با سلام لطفا جواب سونوی رحم و تخمدان رو برای من تفسیر کنید،خدا خیرتون بده

با سلام لطفا جواب سونوی رحم و تخمدان رو برای من تفسیر کنید، من خانمی 26 ساله هستم حدود 1 سال و 2 ماه میشه قصد بار داری دارم.ماه گذشته یه کیست 4 میلی متری در تخمدان راست داشتم و 10 شب ال دی خوردم و پری شدم بعدش و امروز جواب سونو روز 14 پریم به شرح زیر هست

رحم با طول 90 میلی متر سایز طبیعی و اکوی هموژنی داشته و توده فضا گیر در آن دیده نمی شود،
آندومتر منظم با ضخامت 7.8 دیامتر طبیعی دارد،
هر دو تخمدان به شکل و حجم طبیعی بوده و توده فضاگیری درآن ها و ادنکسها دیده نمی‌شود.
در تخمدان راست یک کانون اکولوسنت نامنظم به اقطار 20*14*16میلی متر دیده می شود که همراه با مقدار کمی مایع آزاد در کلدوساک خلفی و قدامی بوده، مطرح کننده جسم لوتئال حاصل از اوولاسیون است.

Re: با سلام لطفا جواب سونوی رحم و تخمدان رو برای من تفسیر کنید،خدا خیرتون بده

سلام دوست عزیز
موارد ذکر شده در سونوگرافی نرمال هستند غیر از کیست جسم زرد که در تخمدان راست دیده شده و معمولا به دنبال تخمک گذاری ایجاد می شود و ممکن است باعث درد و حساسیت شکمی شود بنابراین باید از انجام کارهای سنگین و احتمال ضربه به شکم جلوگیری شود و به احتمال زیاد خودبخود برطرف خواهد شد
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از توضیحاتتون،فقط یه سوال 1 ماه لتروزول شبی 1عدد،پروژسترون شبی 1عدد تخمکی
فولیکولی دیده نشد، ماه دوم بودم شبی 2 عدد لتروزول 2 عدد پروژسترون و ماه سوم 2عدد پروژسترون 5میلیگرم، 2 عدد لتروزول 2/5میلیگرم و 1 عدد استرادیول 2 میلی‌گرم استفاده کردم که شد کیست 4میلی متری و بعد که سونوی چهارم هم که تفسیر کردید، حالا سوال من اینه الان باید چه کارکنم لااقل فولیکول و تخمک هر چند کم سایز بشه دیده بشه توی سونوی برج بعدم ان شاء الله

سلام وخسته نباشید
من روز ۳ بعداز عمل کورتاژ هستم وخونریزی هنوز دارم ایا طبیعی هست روز اول خون ریزی تکه های خون به همراه تکه های سفید رنگ شبیه دنبه دفع می شد وروز بعد یه تکه بزرگتر اندازه حدود ۴ سانت تکه دنبه ای دفع شد والان دوباره خونریزی مثل پریودی دارم ایا مشکلی هست ؟ ممنون میشم راهنمائی کنید در ضمن شب اول درد وحشتناکی داشتم
آخرین ويرايش توسط 1 on M.s@gmail.com, ويرايش شده در 0.
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان