سونوگرافی

سلام خسته نباشید.من 36سالمه سه سال ازدواج کردم پارسال تست پاپ اسمیر دادم منفی بود، این دوره پریدم دوهفته طول کشید و یک هفته بعد از تموم شدنش الان دوباره لکه بینی و درد پرید دارم ، رفتم دکتر امیدوارم کرد گفت ممکنه باردار باشی سونوگرافی واژینال برام نوشت چیزی از بچه نبود، نوشته بود ضخامت اندومتر7,55، توده اکوژن به ابعاد13,50 در قسمت میانی کوماتیه آندومتر مطرح کننده پولیپ دیده میشود، روز 27ابان پریدم شروع شد الان هیچ فولیکولی نداشتم دکترمم تا یک هفته نیستش من استرس داره میکشتم میشه راهنمایی کنید

Re: سونوگرافی

سلام دوست عزیز
قاعدتا نباید هم فولیکولی وجود داشته باشد معمولا با شروع خونریزی در هر دوره سیکل قاعدگی تعدادی فولیکول شروع به رشد میکنند و در اوسط سیکل یکی از آنهافولیکول غالب شده و به تخمک تبدیل میشود و در صورتیکه لقاح صورت گیرد جنین تشکیل میشود ودر غیر این صورت تا انتهای سیکل از بین میرود و در انتهای سیکل ما فولیکولی نداریم.ضمنا لکه بینی ها میتواند به دلیل وجود پولیپ باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید ببخشید من الان روخساب سونوگرافی میشم ۷هفته و۱روز اما روخساب پریودی میشم ۸هفته
۱هفته پیش یهو لکه بینی دیدم ک اول قرمز بود وبعد ازرفتن دکتر ب اورژانس ودادن شیاف لکه قهوه ای شد من قبل از اینکه شیاف استفاده کنم رفتم سونوگرافی شکمی ک گفت هماتوم ۱۱میل داری و جنین تو۵هفته متوقف شده اما دکترخودم سونوواژینال تجویز کرد ک من فردای اون روز رفتم جایی دیگه سونوواژینال انجام داد گفت الان ۵هفته و۶روزت هستی و قلب جنین تشکیل شده.هماتوم هم دفع شده
۲روز بعد لخته خیلی کوچیک اومد وقهوه ای تیره بود وکم کم لک بینی تمام شد والان ۲روزه اصلا لک بینی ندارم امروز رفتم همون سونو اول ک رفتم شکمی انجام داد و گفت جنین شما اصلا رشد نکرده و۲هفته پیش متوقف شده و خارج ازرحم هست واین ۲هفته باید اقدام ب سقط میکردی
اما واژینال ب من گفت قلبش تشکیل شده ومن ۱هفته پیش انجام دادم اما گفت ۲هفتس رشد ندارن من حتی بتاهم دادم بالارفته بود توراخدا راهنماییم کنید دارم میمیرم ازترس ونگرانی فردا هم ک تعطیله دکترم نیس.باتشکر
آخرین ويرايش توسط 1 on Maedeh67, ويرايش شده در 0.

سلام خسته نباشید ببخشید من الان روخساب سونوگرافی میشم ۷هفته و۱روز اما روخساب پریودی میشم ۸هفته
۱هفته پیش یهو لکه بینی دیدم ک اول قرمز بود وبعد ازرفتن دکتر ب اورژانس ودادن شیاف لکه قهوه ای شد من قبل از اینکه شیاف استفاده کنم رفتم سونوگرافی شکمی ک گفت هماتوم ۱۱میل داری و جنین تو۵هفته متوقف شده اما دکترخودم سونوواژینال تجویز کرد ک من فردای اون روز رفتم جایی دیگه و گفت الان ۵هفته و۶روزت هستی و قلب جنین تشکیل شده.
۲روز بعد لخته کوچیک کوچیک کوچیک اومد وقهوه ای تیره بود وکم کم لک بینی تمام شد والان ۲روزه اصلا لک بینی ندارم امروز رفتم همون سونو اول ک رفتم شکمی انجام داد و گفت جنین شما اصلا رشد نکرده و۲هفته پیش متوقف شده و خارج ازرحم هست واین ۲هفته باید اقدام ب سقط میکردی
اما واژینال ب من گفت قلبش تشکیل شده ومن ۱هفته پیش انجام دادم اما گفت ۲هفتس رشد ندارن من حتی بتاهم دادم بالارفته بود توراخدا راهنماییم کنید دارم میمیرم ازترس ونگرانی فردا هم ک تعطیله دکترم نیس.باتشکر

سلام دوست عزیز
در صورت امکان گزارش سونوهای انجام شده را ارسال کنید.با توجه به همه سونوهای انجام شده که جنین را داخل رحم مشاهده کرده اندفقط در یک صورت امکان حاملگی خارج رحمی وجود دارد که همزمان با جنین داخل رحم جنین دیگری نیز در خارج رحم تشکیل شده باشد.بنابراین باید گزارش سونوها را مشاهده نمایم
كارشناس مامايي فيروز

سلام و درود فراوان
مادران عزیزی که تو ایا باردار هستد و نگرانی سلامت خودشون و فرزند توراهیشون هستند دیگه نیاز نیست تواین شلوغی و بیماری ساعت مه مراکز تصویر برداری مراجعه کنید
می توانید فقظ با یک تماس با خدمات پرستاری ارسطو خدمات تصویر برداری رنگی و سونوگرافی در منزل را در کنار سایر اعضای خانواده خود تجربه کنید.
همیشه سلامت و تندرست باشید
زندگی کارمندی این فرصت را بمن نداد تا در کنار عزیزانم باشم اما حالا بعد از بازنشستگی دوستدارم تمام روزمو رو مشغول 
پرستاری از سالمندان باشم. قدر سالمندان را بیشتر بدانیم

سلام کارشناس محترم ، من ۴ هفته پیش سقط با قرص داشتم ، الان ۲۸ روزه میگذره هنوز خونریزی دارم ، سونا دادم اینو گفت ناحیه هایپو هترو اکوبه ابعاد 7+7+7 به حجم 0.2cc حاوی عروق خونی در ناحیه میانی اندومتر رویت شد،که می‌تواند مطرح کننده بقایای بارداری Gllباشد ،تطابق با TVSتوصیه می‌شود ،ناحیه اکوژن به ابعاد در ناحیه اندوسرویکال رویت شد که مطرح کننده لخته خون می‌باشدmm16+16

۴ هفته پیش سقط با قرص داشتم ، الان ۲۸ روزه میگذره هنوز خونریزی دارم ، سونا دادم اینو گفت ناحیه هایپو هترو اکوبه ابعاد 7+7+7 به حجم 0.2cc حاوی عروق خونی در ناحیه میانی اندومتر رویت شد،که می‌تواند مطرح کننده بقایای بارداری Gllباشد ،تطابق با TVSتوصیه می‌شود ،ناحیه اکوژن به ابعاد در ناحیه اندوسرویکال رویت شد که مطرح کننده لخته خون می‌باشدmm16+16

سلام وقت بخیر، ببخشید من سونو دادم برای آمادگی بارداری به شرح زیر ، خواهش میکنم کمی آگاهی بهم بدید راجع بهش ممنون از وقتی که میگذارید
۳۲ ساله هستم ۳ ساله ازدواج کردم.
تخمدان چپ ابعاد و اکو نرمال ۲۹*۱۶
بدون کیست.
تخمدان راست سایز ۵۶*۳۰ و گفتند اندومتریوز هست
کیست حاوی internal low level echo به ابعاد ۴۲*۳۵*۳۴ در تخمدان راست مطرح کننده endometryoma
کلدوساک قدامی و خلفی نرمال
در حفره لگن توده جامد و مایع آزاد نیست .

سلام دوست عزیز
کاشته شدن بافت دیواره ی داخلی رحم (اندومتر) در مناطق غیر طبیعی مانند تخمدان باعث ایجاد کیست آندومتریوما میشود که با علائمی مثل دردهای شدید دوران قاعدگی ،درد در هنگام نزدیکی و یا نازایی بروز میکند.بهتر است جهت درمان به یک متخصص زنان مراجعه نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید من رفتم سونوگرافی اول شکمی انجام دادن فقط ساک رادیدند بعد خودشون واژینال انجام دادن گفتند ۶هفته و۱روزته درسونوواژینال کیسه زرده وجنین دیده شد اما قلب ن هنوز گفتند ۱یا۲هفته دیگه بیا
نمی‌دونم چرا نگرانم .واینکه تاریخ پریودی باسونو متفاوت امکانش هست لقاح دیرتشکیل شده باشه ممنونم جوابم رابدید

KarshenaseMamaee نوشته شده:
چهارشنبه 3 دی 1399, 11:47 pm
سلام دوست عزیز
این اختلاف چند روزه ؟ اندازه ساک حاملگی ،کیسه زرده چند میلی متر بوده؟گاهی اوقات در حالت کاملا طبیعی فتال پل تا هفته ۹_۱۰نیز ممکن است قابل مشاهده نباشد

۲هفته اختلاف توسونونوشتهCRL_4mm
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 88 مهمان