تفسیر سونوگرافی

سلام من دخترم و با دل درد بردم دکتر و بعد سونو داخل سونو نوشته همه چی خوبه و سنگی و...وجود نداره ولی آخرش نوشته ابعاد رحم ۳۶*۲۹*۵۰
اکوی میومترطبیعی ضخامت آندومتر حدود ۷میلیمتر
تخمدان‌ها بخصوص تخمدان چپ بزرگتر از طبیعی وضایعه سیستیکseptateبه ابعاد ۴۶*۷۰میلیمتردر تخمدان چپ وبه ابعاد حدود۲۴*۲۷میلیمترمشهود است در کلدوساک خلفی مقداری مایع یافت شد.
جهت بررسی بهct یلmriلگن
دخترم ۱۴سالشه نگرانم لطفا کمکم کنید روز تعطیله تا ببرم پیش دکتر

Re: تفسیر سونوگرافی

سلام دوست عزیز
نگران نباشید جهت کیست ابتدا دارو تجویز میشود درصورتیکه رفع نشد یک سری آزمایش درخواست میشود. مایع آزاد لگن گاهی به دلیل عفونت و گاهی هم به دلیل تخمک گذاری می باشد. در صورتیکه هنوز درد دارند با سونو به مرکز اورژانس یکی از بیمارستانها مراجعه نمایید تا جهت کاهش درد اقدامات لازم انجام شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام من 41 سالمه باردارم طبق اولین روز اخرین پریودیم 5هفته و 4روزه باردارم
اولین ازمایشم بتا 250بود
دومین ازمایشم 8990 بود
جواب سونو
میوم اینترامورال-ساب سروزال(figo5)به ابعاد 38×19 mm در جدار خلفی میومتر و میوم اینتر امورال(figo5) به دیامتر 16mm در سمت راست سگمان تحتانی رحم مشاهده شد
تصویر یم ساک بارداری فاقد ساختار داخلی واضح به msd:9mm کمتر از5w فاقد yolk sak و fetal pole درون کاویته اندومتر رویت گردید.
F/U short term پیشنهاد میگردد
در ادنکس ها ضایعه solid یا cystic دیده نشد
مایع ازاد در لگن دیده نشد
لکه بینی به رنگ قهو های تیره دارم
احتمال بارداری پوچ هست
ممنون

سلام من 41 سالمه باردارم طبق اولین روز اخرین پریودیم 5هفته و 4روزه باردارم
اولین ازمایشم بتا 250بود
دومین ازمایشم 8990 بود
جواب سونو
میوم اینترامورال-ساب سروزال(figo5)به ابعاد 38×19 mm در جدار خلفی میومتر و میوم اینتر امورال(figo5) به دیامتر 16mm در سمت راست سگمان تحتانی رحم مشاهده شد
تصویر یم ساک بارداری فاقد ساختار داخلی واضح به msd:9mm کمتر از5w فاقد yolk sak و fetal pole درون کاویته اندومتر رویت گردید.
F/U short term پیشنهاد میگردد
در ادنکس ها ضایعه solid یا cystic دیده نشد
مایع ازاد در لگن دیده نشد
لکه بینی به رنگ قهو های تیره دارم
احتمال بارداری پوچ هست
ممنون

سلام دوست عزیز
در صورتیکه پریودهای شما همیشه مرتب بوده قطر ساک حاملگی کمی کمتر از حد انتظار می باشد و احتمال حاملگی پوچ مطرح میشود ولی در صورتیکه پریودهای نامنظم داشته اید با یک سونو نمیتوان در مورد سلامت بودن این حاملگی قضاوت کرد و حتما باید بعد از ١٠ روز سونو را در یک مرکز معتبر تکرار نمایید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 76 مهمان