اقدام ب بارداری

سلام،من یک ساله آمپول جلوگیری سه ماهه استفاده کردم،الان ۹ ماه از آخرین تزریقم میگذره ولی پریودیم برنگشته قصدم بارداریه،دکتر دوتا آمپول پروژسترون تجویز کرد،۸ روزه تزریق کردم ولی بازم پریود نشدم چیکار باید کنم لطفا راهنماییم کنید

Re: اقدام ب بارداری

سلام دوست عزيز
اگر بعد از دو هفته از تزريق پروژسترونها پريود نشديد بهتر است تحت نظر درمانگر باليني خود از استروژن و پروژسترون به صورت تركيبي استفاده نماييد و در ضمنTshوprolactin رانيز چك نماييد تا با توجه به نتايج آزمايشات براي شما تصميم گيري شود.
احتمال تنبلي تخمدان نيز وجود دارد كه به راحتي قابل درمان است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت بخیر. من الان روز دوازدهم پریودیم هست و در حال اقدام برای بارداری هستم. امروز بعد از نزدیکی و بعد از دو ساعت که خودم رو شستم روی دستمالی که خودمو. خشک کردم یه کم خون دیدم. دلیلش چیه؟ تا الان اینجوری نشده بودم

یکسال و سه ماه هست ازدواج کردم . اصلا جلوگیری نداشتم و از اول اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز موفق نشدیم .
۳۶ سالمه و همسرم ۳۵ساله هستن .
تمام آزمایشات خودم و همسرم نرماله .
زیر نظر دکتر زنان و نازایی قرص کلومیفن خوردم از روز سوم پریودم که در روز ۱۳ سیکلم سونو نشون داد که تعداد زیادی فولیکول دارم که بزرگترینش ۳۰ هستش .
سیکلم سی روزه هستش و دقیقا روز سی ام پریود شدم و روز سوم سیکلم رفتم سونو که دو فولیکول غالب به اندازه ۱۱ و ۱۵ میلی داشتم و اندازه اندومتر ۸ میلی، میخوام بدونم آیا باز نیازی هست از قرص کلومیفن استفاده کنم یا خیر؟ و آیا این اندازه فولیکول غالب مناسب هست یا اصلا نباید در دوران پریود فولیکول داشت؟

سلام،خسته نباشین،بعد از تزریق پروژسترون پریود نشدم،امروز دکتر بازم پروژسترون تجویز کرد،نظر شما چیه؟ در ضمن من یک سال آمپول جلوگیری سه ماهه میزدم که الان ۹ ماه میشه ک قطع کردم و از خیلی وقته دقیقا اولین آمپولم پریودی نداشتم،قصدم بارداریه بنظرتون تا یکی دوماه آینده وضعیتم نرمال میشه و میتونم باردار شم؟

سلام دوست عزيزم١٢٣٤٥khatereh
اندازه نرمال فوليكول غالب بالاي ١٨ميباشد و معمولا در دوران پريود اندازه فوليكول ها كمتر از مقادير ذكر شده است.
مصرف يك دوره كلوميفن كمك زيادي نميتواند به شما بكند در صورت تجويز توسط درمانگرتان مصرف را ادامه دهيد
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزيز
پروژسترون را تا سه دوره معمولا تجويز ميكنند و اگر پريودي صورت نگرفت از تركيبات استروژن و پروژسترون توامان استفاده مينمايند.
دوست عزيز استرس نداشته باشيد حتما به نتيجه خواهيد رسيد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان