زمان آزادی تخمک و اقدام برای پسرز

سلام و خسته نباشید به کارشناسان خوب و زحمت کش این سایت.
من میخوام اگه خدا بخواد این ماه برای فرزند پسر اقدام کنم. (حدود 3 ماهه دارم رژیم پسردار شدنو رعایت می کنم.)
شروع دوره های پریود امسالم اینطوری بوده:
8 فروردین (29 روزه)
6 اردیبهشت (26 روزه)
1 خرداد (35 روزه!)
5 تیر
الان روز 11 پریودی هستم. امروز یه سونو دادم. گفت که یه فولیکول 15 میلی در تخمدان راستم و چند تا ریز در تخمدان چپ دیده میشه.
دو روزه که زیر کشاله ران چپم تیر می کشه.
میخوام آمپول HCG هم برای آزادسازی تخمک بزنم.
میخواستم بدونم حدودا" کی فولیکولم بالغ میشه و کی باید آمپول بزنم؟ (باید بزارم بالغ بشه بعد آمپول بزنم یا نه؟)
خلاصه میخواستم بدونم اگه بخوام دقیقا" روز آزاد سازی تخمک و روزهای قبل و بعدش (که احتمال پسرزایی بیشتره) اقدام کنم باید از کی شروع کنم؟
اولین باره میخوام اقدام کنم و کمی استرس دارم. لطفا" منو راهنمایی کنید.
در ضمن برای پسرزایی باید شب اقدام چه غذاهایی بخوریم بهتره؟
ممنون از کمکتون.
آخرین ويرايش توسط 1 on p_plusplus, ويرايش شده در 0.

سلام
دوست عزیز!ضمن آرزوی کامیابی! با احتساب رشد فولیکول روزی 2-3 میلی متر و رشد نهایی 23-25 میلی متر ، شما تا روز تخمک گذاری، 3 روز فاصله دارید(از روز سونو) یعنی تا شنبه. پس اقدام حتی الامکان جمعه و شنبه و 1 شنبه(البته از آنجاییکه عمر y کم است همان جمعه هم بر سر اختلاف است) این احتمال را بالا می برد. در مورد تغذیه ای که واقعاً موثر باشد نظری ندارم.
آمپول زمان بالغ شدن تزریق می شود(البته نظر درمانگر شما برای روز دقیق ارجح است)
كارشناس مامايي فيروز

من طبق نظر دکترم ساعت 9 شب روز پنج شنبه دو تا آمپول HCG زدم و صبح روز بعدش (12 ساعت بعد) یکبار اقدام کردم. دکتر گفته بود 34 ساعت بعد از تزریق آمپول هم یکبار دیگر اقدام کن. من اینکارو انجام دادم اما شب جمعه هم یکبار دیگر اقدام کردم.
به نظرتون لقاح صورت گرفته یا نه؟
و بعد از چند روز من متوجه میشم که باردارم یا نه؟ (اولین علائمی که رخ می دهد چیست؟)

دیگه نیازی به اقدام نیست؟

امروز که روز 15 پریودی منه، دوباره سونوگرافی دادم و گفت که اندازه فولیکولم 17.5 هست.
میخواستم بدانم چرا اینقدر کم رشد کرده وتا کی می توان اقدام کنم؟

سلام
دوست عزیز! شاید فولیکول دیگری ست به جز فولیکولی که آزاد شد که رو به تحلیل می رود.
وگرنه اگر این همان فولیکولی باشد که 15 میلی بود به اندزه ی کافی رشد نکرده است و نرمال نیست و اگر قرار باشد فرض رابر آزاد شدنش بگذاریم تا 4-5 روز دیگر باید اقدام ادامه یابد.
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر از پاسختون. ظاهرا" این همان فولیکول 15 میل قبلی است.
یعنی ممکنه با تزریق 2 تا آمپول IVF-C هنوز اون فولیکول آزاد نشده باشه و حتی رشدشم اینقدر کم شده باشه؟

من نتیجه سونوگرافی رو به یه متخصص دیگه نشان دادم. گفت چون ضخامت اندومترت توی روز 15 پریودی 4 میلی هست، حتی اگه نطفه تشکیل بشه نمی تونه توی دیواره اندومتد لانه گزینی بکنه.
این موضوع خیلی ناراحتم کرد.
میشه بگید علت کم بودن ضخامت اندومتر چی می تونه باشه و چکار کنم تا ضخامتش زیاد بشه برای ماه بعد....
ممنون از پاسختون.
منتظرم.

متاسفانه من پریود شدم و خبری از بارداری نبود. (دوره این ماهم 27 روزه شد)
از یکی شنیدم که تزریق آمپولهای HCG ممکنه باعث نازکی دیواره اندومتر من شده باشه. آیا مصرف استروژن می تونه به درمان این قضیه کنه؟ و استروژن مشکلی برای باروری من ایجاد نمی کنه؟

ديروز رفتم پيش دكتري كه ماه گذشته برام آمپول HCG تجويز كرده بود.
گفت معمولا" سونوي شكمي ضخامت اندومتر و اندازه فوليكولو كوچيكتر نشون ميده و جاي نگراني نيست و نيازي هم به مصرف استروژن نيست و بايد اين ماهم روز 11 پريودي بياي تا آمپول برات بزنم.
نميدونم چيكار كنم؟ به حرفش گوش بدم يا ديگه آمپول نزنم؟
چيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Re: زمان آزادی تخمک و اقدام برای پسرزایی

منم همین مشکل رو داشتم و نمیدونستم کی این امپول رو بزنم بهتره یه جا یه مطلب خوب خوندم که کارشناس توضیح داده چه موقع باید تزریق شه  😍  . شما هم بخونید جواب سوالتونو میگیرید. اینم لینکش : بهترین زمان تزریق آمپول hcg
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 52 مهمان