوسپتیو شماهم گفتین با روش ها انجام شده امکان بارداری صفره و نگران نباشید
حالا یک هفتس از زیر نافم تا بالا قسمت شرمگاهی یه خط خیلی خیلی کمرنگ شکل گرفته قهوه ای نیست اصلا و اگه دقت نشه اصلا متوجه نخواهیم شد ولی مثلا این خط یک درجه از رنگ پوستم تیره تره ...
تو سایتا میگن نشانه اصلی ماه چهارم بارداری همین خطه ، من الآن چیکار کنم دیگه چیکار کنم که متوجه واقعیت بشم؟ شکمم اصلا و ابدا بالا نیومده وزنمم اصلا تغییر چندانی نداره حالت تهوع و هیچ چیز دیگه ندارم
فقط بفرمایین اگه باردار نیستم چطور اصلی ترین نشونه بارداری ماه چهارم دقیقا ۴ ماه بعد از رابطه رو دارم؟؟؟؟؟؟؟ بارداری پنهان هست ؟؟؟ چه راه دیگه ای وجود داره دقیق تر از این روشا انجام بدم و تا قبل اینکه دیر بشه یه کاری بکنم
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان