خونريزي در بارداري

سلام خدمت كارشناس محترم،
من با توجه به اينكه تاريخ آخرين پريودم ٨ دي ٩٤ بود و پريود مرتبي دارم، در تاريخ ١٢ دي آزمايش تيتر بتا دادم كه مقدارش ١١٧ بود، روز ١٨ لك ديدم و پزشك معالجم گفتن مقدار تيتراژت پايينه بهتره سونو برم. با حساب خودم كه ٥/٥ هفته هستم ١٩ام رفتم سونو و نتيجه اين بود:
مراحل ابتدايي تشكيل ساك حاملگي با msd=3.6 كمتر از ٥هفته در ناحيه ساب اندومتريال فوندوس رحم ملاحظه مي شود. واكنش دسيدوايي اطراف مناسب است. در حال حاضر كيسه زرده و قطب جنيني ديده نمي شود. كنترل ٢ هفته بعد توصيه ميشود. هماتوم در اطراف ساك مشهود نيست. توده آدنكسال و مايع آزاد لگني ملاحظه نشد.
دكتر گفتن احتمالا با همين لك بيني ها دفع ميشه و فعلا شياف دادن، اما دوباره يك تكرار تيتر بده كه ببينيم رشد ميكنه يا نه؟ و در تاريخ ٢٠ام دوباره تيتر دادم همون آزمايشگاه. جوابش 902 شده بود گفتن خوبه ولي بازم خيلي خوب زياد نشده، تا ٢٩ بهمن دائم لخته مي ديدم از ٢٩ ام مثل دوره پريود شدم، خونريزي زياد و تيره و بدون لخته! ديروز ٣ اسفند رفتم سونو واژينال گفته تصوير ساك حاملگي حاوي يولك ساك و امبريو فاقد FHR دورن كاويته اندومتر و CRL=3.5 ٦ هفته رويت شد و در اندكس ها ضايعه فراگير مشاهده نشد و تخمدان ها داراي شكل و ابعاد و اكوي استرومال نرمال هستند.
به نظر شما بچه داره سقط ميشه؟ خونريزيم همچنان ادامه داره و كمي هم زير دلم درد ميكنه! اگه داره رشد ميكنه اين همه خون علتش چيه؟ ديگه واقعا خسته شدم. در ضمن بارداري دومه و يك بچه ٣ ساله دارم
يك سوال ديگه هم دارم با اين همه لكه بيني و خونريزي ممكنه دچار كم خوني بشم؟ منظورم اينه كه براي اين هفته كه ميخواد قلبش تشكيل بشه نميخواد مكمل دارويي غير از اسيدفوليك بخورم؟

Re: خونريزي در بارداري

سلام
کلآً مکمل آهن رو مصرف کنید(در وضعیت شما برای خودتون لازم است) نه لزومآً برای جنین .
با توجه به اینکه از رشد از حالت عادی کندتر بوده احتمال تهدید به سقط بیشتر است اما خوب 100% هم نیست. با این حال 1 سونوی تائید کمک بیشتری می کند.
انشالله که اگر همین بارداری تون سلامت و خیر است بدون سختی، پیش برود عزیزم...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان