سلام کارشناس عزیز

سلام به کارشناس عزیزم؛امیدوارم هر روزتونو با شادی سپری کنید!
من اوایل اردیبهشت سقط داشتم و حدود یک هفته ای هست که لکه بینی هام تموم شده...راستش ترشحاتم چند روزی هست زیاد شده و در قسمت تخمدان سمت چپم احساس درد میکنم البته گاهی در قسمت لگن سمت چپم درد دارم،یعنی این میتونه نشونه تخمک گذاری باشه یا غیر طبیعیه و باید به پزشکم مراجعه کنم؟

راستی پیش یه دکتر رفتم که گفتن 2-3 ماه جلوگیری یاید داشته باشم الان که 1ماهش رفته میخوام از ماه بعد مجددا اقدام کنم...میشه بپرسم قبلش باید چه آزمایشاتی رو انجام بدم و چه مراقبتایی باید داشته باشم؟؟؟با توجه به اینکه سابقه سقط دارم !

ممنون میشم از جوابگویی تون
شاد باشید :wink:

*خدایا وقتی تو با منی چرا احساس تنهایی!!!
وقتی هوامو داری چرا ترس؟؟؟
وقتی پشتمی چرا نگرانی!!!*

بچه من شش هفتش بود که بعد از یک شب نزدیکی( که مراقب هم بودیم) سقط شد دقیقا سه ماه جلوگیری کردیم یکی دو ماهشم رفت به ازمایشو دکتر بازی بعدشم هر چی اقدام کردیم دیگه نشد به قول بهار جون همش بی بی چک منفی منفی منفی

سلام گلم..منم تو هفته 7 بودم اول لکه بینی داشتم و چون رشد نکرد و قلبش تشکیل نشد سقط شد...

سلام زهره جون
به نظر من هم چند ماهی صبر کن,من از روی تجربه بهت میگم,منم پارسال 1 ماه لتروزول خوردم حامله شدم اما هفته ی پنجم بخاطر بی احتیاطی خودم سقط شدم بعد از 2 ماه دوباره حامله شدم از وقتی هم که فهمیدم خیلی مراعات کردم ولی هفته ی چهارم خود بخود سقط شد ,الان 8 ماه گذشته ازین ماه میخوام اقدام کنم ببینم خدا چی میخواد.تو لااقل بعد از 3ماه پریود منظم اقدام کن.موفق باشی :wink:

Re: سلام کارشناس عزیز

zohrehm نوشته شده:سلام به کارشناس عزیزم؛امیدوارم هر روزتونو با شادی سپری کنید!
من اوایل اردیبهشت سقط داشتم و حدود یک هفته ای هست که لکه بینی هام تموم شده...راستش ترشحاتم چند روزی هست زیاد شده و در قسمت تخمدان سمت چپم احساس درد میکنم البته گاهی در قسمت لگن سمت چپم درد دارم،یعنی این میتونه نشونه تخمک گذاری باشه یا غیر طبیعیه و باید به پزشکم مراجعه کنم؟

راستی پیش یه دکتر رفتم که گفتن 2-3 ماه جلوگیری یاید داشته باشم الان که 1ماهش رفته میخوام از ماه بعد مجددا اقدام کنم...میشه بپرسم قبلش باید چه آزمایشاتی رو انجام بدم و چه مراقبتایی باید داشته باشم؟؟؟با توجه به اینکه سابقه سقط دارم !

ممنون میشم از جوابگویی تون
شاد باشید :wink:
سلام زهره جان! ترشحاتتون عفونی ست؟ رنگی یا ...؟ درد فقط اگر شدید یا مداوم شود پیگیری می خواهد.کل آزمایشات پیش از بارداری باید تکرار شود. فولیک اسید مصرف شود. جواب آزمایش که آمد اگر نرمال بود سپس باید اقدام کرد. همان 3 سیکل را از نظر من حتماً صبر کنید زهره جان!
یکی دو فاکتور که مربوط به انعقاد است را نیز بد نیست با توجه به سقطتون چک کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام گلرخ جان و کارشناس عزیزم...
مرسی از پاسخ هاتون...
ترشحاتم سفید تخم مرغی هستند...
"یکی دو فاکتور که مربوط به انعقاد است را نیز بد نیست با توجه به سقطتون چک کنید"؟؟؟؟؟ منظورتون چیه؟؟؟؟
راستی من پلاکت خونم یه مقدار پایینه ممکنه مرتبط باشه؟؟؟؟
مرسی ...مرسی از پاسخگوییتون

راستی گلرخ جان واست دعا میکنم گلم...ایشالا به زودی باردار بشی و بارداری سالمی داشته باشی

سلام کارشناس عزیز
"یکی دو فاکتور که مربوط به انعقاد است را نیز بد نیست با توجه به سقطتون چک کنید"؟؟؟؟؟ منظورتون چیه؟؟؟؟
من پلاکت خونم یه مقدار پایینه ممکنه مرتبط باشه؟؟؟؟
با تشکر

با سلام خدمت کارشناس عزیزم.
ایا با وجود کیستهای ریز امکان بارداری وجود داره؟در ضمن زمان مناسب برای سونو گرافی برای تشخیص کیست کی هستش؟
ایا کلونازپام برای کسانی که میخوان باردار بشن تاثیر سویی داره؟اگه داره از کی باید قطع بشه؟

سلام زهره جان
من هم مشکل شما برام پیش اومد
دقیقا هفته 9 بارداری لکه بینیم شروع شد و بعد از یک هفته خود به خود سقط شد
قلب بچه تشکیل نشده بود
حتما از دکترت بخوته فاکتورهای انعقادی رو برات چک کنه.
اگه این فاکتور توی ازمایش خونت بالا باشه نمیذاره قلب بچه تشکیل بشه و هر دفعه اقدام کنی بازم بچه سقط میشه و هر دفعه زودتر از دفعه قبل سقط میشه.
این فاکتورها انتی بادی بدنت هستن
فاکتورهایی مثل :انتی کاریولیپین، انتی فسفولیپید و ....
همسرت هم باید ازمایش اسپرم بده ممکنه از لحاظ تحرک یا ...مشکلی داشته باشه.
اینها ازمایشایی بودن که به من دادن.
بی تفاوت از کنارش نگذر.سقط های مکرر به بدنت اسیب میزنه. حتما اول مطمئن شو که مشکلی نداری بعد اقدام به بارداری کن.
به من بدبخت هم گفتن ی بار سقط طبیعیه ممکنه برا هرکی پیش بیاد، منم باور کردم و بدون هیچ ازمایشی دوباره اقدام کردم که نتیجه اش سقط دوباره بود.
بذار سه تا سیکل قاعدگی رو هم حداقل پشت سر بذاری تا رحمت خودشو باز سازی کنه.
خودتم خوب تقویت کن.
امیدوارم شما مشکلی نداشته باشی و سقط کاملا اتفاقی بوده باشه.
منتظر یه هدیه از طرف خدا.....

سلام

سلام فاطیما جون........کدوم مرکز واسه درمان میری عزیزم؟
من ابن سینا میرم و طبق ازمایشاتی که اونجا دادم مشخض شد مشکل انعقادی دارم و همچنین تو بارداری بدنم نسبت به انتی بادی تیرویید واکنش نشون میده و باعث سقط میشه............

منم وقتی سقط اولم اتفاق افتاد دکترم گفت یه سقط طبیعیه و من بعد از 3 سیکل دوباره اقدام کردم و باز مثل دفعه قبل تو 6 هفتگی لکه بینی داشتم..............من هر دو رو کورتاژ کردم

اگه به نظر اون دکترم دوباره گوش میکردم و دروباره باردا میشدم دوباره سقط میشد ولی وقتی رفتم ابن سینا طبق ازمایشام مشکلم مشخض شد

ایشالله که هممون بارداری سالمی رو در پیش رو داشته باشیم

shafagh نوشته شده:با سلام خدمت کارشناس عزیزم.
ایا با وجود کیستهای ریز امکان بارداری وجود داره؟در ضمن زمان مناسب برای سونو گرافی برای تشخیص کیست کی هستش؟
ایا کلونازپام برای کسانی که میخوان باردار بشن تاثیر سویی داره؟اگه داره از کی باید قطع بشه؟
تخمدان پلی کیستیک در هر شخصی مقداری عوارض دارد حال اگر این عوارض در حدی باشد که سیکلهای فرد بهم ریخته و تخمک گذاری نداشته باشد مسلماً در بارداری کمی باید بیشتر پیگیری و درمان داشته باشد درفردی هم که این عارضه را نگذاشته باشد مسلماً بدون درمان هم می تواند باردار شود
کلونازپام و خانواده آن نظیر اگزازپام و ... کلاً اثرات خوبی روی بدن نمی گذارند از من می شنوید جایگزین دیگری غیر شیمایی برایش بیابید
كارشناس مامايي فيروز

zohrehm نوشته شده:سلام کارشناس عزیز
من پلاکت خونم یه مقدار پایینه ممکنه مرتبط باشه؟؟؟؟
با تشکر
با سلام
آزمایش هاي پروتئین C و پروتئین S، آزمايش های جداگانه ای هستند که معمولا به عنوان بخشی از تحقيق درباره احتمال اختلال انعقادی انجام مي شوند. اين آزمایش ها مقدار هر پروتئین را اندازه گیری و عملکرد مناسب آنها را در بدن ارزیابی مي كنند.
تست هاي عملکردی برای پروتئین C و پروتئین S، فعالیت آنها را اندازه گيري مي كند و توانایی آنها را در تنظیم و كند كردن لخته شدن خون ارزیابی می کند.
اگر این دو فاکتور نرمال نباشند احتمال اینکه خون مادر مستعد لخته شدن ، یا پایدار ماندن لخته است که می تواند اثرات منفی بر بارداری گذاشته و موجب سقط شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام به فاطیما جان و کارشناس محترم
ممنون از اینکه پاسخ سوالمو دادین....واقعا سپاسگذارم
حتما به حرفتون گوش میدم و قبل از اقدام مجدد این آزمایشات رو انجام میدم...البته قبل از بارداری شوهرم آز اسپرم داد و یکم اسپرمشون کم تحرکی داشت ولی دکتر گفتن زیاد نیست که باعث ناباروری بشه...نمیدونم ....امیدوارم که مشکلی نباشه واسم دعا کنید
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان