خونریری هفته ۱۲

سلام خانم کارشناس
من ۱۲ هفته و ۴ روزم هست
در ۱۲هفته ۱ روز رفتم برای غربالگری گفتن همه چی نرمالیه
الان دوروزه که لک بینی رشته و لخته میبینم
دکترم گفت هر ۱۲ ساعت یه شیاف بزار
روز اول خونریزیم بند اومد
امروز دوباره شروع شده
خیلی ناراحتم
چیکار کنم
تورو خدا راهنماییم کنید ؟ نشانه های سقط هست ؟

Re: خونریری هفته ۱۲

سلام
خیر هیچ صحبتی در مورد جایگاه نکردن و گفتن همه چی خوبه .

حتی من هماتوم داشتم تو هفته ۸ ازشون سوال کردم،گفتن جذب شده
خون ریزی فقط اول صبح که از خواب بیدار شدم و هم روشن و هم تیره بود و لخته های رشته ای ، بعد از اون کلا الان قطع شده و خونریزی ندارم و نوار بهداشتی هم تمییزه
الان هر ۱۲ ساعت شیاف پروژسترون‌۴۰۰ میزارم لازمه از دکترم بخوام برام آمپول هم تجویز کنه .
من از طریق واتس اپ‌باهاشون در ارتباط هستم‌به خاطر کرونا
لازمه حضوری برم تا قلب جنین چک بشه و برام سونوگرافی بنویسن؟

سلام دوست عزیز
در صورتیکه لکه بینی کم بوده و در حال حاضر قطع شده به نظر میرسد جای نگرانی نیست و احتمال سقط کم است.بهتر است استراحت کنید .از رابطه جنسی بپرهیزید کمتر با آب گرم حمام کنید .ولی در این بین چون درمانگرتان شرح حال دقیفتری از وضعیت شما دارند بهتر است نظر ایشان را جویا شوید و به دستوراتشان دقیقا عمل نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقتتون بخیر
من هفته 14 بارداری هستم ، گاهی اوقات احساس تیر کشیدن در واژن احساس میکنم ، ایا این طبیعی است ؟
البته گاهی اوقات نیز در مقعد نیز احساس تیر کشیدگی رو دارم
هفته 8 یه هماتوم داشتم که هفته 12 برای غربالگری رفتم گفتن دفع شده اما هفته 12 خونریزی داشتم که با امپول پروژسترون حل شد و الان شیاف پروژسترون 400 استفاده میکنم شبی یک بار

سلام دوست عزیز
مادران باردار به دلایل مختلفی دچار دردها و انقباضاتی در ناحیه واژن می شوند که اساسا بر اثر فشار بر مجموعه ای از عصب های اطراف دهانه رحم ایجاد می گردند. اکثر عصب های رحم درست در بالای دهانه رحم قرار دارند. زمانی که نوزاد در رحم به اطراف حرکت می کند، اتفاقاتی می افتد که باعث تحریک این عصب ها می شود. البته گاهی اوقات عواملی مانند درد رباط گرد تحت تاثیرهورمونهای بارداری ،کمبود منیزیوم نیر باعث احساس تیر کشیدن در واژن و مقعد میشود
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسخگوییتون ، آیا باید اقدام خاصی انجام بدم ؟ دنبال درمان باشم یا عادی هست ؟
سوال دیگه ای هم داشتم ، دکترم برام آسپرین تجویز کرده علت تجویز چی هست ؟
آیا عوارضی برای جنین داره ؟
چه ساعتی مصرف بشه بهتره ؟

سلام دوست عزیز
احتیاج به مراقبت و درمان خاصی نیست. آسپیرین در موارد سقطهای مکرر،فشار خون بالا ،سابقه دیابت و... در بارداری تجویز میشود در مورد شما احتمالا به دلیل وجود هماتوم تجویز شده.پزشک مزایا را در برابر مضرات میسنجد و سپس دارو را تجویز میکند .نگران نباشید.شب قبل از خواب بهتر است استفاده شود
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسخپویی شما ،
 در آزمایش غربالگیری که دادم در هفته 12 و 1 روز
همه چی نورمان بود هم nt هم ازمایش رو نمودار که برده بودن low risk بود ،
فقط دکتر گفتن که papap_a اندازه 0.5 کم هست که جای نگرانی نیست ، ممکنه به همین علت باشه که برام آسپرین تجویز کردن ؟
اتفاقا قند خون ناشتام کم بود و یک بار سقت داشتم در هفته 5 که خود به خودی بود .

سلام دوست عزیز
در آزمایشهای غربالگری تنها یک آیتم اهمیت ندارد بلکه همه آیتمها را در نمودار قرار میدهند و نتیجه گیری بر اساس جواب نهایی صورت میگیرد.در مواردی که papp a پایین است به خصوص در موارد زیر ۰/۴ کالر داپلر عروق جفتی و انجام انومالی اسکن در هفته ۱۸ و ۲۴ نیز لازم است یعنی در واقع پیگیریهای بیشتری در جهت رشد و سلامت جنین انجام میشود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان