اگه پریودی منظمی داشته باشم و آمپول hcg زده باشم چی میشه؟؟

سلام روزتون بخیر
خانم دکتر من همیشه پریودی های منظمی داشتم و
دارم که ۳۰ روزه هست پریودیم تو سن ۲۹ سالگی سریعا بعد ازدواج باردار شدم و یه پسر چهار ساله دارم
سه ماه هست که برای بارداری اقدام میکنم ‌و باردار نشدم ،با مراجعه به دکتر زنان و سنو واژینال بهم گفتن تنبلی تخمدان دارم و سه تا فولیکول ۱۸و ۱۵ سمت چپ و فولیکول ۱۶ سمت راست داشتم ، بخاطر همین تو این سه ماه موفق نبودم ،بهم آمپول hcg دوتا ۵ هزار دادن که روز ۱۶ پریودی زدم ، چندروزی درد خفیفی زیر دلم داشتم و بعد ۹ روز از زدن آمپول دچار درد شدید سمت چپ شکم و درد پای سمت چپ شدم
اینا طبیعیه؟
آیا ممکنه من مشکل تنبلی تخمدان نداشتم و با زدن این آمپول دوقلو باردار شم؟

Re: اگه پریودی منظمی داشته باشم و آمپول hcg زده باشم چی میشه؟؟

سلام دوست عزیز
حتی اگر شما تنبلی تخمدان داشته اید که معمولا با عدم تخمک گذاری همراه است در مورد شما تخمدانها فعالیت مناسب داشته و فولیکولها به میزان مناسب رشد کرده اند و احتمال اینکه دو قلویی رخ داده باشد وجود دارد ولی صد در صد نیست .در ابتدا شما یک آزمایش بتا انجام دهبد تا از وضعیت بارداری خود مطمئن شوید در صورتبکه جواب آزمایش مثبت شد با سونوگرافی واژینال از تعداد جنینها اطلاع حاصل نمابید.ضمنا آمپول hcgباعث آزاد شدن فولیکولهای غالب میشود
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
جمعه 17 بهمن 1399, 9:23 pm
سلام دوست عزیز
حتی اگر شما تنبلی تخمدان داشته اید که معمولا با عدم تخمک گذاری همراه است در مورد شما تخمدانها فعالیت مناسب داشته و فولیکولها به میزان مناسب رشد کرده اند و احتمال اینکه دو قلویی رخ داده باشد وجود دارد ولی صد در صد نیست .در ابتدا شما یک آزمایش بتا انجام دهبد تا از وضعیت بارداری خود مطمئن شوید در صورتبکه جواب آزمایش مثبت شد با سونوگرافی واژینال از تعداد جنینها اطلاع حاصل نمابید.ضمنا آمپول hcgباعث آزاد شدن فولیکولهای غالب میشود
ممنونم از پاسخگویی تون
چه زمانی بعد آمپول میتونم آزمایش بدم؟
آیا نیاز هست صبر کنم تا اگه پریود نشدم برم آزمایش یا قبل موعد آزمایش بدم؟؟؟

KarshenaseMamaee نوشته شده:
شنبه 18 بهمن 1399, 3:14 pm
سلام دوست عزیز
تقریبا ۱۴ روز بعد از تزریق آمپول hcg میتوانید آزمایش بتا انجام دهید
سلام خانم دکتر من بعد ۱۶ روز از زدن آمپول با یه روز تأخیر پریود شدم
برای درمان دوباره باید چکار انجام بدم ؟؟

سلام دوست عزیز
در صورتیکه تنبلی تخمدان داشته باشید که معمولا با علائم بالینی و سونوگرافی و تستهای آزمایشگاهی مشخص میشود در ابتدا باید آن را درمان کنید .در بعضی موارد جهت درمان تنبلی تخمدان از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده میشود که البته پزشک نوع درمان را مشخص میکند ،شاید در مورد شما ااین نوع درمان کمک کننده باشد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان