بارداری بعد از سقط

سلام خانم کارشناس

من 27 سالم هست و 4 ساله ازدواج کردم (همسرم 10 سال از خودم بزرگتره)، 3 ماهی بود که اقدام به بارداری کردم و ماه 3 باردار شدم 
متاسفانه در 5 هفته 5 روز بارداری ابتدا به لکه بینی و سپس خون ریزی افتادم ،  به دکتر مراجعه کردم که برام سونو معمولی نوشتن تو سونو گفتن که ساک بارداری دیده نمیشه ، دکتر برام آزمایش تیتر بتا نوشت و بتام 1136 بود ، به دکتر مراجعه کردم گفت در این سن ما دارویی نمیدیم که خون ریزی رو بند بیاریم و خیانت هست و ممکنه بچه مرده باشه ، 
4 روز بعد از لکه بینی سقط کردم 
سوالی که دارم و نگرانیم اینه که : 
1- ممکنه این سری برای بارداری اقدام کنم و باردار نشم  و خیلی زمان ببره ؟ 
2- من قبل از اینکه به لکه بینی بیوفتم نزدیکی داشتم آیا نزدیکی عامل سقط میتونه باشه ؟ 
3- آیا برای برداری های 5 هفته 5 روز نمیشه از سقط جلوگیری کرد و علتش چیه که این اتفاق افتاده ؟ چون من و همسرم  سیگاری نیستیم و تقریبا سبک زندگی سالمی داریم 
4- چقدر بعد از سقط میتونم باردار بشم ؟
5- آیا برای اقدام بعدی لازم هست ک ه اقدام خاصی داشته باشم ؟ برای اقدام اول تمام ازمایش های پیش از بارداری رو دادم و خداروشکر مشکلی نداشتم 
6- من الان حدودا 5 روز هست که خون ریزی دارم این خون ریزی تا کی ادامه داره ؟

Re: بارداری بعد از سقط

سلام دوست عزیز
اگر محصول حاملگی به طور کامل دفع شده باشد به زودی خونریزی قطع خواهد شد در صورتیکه همچنان ادامه داشت به درمانگرتان مراجعه نمایید.بهتر است حداقل به مدت ۳ماه از یک روش پیشگیری از بارداری استفاده نمایید،سپس برای بارداری اقدام نمایید.سقط علل مختلفی دارد از جمله مشکلات کروموزومی در جنین،عفونتهای رحمی ،اختلالات رحمی مثل فیبروم سرویکس نارساو... که بیشترین علت سقط در سه ماهه اول مربوط به اختلالات کروموزومی در جنین میباشد.در حاملگی طبیعی رابطه جنسی باعث سقط نیست ولی در افرادیکه تهدید به سقط هستند وعلائمی مثل خونریزی ولکه بینی دارند بهتر است نزدیکی انجام نشود.در مورد شما چون ساک حاملگی تشکیل نشده بود وبه نظر می رسیده این حاملگی نرمال نیست دارو تجویز نشده.معمولا اقدام خاصی برای بارداری لازم نیست فقط خدای نکرده اگر مجدد سقط برای کسی تکرار شود بهتر است از محصولات سقط آزمایش ژنتیک صورت گیرد
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
ساک حاملگی در حدود هفته پنجم تا هفتم از طریق سونوگرافی شکم و از هفته ۳-۵از طریق سونوی واژینال قابل مشاهده است.به نظر میرسد دلیل دیده نشدن ساک حاملگی در مورد شما شروع پروسه سقط بوده است
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
من بعد از اینکه خون ریز بعد از سقطم قطع شد رفتم سونو گرافی و این جواب سونو هست :
برای پلیپ و کیست باید اقدامی انجام بدم ؟
رحم دارای ابعاد 48*38*71 میلیمتر و اکوژنیسه طبیعی است .
ضخامت اندومتر 9 میلیمتر است .
تصویر ضایعه اکوؤن به دیامتر 6.5 میلیمتر درون کویته اندومتر رویت شد که به نفع پولیپ اندومتریال می باشد .
شواهدی از بقایای بارداری رویت نشد .
کیست یا فولیکول به دیامتر 24*22 میلیمتر در محل تخمدان چپ رویت شد .
ابعاد تخمدان رایت نرمال می باشد .
ضایعه مایع کلدوساک خلفی مشهود است .

لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم ایا برای بارداری من پلیپ و کیست مشکی ایجاد میکنن ؟
لطفا میشه راهنمایی کنید که پریود بعدی رو چطور میتونم تخمین بزنم با توجه به اینکه سقط انجام دادم ؟

سلام دوست عزیز
پولیپ زیر یک سانتی متر احتیاج به اقدام خاصی ندارد مشکلی هم برای بارداری ایجاد نمیکند.تخمدان چپ هم حاوی یک فولیکول است چون زمانی نام کیست اطلاق میشود که ابعاد آن به بیش از ۲۵ میلی متر برسد.حداقل تادوماه بعد از سقط از یک روش پیشگیری استفاده نمایید تا سیکلهایتان منظم شود سپس اقدام به بارداری مجدد نمایید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان