سلام
دوست عزیزم چند نکته:
1- مصرف این کرم واژینال به هیچ عنوان مشکل ساز و یامسبب لکه بینی و ... نیست.
2-تجویز دگزامتازون هم برای شما نه تنها ضرر ندارد بلکه سودمند هم هست.
3-لکه بینی به هر حال جزو هلائم هشدار است اما سونوی نرمال شما علامت بسیار خوبی ست چراکه در لکه بینییا خونریزی های 32 ماهه سوم به جفت یا رگ سرراهی شک می شود که در سونو تشخیص قطعی آن گذاشته می شود.
تشخیص علت لکه بینی با درمانگر شماست.
فرماوش نکنید که بهترین کمک به خودتان دوست عزیزم عدم نگرانی و داشتن آرامش و توکل به خدا ست.

كارشناس مامايي فيروز

Re: لکه بینی قهوه ای رنگ

سلام خسته نباشید من تو هفته ی ۸ بارداریم هفته ی شش رفتم سونو همه چی خوب بود و جنین ضربان قلب منظمی داشت ولی به اندازه ی یه سی سی هماتوم داشتم دکترم واسم قرص اسپرین روزانه یک عدد و شیاف پروژسترون هر شب یک عدد تجویز کرد الان سه روزه لک بینی دارم پریروز همراه ترشحاتم چند قطره خون قهوه ای بود الان دستشویی رفتنی لک قهوه ای دارم اندازشم زیاد شده به دکترم دسترسی ندارم چیکار باید بکنم ایا این مشکلی به وجود میاره خیلی نگرانم :cry:

سلام خسته نباشید ممنون بابت پاسخ گویی هاتون.۲۳ سالمه و ۸ هفته باردارم اخرین سونویی که دادم ۶ هفته و دو روز بودم که صدای قلب جنینم شنیده شد ولی هماتوم به اندازه ی یه سی سی داشتم دکترم قرص اسپرین و شیاف پروژسترون تجویز کردن و اصلا لک بینی نداشتم بعد شروع کردن اسپرین سه روز بود که میخوردم لک بینیم شروع شد گاهی روزی یه بار میاد و رنگش قرمز روشنه گاهی روزی سه بار و رنگش قهوه ای.لباسمو کثیف نمیکنه و فقط دستشویی رفتنی میاد ایا این خطرناکه چیکار باید بکنم؟ایا خون قرمز روشن یعنی جنین مرده؟

سلام
نه عزیزم
حتی دفع هماتوم هم ممکن است این حالت رو ایجاد کند
پروژسترون رو ادامه دهید، فقط اگر لکه بینی بیشتر شد یا مثلاً بیش از 5-6 روز طول کشید درمانگرتون رو مطلع کنید که شاید لازم باشد دوز آن یا نوع آن تغییر کند
كارشناس مامايي فيروز

باسلام خدمت شما.
من اخرین پریودیم۱۲خردادبود واین ماه که الان ۳/۲۷هست پریودنشدم آزمایش خون دادم مثبت بودوعددبتام ۱۰۰۰بود .ازامروزشروع به لکه بینی کردم لکه های قهوه ای مث اخرای دوران پریودی،زیردل وکمرم هم دردمیکنه،آیاامکانش هست منجربه سقط بشه،درضمن لکه بینی زیادندارم ومقدارکمی روی نواربهداشتی هست،لطفاراهنمایی کنید که چیکارکنم.الان من۶هفته و۴روزمه

باسلام.سوالی دارم من این هفته رفتم سونوگرافی واژینال که سن بارداری5هفته وشش روزتشخیص داد.ساک بارداری باmsd.14*4*4 نوشته وکیسه زردهم تشکیل شده.ولی جنین دیده نشد.سونوگرافی برای دوهفته دیگه نوشتن.ازدوهفته قبل لکه قهوه ای خیلی کم داشتم و یکروزم یادوقطره خون یکباردیدم.دیگه ندیدم خون،ولی ازبعدازاومدن ازسونوی واژینال لکه های قهوه ای بیشترشد همراه چندقطره خون.دکترشیاف داد روزی یکی.میخواستم بپرسم احتمال حاملگی پوچ بااین شرایط هس؟تشکیل کیسه زرده نشانه خوبی است برای تشکیل جنین؟ممنون

باسلام خدمت کارشناس محترم.باتوجه به اینکه جواب سوال قبلم رانداده اید میخواستم اضافه کنم که باوجودمصرف شیاف هنوزلکه بینی ام بهترنشده حتی مقداری بیشترهم شده میخواستم بدونم احتمال سقط هس؟لخته های کوچک هم میبینم این به چه دلیل است.ممنون میشم جوابم رازودتربدهید

سلام
دیدن کیسه زرده علامت خوبی ست و احتمال پوچ بودن را کمتر می کند.
اولین آزمایش یا بی بی چک مثبتتون کی بوده؟
بسته به جواب این سوال است که معلوم می شود آیا سونوی شما احتمال غیر عاید بودن بارداری را تائید کرده یا خیر.
در هر صورت البته بعد از تکرار سونو تشخیص قطعی می شود.
شیافتون رو بهتر است اگر ایرانی ست سیکلوژست بگذارید. برخی درماتگران آمپول پرولوتون هم تجویز می کنند.
كارشناس مامايي فيروز

باسلام.اولین تاریخ مثبت شدن بابی بی چک18بودیایکی دوروزبعدش.ولی ازمایش یک هفته بعدمثبت بود.دوروزپیش سونوی مجددرفتم crl.7.1میلی متربود.جنین تشکیل شده بود سن جنین6هفته وچهارروز زده بود.جفت سیرکولاربود.مایع آمونیاکی طبیعی بودفقط گفت جنین برادیکاردهس قلبش ضعیف میزنه.باتوجه به این گفت یک هفته دیگه دوباره سونوبدم.چون سه روزاست خونریزی مثل پریودی پیداکردم میشه بگین چقداحتمال داره جنین سالم بمونه وضربان قلبش تاهفته دیگه منظم بشه؟ممنون میشم سریع جواب بدید

سلام
خداروشکر عزیزم
درصد که نمی توان بیان کرد اما اگر 18 شهریور مثبت بوده تا الان طبق قرارداد 8-9 هفته هستید و باید همه چیز نرمال دیده می شده.
مگر اینکه خطای سونو و ... را در نظر بگیریم.
در هر صورت سونوی بعدی تون کمک مون می کنه
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان