تفسیر عکس رنگی.

سلام میشه اینو برام معنی کنید .مسیر لوله چپ به طور کامل اپاک نشده اگر چه بخشهایی دیده میشود که ممکن است مربوط به لوله باشد وکنتراست نیز درادنکس چپ مشهود است که میتواند ازسمت راست باشد یا اینکه درواقع لوله چپ باز بوده وترشح نیز کرده است اما درمجموع چون مسیر لوله به طور کامل دیده نمیشود احتمال ابستراکشن ان مطرح وبهتراست با روش دیگری بررسی شود.فالوپین تیوپ راست دارای دیامترنرمال بوده ویک unobstucted fillingرا نشان میدهد

Re: تفسیر عکس رنگی.

سلام خسته نباشین
من بهمن سال ۹۷ عکس رنگی رحم گرفتم که مشکلی نداشتم
حالا بعد دوسال میخوام برم IVF کنم
۳۸ سالمه هنوز باردار نشدم . دوسال و نیمه ازدواج کردم.
قاعدگیم منظمه ولی تعداد روزهای سیکلم نسبت به سالهای گذشته کمتر شده.
تیروئید کم کار و کم خونی مینور هم دارم .
ممنون میشم بفرمایید ایا گرفتن مجدد عکس رنگی رحم لازمه؟

سلام خسته نباشید میشه عکس منو تفسیر کنید
کاویته رحم و لوله های فالوپ شکل و نمای طبیعی دارند ،،،، در کاویته رحم ولوله های فالوپ دو طرف filling defect ؛ توده فضاگیر و تنگی و انسداد دیده نشد ؛؛؛؛؛ در کلیشه تاخیری بعد از ۳۰ دقیقه به عمل آمد مختصر ماده کنتراست در لوله هر دو طرف باقیمانده که به علت peritubal adhesions میباشد ولی لوله ها باز میباشند و spillage رویت شد

KarshenaseMamaee نوشته شده:
دوشنبه 13 بهمن 1399, 10:25 pm
سلام دوست عزیز
خوشبختانه در رحم و لوله های رحمی تنگی و چسبندگی وجود ندارد فقط چسبندگی مختصری در اطراف لوله ها وجود دارد که ممکن است در حرکت لوله ها مختصری اختلال ایجاد کند

سلام یعنی با وجود این مختصر چسبندگئ امکان بارداری سالم وجود دارده؟

سلام دوست عزیز
با وجود اینکه این میزان از چسبندگیها گاهی اوقات باعث حاملگی خارج رحمی میشوند ولی در صورتیکه به مراکز نازایی مراجعه نمایید حتما اقدامات مفیدی در جهت رفع مشکل شما انجام خواهد شد
كارشناس مامايي فيروز

شارژ کپسول آتش نشانی                                                                 
کپسول اتش نشانی خزر                                              
کپسول آتش نشانی دژ                                             
دتکتور دودی سایان                                      
پنل اعلام حریق سایان                

سلام من ٢٦ سالمه مشكل عادت ماهانه داشتم فقط با قرص پريود ميشدم، قبلا كيست هاي ريز داشتم ولي به خاطر درد سمت راست تخمدانم سونو گرفتم دكترا گفتن عمل كني بهتره، و سه تا آمپول پرژسترون زدم و قرص هاي ال دي رو يك بسته خوردم و بعدا از دو هفته از پريود شدنم آزمايش دادم تا اگه خوش خيم باشه عمل كنم الان جوابش نميدونم چيه

Premenopausal
Low risk <=12.5
High ovarian cancer >12.5
Postmenopausal

Low risk <=14.4
High ovarian cancer >14.4
Roma score 18.o1
Ca125 10.3 <35
Ca19-9 5.5
Beta hcg 1
Cea <1

سلام و خسته نباشید
من 3آذر در 6هفتگی سقط داشتم. 6دی که سونو دادم حدود6میل ناحیه اکوژن درکاویته اندومتر دیده شد.
و18بهمن سونو دادم ناحیه کیستیک 7*2/5mmدرناحیه تحتانی کاویته اندومتر دیده شده که گفته مطرح کننده مایع لکوله یاGSدرحال دفع میباشد.
Ro=35*31*30 17 cc
Lo=46*25*17 11cc
تخمدانها نمای pcoو جهت Ro، pcodتطابق با یافته های آزمایشگاهی و بالینی توصیه میشود.
لطفا میشه بفرمایید مایع لکوله چیه؟ ro, pcodیعنی چی؟ آیا اندازه تخمدانها نرماله؟
آخرین پریودم هم 30دی بوده.
ممنون که راهنمایی میکنید

13731373 نوشته شده:
یک‌شنبه 19 بهمن 1399, 2:36 am
سلام من ٢٦ سالمه مشكل عادت ماهانه داشتم فقط با قرص پريود ميشدم، قبلا كيست هاي ريز داشتم ولي به خاطر درد سمت راست تخمدانم سونو گرفتم دكترا گفتن عمل كني بهتره، و سه تا آمپول پرژسترون زدم و قرص هاي ال دي رو يك بسته خوردم و بعدا از دو هفته از پريود شدنم آزمايش دادم تا اگه خوش خيم باشه عمل كنم الان جوابش نميدونم چيه

Premenopausal
Low risk <=12.5
High ovarian cancer >12.5
Postmenopausal

Low risk <=14.4
High ovarian cancer >14.4
Roma score 18.o1
Ca125 10.3 <35
Ca19-9 5.5
Beta hcg 1
Cea <1

سلام دوست عزیز
لطفا تصویر برگه آزمایش را بطور کامل ارسال کنید عددهایی که شما فرستاده اید رنج های نرمال آزمایشگاه است
كارشناس مامايي فيروز

کاربرجدید نوشته شده:
یک‌شنبه 19 بهمن 1399, 4:41 am
سلام و خسته نباشید
من 3آذر در 6هفتگی سقط داشتم. 6دی که سونو دادم حدود6میل ناحیه اکوژن درکاویته اندومتر دیده شد.
و18بهمن سونو دادم ناحیه کیستیک 7*2/5mmدرناحیه تحتانی کاویته اندومتر دیده شده که گفته مطرح کننده مایع لکوله یاGSدرحال دفع میباشد.
Ro=35*31*30 17 cc
Lo=46*25*17 11cc
تخمدانها نمای pcoو جهت Ro، pcodتطابق با یافته های آزمایشگاهی و بالینی توصیه میشود.
لطفا میشه بفرمایید مایع لکوله چیه؟ ro, pcodیعنی چی؟ آیا اندازه تخمدانها نرماله؟
آخرین پریودم هم 30دی بوده.
ممنون که راهنمایی میکنید
سلام دوست عزیز
خوشبختانه اندازه تخمدانها نرمال است و مایعی که به صورت متمرکز در قسمت تحتانی رحم دیده میشود دلالت بر بقایای بارداری دارد.pcod (تخمدان پلی کیستیک) نمای سونوگرافیک خاصی از تخمدان است که در آن تعداد زیادی فولیکول نابالغ در تخمدان وجود دارد که تخمک گذاری را دچار اختلال میکند ولی معمولازمانی که همراه با یافته های دیگر بالینی و آزمایشگاهی شود به عنوان مشکل تلقی میشود.
Ŕ0 یعنی Rull outومنظور این است که برای رد کردن pcodباید یافته های آزمایشگاهی و بالینی را مد نظر قرار دهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان