Re: لکه بینی در هفته ششم

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما، من حدود ٦ هفته هست كه باردارم، ٤ روزه لكه بيني قهوه ايي رنگ دارم بدون هيچ دردي، متأسفانه هنوز ساك حاملگي ديده نشده و ديروز كه سونوگرافي بودم گفتن چون سن حاملگيم حدود ٥ هفته هست و زوده!!! من خودم هم هنوز متوجه نشدم ٥ هفته هستم يا ٦ هفته، اخرين تاريخ قائدگيم ٢٢ اسفند ٩٨ بود، با پزشكم تماس گرفتم ايشون معتقد به استفاده از شياف پروژسترون نيست، و ميگه تا قلب تشكيل نشه نياز به شياف نيست، البته ايشون از لكه بينيم خبر نداره، من هم بابت لكه بينيم خيلي نگرانم، به هيچ عنوان به لباس زيرم منتقل نميشه و فقط روي دستمال مياد، اما از ديشب زياد شده، من ديشب خودم كه شياف فرتيژست گذاشتم و صبح خيلي ترشح از من خارج ميشد كه قهوه ايي بود، ممكنه خروج زياد ترشح به خاطر اين باشه كه چون شياف چرب هست بيشتر خارج ميشه؟ به نظرتون خطرناكه؟ دارم ميميرم از استرس، اين رو هم بگم كه متأسفانه قادر به انجام سونوي واژينال نيستم و تپل هم هستم، ديروز از بيا دادم و ١٥٦١ بود

سلام دوست عزیز
طبق تاریخ پریودتان شما ۶هفته و دو روز باردار هستید وساک حاملگی هم معمولا در سونوی شکمی از هفته پنجم تا هفتم قابل مشاهده میشود.زمانیکه میزان هورمون بتا بین ۱۵۰۰_۲۰۰۰باشد ساک حاملگی شکل گرفته است.به عقیده من هم مصرف شیاف پروژسترون تا زمانیکه قلب تشکیل نشده لزومی ندارد بهترین کار برای شما استراحت ،مصرف مایعات ،پرهیز از رابطه جنسی و تکرار سونو دو هفته دیگر است
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست من بین هفته ششم و هفتم بارداریه و قرار بود دو سه روز دیگه بره برای شنیدن قلب جنین.
روز اول که فهمید بارداره یه قطره خون دید و کمی کمردرد داشت و دکتر بهش شیاف پروژسترون داد که فقط شبها بذاره
بهتر شد و استراحت مطلق کرد.
تا اینکه دیشب به خونریزی میوفته.
دسترسی به دکترش تا غروب نداره
آیا نیاز هست شیاف رو دو بار در روز بذاره برای جلوگیری از خونریزیش؟

سلام دوست عزیز
در صورتیکه میزان خونریزی کمتر شود و همینطور اگر قلب جنین تشکیل شده است احتمال بهبودوضعیت وجود دارد.ضمن مصرف داروها،بهتر است این نکات را نیز رعایت کنید نزدیکی نداشته باشید. - تایم طولانی در حالت ایستاده قرار نگیرید. - تحرک خود را کم کنید. - ورزش انجام ندهید. - پیاده روی زیاد نداشته باشید. - از نشستن و برخاستن زیاد خودداری کنید. - ترجیحا تردد از پله را کم کنید. - سرخود از هیچ دارو و جوشانده ای استفاده نکنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام پزشک من بعد سونو واژینال و بر حسب همون اولین روز آخرین پریود به من گفت که 6 هفته 2 روزمه قلب تشکیل شده و میزنه در واقع الان من 9 هفته ام باید باشه، ولی دیروز رفتم سونوگرافی مجدد شکمی و واژینال برای لک بینیم، گفتن جنین 6 هفته و 6 روزه هستش و 9 هفته ام نیست و ضربان قلب هنوز مشخص نیستو یک هفته دیگه برم برای سونو مجدد ضربان قلب، حالا من خودم بر حسب تاریخ تخمک گذاریم و تاریخ حدودی لقاح حساب کردم سونوگرافی شکمی و واژینال دومی به من تاریخ درست و گفته از هفته بارداریم ولی اگه بر حسب سونو واژینال دکترم تو روزای اولیه بخوام حساب کنم یعنی همون اولین روز اخرین پریود انگار جنین رشد نکرده ممکنه تو سونو اول اشتباه کرده باشه؟ یا ممکنه نطفه دیر بسته شده باشه و سن بارداری من از اولین روز اخرین پریود حساب نشه! بهم گفتم شاید دکتر اول اشتباه کرده تو سن جنین و تشکیل قلب و گفتن اگر دکتر اولی درست گفته باشه یعنی جنین ایست قلبی کرده، ممنون میشم نظرتون و بهم بگین؟

سلام دوست عزیز
معمولا سن حاملگی براساس تاریخ اولین روز آخرین پریود اندازه گیری میشود نه براساس لقاح و تخمک گذاری.متاسفانه با توجه به علائم بالینی و داشتن لکه بینی احتمالا برای جنین مشکلی پیش آمده و رشد متوقف شده است.با این حال احتمال اشتباه هم وجود دارد
كارشناس مامايي فيروز

من یه سوال دیگه ام دارم من لکه بینی دارم و گه گاهی ازم لخته های کوچیکم میاد زنگ زدم به دکتر گفتم شیاف پروژستن بزارم که این لکه بینی قطع بشه یا کم بشه گفتن نه چرا گفتن نه مگه این شیاف برای همین نیس که از خونریزی وسقط جلوگیری میکنه؟ اخر هفته سونو واژینال دارم و نباید خون ریزی داشته باشم 😔نمیدونم چی کار کنم شیافو بزارم یا نه؟

به حساب خودمم هفته 10 ولی به حساب سونو واژینال اخری هفته 7 و. احتمال سقط دادن ولی گفتن بعد سونوگرافی اخر که اخر هفته باید انجام بدم، البته که یه لخته خون کنار کیسه ام بودو این لخته خونی که ازم میاد ممکنه از تحریک شدن همون لخته خون باشه...
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان