مایع دور جنین

سلام خسته نباشید
من در هفته 33 حاملگی هستم در سونوگرافی که در هفته 32 انجام دادم متوجه شدم که جفت در حال پیر شدن می باشد ومایع دور جنین هم 97 است که در سونوهفته 22+5 این عدد 141 بوده.سونوگراف پیشنهاد داد که مایعات زیاد بخورم

آیا این مشکل با خوردن مایعات قابل حل است ؟ عوارض آن چه مواردی است؟

سلام
عزیزم به طور نرمال در 6 هفته انتظار داریم کیسه زرده و طناب جنینی را ببینیم.
اما موارد متعددی را شاهد بوده ایم که در سونوی بعدی رویت شده اند. بنابراین باید با سونویی با فاصله ی 1هفته تا 10 روز چک کنیم.
كارشناس مامايي فيروز

:oops: سلام .خسته نباشید
من حالت تهوع شدیدی دارم به طوری که با خوردن هر غذایی سریع بالا میاورم رفتم دکتر زنان 2تا امپول ب 6 داد +2تا بسته قرص متوکلو برای تهوع ولی زیاد تاثیر نداشت میخاستم بپرسم برای جنین ضرر دارد یا نه؟

سلام
امپول ب 6 در بارداری جزو گروه A و مجاز است(البته نباید بیش از حد مصرف شود)
متوکلوپرامید هم جزو دسته B و مجاز است.
البته بهتر است اگر از حد شدید خارج شدید کلاً دارو استفاده نکنید.
در ضمن مصرف به بسیار برای رفع این مشکل در بارداری توصیه شده است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام به کارشناس محترم من که در هفته 5 بارداری با توجه به نظر دکتر به سونو مراجعه کردم که گفت در هفته 5 هستم ساک حاملگی دیده شد ولی جنین نه ؟ الان من در هفته 7 هستم میخاستم بپرسم کی من به سونو مراجعه کنم که نظر قطعی را بپرسم؟ خیلی هم نگران هستم !الان هم 2روز یبوست شدید دارم چه کنم؟ اصلان لبنیات هم دوست ندارم بخورم چون حالت تهوغ شدیدی میگیرم با سپاس فراوان ودرود برشما

سلام به کارشناس محترم من که در هفته 5 بارداری با توجه به نظر دکتر به سونو مراجعه کردم که گفت در هفته 5 هستم ساک حاملگی دیده شد ولی جنین نه ؟ الان من در هفته 7 هستم میخاستم بپرسم کی من به سونو مراجعه کنم که نظر قطعی را بپرسم؟ خیلی هم نگران هستم !الان هم 2روز یبوست شدید دارم چه کنم؟ اصلان لبنیات هم دوست ندارم بخورم چون حالت تهوغ شدیدی میگیرم با سپاس فراوان ودرود برشما
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 54 مهمان