Re: جواب سونو خیلی مهم

سلام somi ahmadi عزیز
بار اول که در تاریخ۸بهمن سونو انجام دادید اندازه ساک حاملگی نرمال بوده ولی متاسفانه در طی ۲هفته بعدی که روزانه باید به اندازه ۱میلی متر رشد میکرده به قدر کافیذرشد نداشته.ومعمولا زمانیکه قطر متوسط ساک به بیش از ۱۶میلی متر در سونوگرافی واژینال برسد باید فتال پل و متعاقب آن ضربان قلب جنین نیز دیده شود که در مورد شما متاسفانه گزارشی از فتال پل به طور واضح دیده نشده .ولیکن دوست عزیز به نظر بنده دو هفته دیگر مجددا سونو را در یک مرکز معتبر سونوگرافی نه در مطب تکرار نمایید

كارشناس مامايي فيروز

سلام bordbaaar.maryamعزیز
نامنظمی پریود علل مختلفی دارد مثل
عدم تخمک گذاری
مصرف برخی داروه‍ا
عفونتها
اختلالات هورمونی به خصوص اختلال در کار تیروئید
بالابودن پرولاکتین
اختلال در کار کبد
کم خونی و ....بهتر است از طریق آزمایش مشکل را پیگیری نمایید
كارشناس مامايي فيروز

درود.خانم دکتر من هفت هفته و دو روز بخاطر لکه بینی مجدد رفتم سونو.هماتوم داشتم هشت در شش.که بیشتر شده بود سیزده در هشت.و همین طور ساک حاملگی نسبت به سن حاملگی کمتر بود حدود یک هفته.شیاف پروژسترون هم مصرف می کنم و دیگه لکی ندارم.هر دو سونو صدای قلبش رو شنیدم.خانم دکتر من خیلی نگرانم امروز دیگه زدم زیر گریه.اولین تجربه ی مادریم هست.یعنی بخاطر اختلاف کروموزوم ها هست؟

درود.خانم دکتر من هفت هفته و دو روز بخاطر لکه بینی مجدد رفتم سونو.هماتوم داشتم هشت در شش.که بیشتر شده بود سیزده در هشت.و همین طور ساک حاملگی نسبت به سن حاملگی کمتر بود حدود یک هفته.شیاف پروژسترون هم مصرف می کنم و دیگه لکی ندارم.هر دو سونو صدای قلبش رو شنیدم.خانم دکتر من خیلی نگرانم امروز دیگه زدم زیر گریه.اولین تجربه ی مادریم هست.یعنی بخاطر اختلاف کروموزوم ها هست؟

سلام دوست عزیز
احتمال نقص کروموزومی وجود دارد ولی ۱۰۰%نیست .نگران نباشید و استرس نداشته باشید گاهی اوقات و در مواقعی که پریودهای مادر قبل از بارداری نامنظم بوده باشد به دلیل نامشخص بودن زمان تخمک گذاری سن جنین در حاملگی کمی کمتر از حد معمول گزارش میشود .یک هفته دیگر سونو را تکرار کنید در صورتیکه در این یک هفته رشد مناسب داشته باشد انشالله ختم به خیر خواهد شد.البته بهتر بود متن سونو را میفرستادید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان