لکه بینی در هفته ششم

با سلام به کارشناس عزیزم
من سه شنبه هفته پیش دچار لکه بینی شدم به پزشک مراجع کردم و سونو انجام دادم سونو انجام شده سن بارداری رو شش هفته وچهار روز تشخیص داد و جنین طبیعی داردای جداره صاف و منظم و ضربان قلب طبیعی 130 در دقیقه و مقداری همولوژی در رحم پزشک مربوطه استراحت مطلق هماره با 6تا امپول پروزسترون 25 میلی گرمی هر شب یکی و شیلف پروژسترون 400 میلی گرمی 12 سعتی یکبار زنانه و دو عدد امپول که یکی همون شب اول زدم و دومی سه روز بعد بنام chominoدقیق اسمش یادم نست که میزان 5000 میلی بود الان حدود دورزوه که لکه بینیم قطع شده سوالی که ازتون داشتم اینکه که قبلا دکتر به من شیاف سیکلوزست داده بود این شیاف یا پروژسترون چه فرقی داره؟؟؟؟؟؟؟دوم این دو مدل امپول هرکدوم چه کاری برای بدن انجا میدن؟؟؟؟؟؟؟درضمن ایا الان که مشکلم رفع شده بازم نیاز به استراحت مطلق دارم یا می تونم به کارهای روزانه برسم.....
با تشکر از شما که صبوارنه وقت میزارید و جواب میدید ممنونم

پروردگارا سرنوشتم را زیبا بنویس

سلام
افسانه عزیز! به طور کل لکه بینی های هفته های ابتدایی بارداری بیشتر به کمبور ترشح پروژسترون نسبت داده شده و در نتیجه برای مقابله با آن پروژسترون تجویز می شود(خواه شیاف سیکلوژست(که همان پروژسترون است) خواه فرم آمپول آن)
البته شیاف مصرف راحت تری نسبت به تزریق دارد . نظرات در مورد تجویز شیاف و یا آمپول و میزان اثر آن متفاوت است .
با توکل بر خدا، استراحت و عدم استرس و تحت نظر پزشک حاذق بودن، مطمئن باشید بهترین ها را در پیش روی خودتون خواهید چید.
عدم نزدیکی تا زمانی که ای شرایط کاملا ایمن شود بسیار اهمیت دارد. استراحتی هم که پزشک توصیه کرده است تا وقتی خود ایشان حذف نکرده اند شما کنار نگذارید چراکه بارداری اینطور نیست که بتوانیم با فاصله کوتاهی عدم لکه بینی، ریسک کنیم.
در مورد داروی دیگر هم اسم دقیق آن لازم است.
كارشناس مامايي فيروز

ویار

سلام خدمت کارشناس مهربون فیروز
لکه بینی من کاملا 5روزه قطع شده به پزشک مراجع کردم و سونو انجام دادم جنین درهفته7 و چهار روز قرار داشت و از تمامی جهات طبیعی بود و اون مقدار خون در رحم هم از بین رفته بود
حدود 3ه روزه حالت تهوع وحشتناکی هستم داروهای پزشکم هم اثر انچنانی ندارد دیگه نمی دونم چیکار کنم شما چه مواردی رو برای بهبود تشخیص میدهید؟؟؟؟؟؟

از راهنمایهای شما بسیار ممنونم و ارزوی بهترینها رو براتون دارم

سلام
دوست عزیزم قطع لکه بینی، خبر بسیار خوشی ست که دادید.
تهوع بارداری نگرانی نداد فقط باید مراقب باشید که تغذیه شما دچار نقص نشود.
با توصیه های بهبود ویار آشنا هستید اما در این لینک هم آنها را آورده هم توضحیات مفیدی
در این باره دارد که توصیه میکنم مطالعه کنید:
http://bardary.blogfa.com/cat-18.aspx
كارشناس مامايي فيروز

تهوع واستفراغ شدید

با سلام به کارشناس
تمام راهکارهای موجود رو به کار گرفتم ولی اثری نکرد تا اخرین خط دارویی رو هم پزشکان برام تجویز کردن فقط کمی اثر کرد روز26 دیماه انقدر بالا اوردم که در انتها خون بالا اوردم و هون شب دچار لکه بینی شدم فردا به پزشک مراجعه کردم برام سونو نوشت انجام دادم وضعیت جنین طبیعی و رشد طبیعی همراه با ضربان قلب140 در دقیقه تشخیص داده شد3روز در بیمارستان بستری شدم4 عدد سرم 1کیلوگرمی همراه با امپول پلاسر بهم تزریق کردن پزشک داخلی هم منو معاینه کرد و تست خونم نشون داد امیاز خونم بالا است در ضمن عفونت قارچی شدید هم تشخیص داده شددیرزو از بیمارستان ترخیص شدم لکه بینیم قطع شد و قرص فاموتدین شیاف پروژسترون و شربت پرومتازین تجویز شده با این حال حالت تهوع من فقط کمی بهبود پیدا کرده و از روزی که اومدم خونه و سرم هم قطع شده دوباره همون حالت برگشته نمی دونم چیکار کنم به چندتا پزشک اینجا مراجع کردم و لی درمان نشدم از شما خواهش میکنم اگر درمان جدید و موثری مد نظرتون هست و به پزشکان حاذق دسترسی داریدبرای من بنویسید چون استراحت مطلق هستم و نمی تونم به دکتر شهر دیگری مراجع کنم لطفا کمکم کنید

از اینکه مزاحم شما میشم منو ببخشید کمال تشکر ور دارم

دوست عزیزم در بارداری حالتی داریم به نام استفراغ بدخیم حاملگی که طی آن :

ظهور بالینی اولیه آن به صورت استفراغ های متناوب، طولانی و شدید است (معمولا در ۸-۴ هفته حاملگی) و این حالتی است که معمولا شخص بیمار ناگزیر می شود در بیمارستان بستری گردد و عوارضی مثل کاهش وزن، دهیدراتاسیون، هیپوکالمی و یبوست و کتونوری و گاهی اوقات مشکلات جدی روانی را شامل می شود.
● درمان: بستری شدن در بیمارستان در یک اطاق آرام، معاینه فیزیکی و شرح حال کامل برای هرگونه مشکل روانی و کمک به حل آن، کنترل علائم حیاتی و وزن روزانه، استراحت معده بوسیله دریافت نکردن غذا از طریق خوراکی، داروهای ضداستفراغ یا آرام بخش های ملایم، مشاوره روانی، به محض اینکه مریض توانست غذا را تحمل نماید باید وعده های متناوب به مقدار کم از غذاهای خشک و زودهضم و مایعات مانند آب میوه و چای و شیر استفاده نمود.
البته امیدوارم حالت شما به زودی بعد از اتمام 2-3 ماه از بارداری بر طرف گردد ولی در کل در هر دو حالت جایی برای نگرانی نیست و این مساله به راحتی قابل کنترل است تا سلامت شما و دلبندتان تامین شود !
من را از حال خود مطلع کنید !
كارشناس مامايي فيروز

لکه بینی درهفته نهم

سلام خدمت کارشناس عزیزم:
کارشناس محترم من برای بار سوم دچار لکه بینی شدم و بعد سونو معلوم شد جنین مشکلی نداره و قلبش هم منظم میزنه و امپول پروژسترون و امپول جفت انسانی بهم تجویز کرده و استراحت مطلق درضمن حالت تهوع من حدود چندروزی بود بهتر شده بود ولی از دیروز که دچار لکه بینی شدم دوباره این تهوع شدید شروع شده واقعا درمونده شدم نمی دونم چیکار کنم اخه دلیل این همه لکه بینی چیه ایا این همه لکه بینی روی جنین تاثیر نمیزاره درضمن با این حالت تهوع و فشاری که به شکمم میاد نمی دونم چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید

دوست عزیزم در حال حاضر شما چاره ای جز انتظار و صبر مادرانه ندارید همانطور که گفتم تنها راه درمان تهوع استراحت و سرم درمانی است !و درمان لی بینی ها فقط وفقط استراحت مطلق است دارو درمان یها انجام شده نیز به جا و درست بوده که متاسفانه نتیجه نگرفته اید !
صبور باشید و به خدا توکل کنید امیدوارم گذر زمان همه چیز را درست کند !
كارشناس مامايي فيروز

عفونت

با سلام به کارشناس عزیز و مهربون من به دلیل داشتن ترشحات گاهی قهوهایی وزردمایل به سبز به پزشک مراجع کردم و ایشون 6عددقرص واژینال کلوتریمازول برای من تجویز کردن الان مدت 4شبه دارم استفاده میکنم و بعد از اولین استفاده کم کم متوجه ابریزش شده ام که هنگام دستشویی خارج میشه همراه با ذرات سفید رنگ که همون قرص هست می خواستم بپرسم ایا این ابریزش طبیعی و مربوط به قرصها است و یا مشکلی وجود داره؟؟؟/و مصرف این دارو مضر نیست؟؟؟؟؟امروز وارد هفته 10 بارداری شدم

سلام
دوست خوبم! درست است که جزو موارد احتیاط این دارو، 3 ماهه ی اول بارداری ست. اما به طور کل این دارو در بارداری جزو دسته B می باشد و مجاز است.
تشخیص درست با درمانگر بالینی شما می باشد اما به طور کل جزو موارد آموزش این دارو به بیمار این است که برای پیشگیری از آلوده شدن لباس زیر از پد استفاده کند و بازگشت دارو طبیعی ست. اما باید توجه داشت که این خروج دارو یا هر ترشحی به حالت آبریزش(جریانی مشابه ادرار اما بی رنگ ) نمی باشد.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

ترشحات

کارشناس عزیز از دیروز یک سری ترشحات قهوه ای کم رنگ ابکی از من خارج میشه خیلی نگرانم ممکنه مال کیسه اب باشه ؟؟؟؟؟؟؟ علائم پاره گی کیسه اب چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/یا همون مقدار همولوژی که توی رحمم در سونو قبل نشون داده شده باشه که داره دفع میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/خواهش میکنم زودتر جواب بدبد

دفع کلسیم

سلام به کارشناس عزیز
من دوروز پیش بخاط استفراغ شدید خونی و حالت تهوع بیمارستان بستری شدم توی ازمایشهام دفع کلسیم از طریق ادرار مثبت بود سونوگرافی کلیه ها و مثانه رو انجام دادم هیچ مشکلی نداشتن ولی زیر دلم درد میکنه و همچنین کلیه هام دیروز مرخصم کردن شما فکر مکنید دلیل دفع کلسیم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟درضمن جنین با ضربان قلب منظم درهفته 11 و 2روز هست

سلام
دوست عزیزم!
به طور کل :حدود نه دهم كلسيمی كه روزانه خورده مي شود از طرِق مدفوع و يك دهم باقيمانده از راه ادرار دفع مي گردند.مثلاً مقدار ورودي1000میلی گرم اگر باشد 100 میلی گرم در ادرار دفع می شود.
اما ا گر کلسیم خون پایین بیاید این دفع به حدقل رسیده و برعکس اگر بالا رود میزان دفع هم بیشتر می شود. پس این افزایش دفع کلسیم می تواند مربوط به دریافت زیادی کلسیم باشد.
اما تشخیص همیشه با متخصص بالینی شماست چراکه موارد پاتولوژیکی هم از افزایش دفع کلسیم در ادرار داریم مثلاً ئهرگونه تغییر یا مشکل در هورمون پاراتیروئید به راحتی روی میزان دفع کلسیم تاثیر می گذارد.
به ره حال خداروشکر که مرخص شدید و حال کوچولو هم خوبه! فقط تحت نظر پزشک حاذقی باشید و در صورت برخورد با درد جدی کلیه ها سریعاً پزشکتون رو مطلع کنید.
كارشناس مامايي فيروز

مصرف غذاها ودارو؟

با سلام خدمت شما
من امروز وارد هفته 13 بارداری شدم چند روز قبل باز دچار لکه بینی شدم و امپول اچ سی جی و پروژسترون زدم و امپول پروژسترون رو دارم ادامه میدم چند سوال از خدمتدتون داشتم
1-ایا می تونم الان که سه ماه اول تموم شده ماهی و عسل وجگربخورم یا نه؟
2-ایا خوردن کره حیوانی و مشتقات ان برای من که دچار لکه بینی هستم ضرر داره؟
3-خوردن دم کرده بابونه و گل گاو زبون ایا برای من مشکل ایجاد میکنه؟؟
در ضمن شما فکر میکنید این حالت تهوع و استفراغی که دارم تا هفته چند بارداری ادامه داره واقعا خسته شدم دایم معده ام و بزاق دهنم تلخه
با تشکر از شما
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان