Re: اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در بارداری

سلام کارشناس محترم وقتتون به خیر
ممنون میشم سوالم پاسخ بدید چون خیلی استرس دارم
من تخمدان هام pcoهست
دوازده ساله ازدواج کردم
​​کردم30سال هم سن دارم
یکساله پیش برای بارداری اقدام کردم
با مصرف قرص لتروزول به تنهایی اونهم در شرایطی که اصلا مصرفش از روز سوم نبود چون از سه ماه قبلش هم پریود نشده بودم 
​​​​​​در حین مصرف لتروزول پریود شدم
و بعد از پاکی باردار شدم که متاسفانه در هفته شش به دلیل عدم تشکیل قلب سقط شد

​​​​​الان بعد از یکسال و نیم مجددا اقدام کردم 
از روز سوم لتروزول تا پنج روز مصرف کردم
و آمپول humegan  در روزهای های نهم و دهم تزریق عضلانی داشتم
که روز دوازده سونو دادم گفتند قطر آندومتر هفت میلیمتر و فولیکول یک دونه 11سمت راست
مجدد دکتر به من آمپول PDhomog 75IU برای روزهای 12و 14تجویز کرد که آمپول روز دوازده که همونروز زدم ولی روز چهارده رو یکساعت قبل از سونوگرافی واژینال کهرکه چهاردهمین انجام شد زدم
تو سونوگرافی هم دکتر گفتن همون فولیکول سایزش 15شده و قطر اندومتر 8.5
بعدم گفتند برو از دو شب بعد شب در میون نزدیکی داشته باشید
حالا سوالم از خدمتتون اینه آیا بدون اینکه hcgبزنم ممکنه تخمک گذاری انجام بشه و چرا دکتر برام تجویز نکردند
من موقع سونو متوجه نبودم و یادم رفت بپرسم ولی الان نگران شدم 
اگر راهنمایی بفرمایید یک دنیا ممنون میشم
​​​​​​

سلام دوست عزیز
اندازه فولیکول کمی کوچک بوده ولی امکان رشد در روزهای بعد سونو وجود دارد ضخامت آندومتر مناسب میباشد و معمولا فولیکولی که به میزان مناسب رشد کرده تحت تاثیر هورمونهای تخمدانی ازاد شده و تبدیل به تخمک میشود .احتمال بارداری در هر ماه حدود ۲۵%میباشد امیدوارم شما جز آن ۲۵%باشید
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از مطالب عالی بود 
نکات خرید اینترنتی مبل
پارچه رومبلی
فضای پشت مبلمان
مبل‌های ال
شست و شو مبلمان در منزل
ایده فضاهای کوچک
چگونگی چیدمان مبلمان در منزل
نکات خرید مبل
https://modernbaf.com/wall-decor-above-sofa/

ممنونم از نظرات خیلی تاثیر گذار بود
نکات خرید اینترنتی مبل
پارچه رومبلی
فضای پشت مبلمان
مبل‌های ال
شست و شو مبلمان در منزل
ایده فضاهای کوچک
چگونگی چیدمان مبلمان در منزل
نکات خرید مبل
https://modernbaf.com/wall-decor-above-sofa/

Re: اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در بار

safiyie نوشته شده:
شنبه 14 بهمن 1391, 8:50 pm
سلام دوستان وخانم کارشناس لطفا در مورد فولیکول و رابطه ی ان در بارداری برامون توضیح بدین اندازه ی فولیکول باید چقدر باشه تا باردار شد وایا با فولیکول در اندازه ی پایین میتوان باردار شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوستانی که باردار شدید اندازه ی فولیکولتون چند بود؟
سلام اندازه فولیکول مناسب برای بارداری به طور متوسط در هر ماه فولیکول باید بین 18 تا 22  باشه.
https://laklak.me/questions/54068/%D9%8 ... 8%B1%DB%8C

Re: اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در بار

safiyie نوشته شده:
شنبه 14 بهمن 1391, 8:50 pm
سلام دوستان وخانم کارشناس لطفا در مورد فولیکول و رابطه ی ان در بارداری برامون توضیح بدین اندازه ی فولیکول باید چقدر باشه تا باردار شد وایا با فولیکول در اندازه ی پایین میتوان باردار شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوستانی که باردار شدید اندازه ی فولیکولتون چند بود؟
آیا با یک فولیکول میشه دوقلو باردار شد؟ ❤️
اینجام جالب نوشته بود

سلام. وقتتون بخير
من ٥ ماهه براي بارداري اقدام كردم، بعد از دو ماهه اول به خاطره اينكه ٣٧ روزه پريود شدم به دكترم مراجعه كردم كه روزه هفت پريودي سونو شكمي دادم و مشكلي نداشتم و فوليكولم ١٢ بود. دكتر با توجه به سنم كه زودتر به نتيجه برسيم دو دوره لترورول شبي دو عدد و ٤٠ عدد متفورمين هر ٨ ساعت نصف و قرص كابرگولين هر جمعه نصفش و تجويز كردن. بعد خوردنه قرصا باردار نشدم دوباره دكتر رفتم كه يه دوره ديگه لتروزول و شبي يه عدد استراديول از شب سوم به مدت ٧ شب بهم دادن و قرار بود روزه ١٢ پريودي سونو واژينال برم كه چون تعطيل بود ١١ رفتم ولي با وجوده ٣ دوره قرص خوردن فوليكولم ١٠ بود كه گفتن واسه بارداري مناسب نيس، من قبله خوردنه قرصا وضعه فوليكولم تو روزه هفت خيلي بهتر بود ولي با وجوده خوردن قرص بدتر شد علتش چي ميتونه باشه؟ در ضمن دو ماه قبلش رحمم مشكلي نداشت ولي اين سري بهم گفتن پوليپ ٩ ميلي داري، ممكنه به خاطره خوردنه قرصا باشه؟ با وجوده پوليپ شانسه بارداري دارم؟
من هيچوقتم وسطه سيكلم لكه بيني نداشتم ولي الان كه روزه هيجده پريوديمه از روزه ١٤ يعني شبش تا صبح ١٦، خيلي خيلي كم لك ديدم و به دكترم زنگ زدم و مدروكسي پروژسترون ٥ ميلي شبي دو عدد تجويز كردن، من از روزه ١٦، قرص و خوردم ولي قبلش قطع شده بود با اين حال دكترم گفت بخور. حالا با وجوده خوردنه اين قرص و سايزه فوليكولم تا امروز كه هيجدهمين روزه امكانه بزرگ شدن فوليكول و ازاد شدنه تخمكم هست و امكان داره باردار شم ؟ خوردنه مدروكسي جلو ازادسازي تخمك و بارداري و نميگيره؟
در ضمن من اكثرا دوره هام ٢٨ تا ٣٠ روزس ولي اين ماه ٢٦ روزه پريود شدم
ممنون ببخشيد كه زياد شد🌺

سلام دوست عزیز
معمولا مصرف قرصها باعث ایجاد پولیپ نمی‌شود ولی خود پولیپ میتواند باعث نامنظمی پریود و لکه بینی بین سیکل شود‌. پولیپهای زیر یک سانت نیاز به برداشتن ندارند ولی بالای یک سانت نیاز به جراحی دارد. ضمنا پروژسترون تاثیری روی رشد فولیکول و آزاد شدن تخمک ندارد.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم 🙏🌺
دكترم بهم گفت اگه اين ماه باردار نشدم دوباره برم كه لترورول و استراديول واسم تجويز كنند، من الان ٣ دورس اين قرصاي تحريك تخمك گذاري و خوردم و نتيجه نداد. ايا اشكالي داره كه ماهه بعد قرصي نخورم و به بدنم استراحت بدم ولي اقدامم و داشته باشم؟
فاصله انداختن بينه قرصا از نظره تاثيرشون مشكلي ايحاد نميكنه؟

سلام خسته نباشید من روز ۱۳پریود فولیکول ۱۱و۱۰ داشتم
از روز ۵تا ۹پریود قرص لتروزول خوردم روز ۹ام امپول Hmgتزریق کرده بودم
دکتر بد جور ناامیدم کرد گفت امکان نداره با درمان دارویی باردارشی باید ای وی اف شی چیکار کنم؟
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 42 مهمان