سقط حاملگی خارج رحم

با عرض سلام.
من در تاریخ 8 دیماه با انجام سونوگرافی واژینال در ابتدای هفته 7 بارداری متوجه بارداری خارج رحم شدم که به طور خلاصه نتیجه سونوگرافی این بود:
آندومتر در ناحیه فوندوس به ضخامت 12/7میلیمتر
تصویری به نفع GS در کاویته آندومتر مشاهده نشد
در کنار تحتانی تخمدان چپ ناحیه اکوژن بقطر 8 میلیمتر مشاهده مشود که میتواند مربوط به بقایای ep باشد
وبا قطع شیاف پروژسترون خونریزی من شروع شد البته به مدت یک هفته قبل از انجام سونوگرافی لکه بینی داشتم که با قطع شیاف تبدیل به خونریزی شد و پزشکم تشخیص دادن نیاز به جراحی فعلا ندارد مگر اینکه بعد از یک هفته خودبه خود سقط نشود. که بعد از 10 روز با انجام سونو خوشبختانه علائمی از ep مشاهده نشد
ومن به مدت 24 روز از تاریخ تشخیص ep خونریزی ولکه بینی داشتم در ضمن بعد از 20 روز که لکه بینی قطع نشد به تجویز پزشک متیل ارگونوین به مدت 5 روز روزی 2تا مصرف کردم که لکه بینی قطع شد و من هم دارو رو قطع کردم چون هم لکه بینی قطع شده بود و همچنین با مصرف دارو به شدت در ناحیه پا احساس درد میکردم بطوری که قادر به راه رفتن نبودم
اما بعد از گذشت یک هفته که ترشحات طبیعی داشتم ترشحات من قهوه ای کمرنگ شد
حالا نمیدونم این ترشحات مربوط به آغاز پریود من میتونه باشه و یا ادامه پروسه سقط البته آخرین آزمایش تیتر بتا صفر بود و یا عفونت ومشکل دیگریست
در ضمن دیروز به منشی پزشکم تماس گرفتم و شرح حالمو گفتم اما بعد از پرسش از دکتر گفت نیازی نیست تا یک ماه دیگر برای معاینه مراجعه کنید
وفقط گفت متیل ارگونوین را 5 روز دیگه ادامه بده و آمپول ویتامین کا تزریق کن
اما من همچنان خیلی نگرانم و بخاطر پادردهایی که داشتم جرات مصرف متیل ارگونوین روندارم
درضمن در ناحیه تخمدان و لوله چپ احساس درد دارم و سمت چپ لگنم دردناک است البته نه درد شدید و بیقرار کننده. فقط برای من نگران کننده است چون نمیدونم طبیعیست یا نه
من خیلی استرس دارم چون قبل از بارداری pcod بودم و بیشتر با آمپول پروژسترون و یا مصرف قرص ضدبارداری پریود میشدم. حالا میترسم به مشکلات بارداریم خدایی نکرده اضافه بشه
ممنون از حوصله و پاسخگوییتون

سلام
دوست عزیزم ! اغلب وقتی قاعدگی رخ دهد این دارو را قطع می کنند البته تشخیص با درمانگر شماست چه بسا که پریود شما زود شروع شده است.ویتامین k هم در ین موارد مفید خواهد بود.
از مهارت سونولوژیست تان در تخلیه آثار ep مطمئن هستید؟
علائم عفونت نظیر تب یا ترشحات عفونی هم که ندارید؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام ممنون از پاسختون
بله مصرف دارو رو قطع کردم.
در مورد سونوگرافی باید بگم که تشخیص ep در ابتدا که هنوز سقط انجام نشده بود با سونوگرافی به سختی انجام شد. امکان وجود بقایای ep با توجه به صفر شدن تیتر بتا هست؟
در ضمن پزشکم با اطمینان بعد از معاینه گفت ep جذب شده
در مورد عفونت روزهایی که سقط و خونریزی داشتم کمی دمای بدنم بالاتر از معمول بود اما بعد طبیعی شد. ترشحات بدبو نداشتم فقط لکه بینی طولانی مدت داشتم. بعد از سقط به مدت 10 شب سفیکسیم مصرف کردم و هر 10 روز آمپول بتامتازون
در ضمن گهگاه احساس خارش درنقطه ای داخل لگن دارم که فکر میکنم مربوط به لوله صدمه دیده باشه. که اطرافیان میگن وقتی جایی در حال ترمیم شدنه خارش طبیعیه نمیدونم این نظر تا چه حد درسته
سئوال دیگه ای که داشتم اینه که در حال حاضر میتونم داروهای گیاهی برای زیاد شدن خونریزی استفاده کنم که اگه بقایا ep وجود داشته باشه تخلیه بشه؟
از توجه تون سپاسگزارم

سلام
چون نه باردار هستید نه شیرده مصرف داروهای گیاهی به خودی خود ممنوعیتی ندارد.
با توصیفاتی که فرمودید به احتمال زیاد تخلیه صورت گرفته؛ لکه بینی قطع شد؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
ممنون از پاسختون
خداروشکر مدت پریودم طبق معمول 7 روز طول کشید و دیگه لکه بینی ندارم
اما توی لوله ام گهگاه احساس درد دارم که تا توی پام و حتی انگشتای پام کشیده میشه
و همچنین احساس کشیدگی داخل لگنم دارم.
خیلی نگرانم. آیا این حالات طبیعیست؟

با سلام و تشکر از پاسختون
برای معاینه به پزشکم مراجعه کردم و بعد از معاینه گفتن عفونت ندارم
و برای برطرف شدن درد یکطرفه ام گفتن حوله گرم روی شکمم بزارم و همچنین پیاده روی کنم
البته دردام خود به خود داره کمتر میشه
در ضمن بعد از اصرار من برای بارداری هر چه زودتر اجازه دادن از این ماه اقدام کنم
فقط گفتن در صورت بارداری باید استراحت داشته باشم
نظر شما در این مورد چیست؟
و آیا ممکنه دوباره بارداری خارج رحم داشته باشم؟

با عرض سلام
ببخشید من زیاد سئوال گذاشتم . اما خواهشا زودتر جوابمو بدین
اینقدر اذیت شدم سر سقطم که دچار وسواس نسبت به سلامتیم شدم
2 روزه که دردای لگن و تخمدونم بیشتر شده امروز روز 15 دوره ام هست ممکنه بخاطر تخمک گذاری باشه؟
ممکنه با وجود آزمایش بتا صفر و سونوگرافی که انجام دادم نتیجه اش این بود که چیزی از بقایا ep مشاهده نشد تخلیه کامل صورت نگرفته باشه
البته بعد از آزمایش و سونوگرافی بخاطر لکه بینی های مکررم دکتر متیل ارگونوین تجویز کرد که تکه های سفت و قهوه ای رنگ ازم خارج شد
تورو خدا بگید چیکار کنم؟ ممکنه تشخیص پزشک در مورد سقط کامل اشتباه باشه؟

hastijoon نوشته شده:با سلام و تشکر از پاسختون
برای معاینه به پزشکم مراجعه کردم و بعد از معاینه گفتن عفونت ندارم
و برای برطرف شدن درد یکطرفه ام گفتن حوله گرم روی شکمم بزارم و همچنین پیاده روی کنم
البته دردام خود به خود داره کمتر میشه
در ضمن بعد از اصرار من برای بارداری هر چه زودتر اجازه دادن از این ماه اقدام کنم
فقط گفتن در صورت بارداری باید استراحت داشته باشم
نظر شما در این مورد چیست؟
و آیا ممکنه دوباره بارداری خارج رحم داشته باشم؟
سلام
دوست عزیزم تکرار بارداری خارج از رحم 15 % ذکر شده است. (البته با شرایط هر بارداری متفاوت است) و نیازی به نگرانی نیست عزیزم.
برای اقدام هم اگر لاقل 2 ماه به رحم فرصت می داید بهتر بود.بازهم تشیخص با درمانگر شماست.
كارشناس مامايي فيروز

hastijoon نوشته شده:با عرض سلام
ببخشید من زیاد سئوال گذاشتم . اما خواهشا زودتر جوابمو بدین
اینقدر اذیت شدم سر سقطم که دچار وسواس نسبت به سلامتیم شدم
2 روزه که دردای لگن و تخمدونم بیشتر شده امروز روز 15 دوره ام هست ممکنه بخاطر تخمک گذاری باشه؟
ممکنه با وجود آزمایش بتا صفر و سونوگرافی که انجام دادم نتیجه اش این بود که چیزی از بقایا ep مشاهده نشد تخلیه کامل صورت نگرفته باشه
البته بعد از آزمایش و سونوگرافی بخاطر لکه بینی های مکررم دکتر متیل ارگونوین تجویز کرد که تکه های سفت و قهوه ای رنگ ازم خارج شد
تورو خدا بگید چیکار کنم؟ ممکنه تشخیص پزشک در مورد سقط کامل اشتباه باشه؟
سلام اگر درد خفیف یکطرفه است بله ممکن است مربوط باشد.
احتمالش خیلی کم است اما اگر مادر خونریزی ادامه دار داشته باشد باید بررسی تکرار شود.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسخ گویی و حوصله تون
من هنوز بعد از سقطم مشکل دارم
از روز 20 تا روز 25 دوره ام ترشحات همراه با رگه های خون داشتم که با استراحت قطع میشد اما باز با شروع فعالیت لکه بینی داشتم
روز 28 دوره به کلینیک ناباروری مراجعه کردم که فقط سونو واژینال انجام داد و گفت هنوز یه چیزی توی تخمدان هست گفتم ممکنه دوباره حاملگی خارج رحم رخ داده باشه گفت ممکنه فولیکول غالب در حال جذب شدن باشه و اینجوری دیده شده باشه و گفت اگه حامله شده باشی هم به این زودی تو سونو نشون نمیده. در ضمن من قبل از مراجعه به پزشک بی بی چک گذاشتم که یک خط خیلی خیلی کمرنگ افتاد که مطمئنم منفیه چون تا حالا بی بی چک زیاد برام اینجوری شده و آز دادمو منفی شده و این ماه فقط یکبار نزدیکی با پیشگیری طبیعی داشتیم که از فردای اون روز یکسره لکه بینی داشتم و اشتباه کردم و گفتم بی بی خط کمرنگ افتاده و اونم فقط گیر داد به این که باید مطمئن بشیم که باردار نیستی و بعد هر اقدامی که لازمه رو انجام بدیم و خلاصه اصلا از نظر عفونت بررسی نکرد حتی معاینه انجام نداد
گفتم ممکنه این دردا و لکه بینی مال عفونت باشه گفت ممکنه. این جوریشو ندیده بودم دیگه آدم دکتر میره تا بیماریش قطعی تشخیص داده بشه اما........
خلاصه که من هنوز درد توی باسن و استخوان شرمگاهی و تخمدونم دارم و لکه بینی وسط دوره و این خیلی منو نگران کرده.......
در ضمن بارداری هم منتفیه چون امروز بی بی چک همون خط کمرنگ رو هم نشون نداد
نمیدونم این دردا بعد از 2 ماه مال چیه؟
میشه منو راهنمایی کنید که برای تشخیص عفونت چه آزمایش ها یا بررسی هایی باید انجام بشه تا خودم از پزشک بخوام که این بررسی هارو انجام بده
متاسفانه پزشک خودم رفته سفر و تا مدتی نیست و من مجبور شدم به این مرکز مراجعه کنم
که متاسفانه پزشکی که ویزیتم کرد اصلا برای بیمار و وقتش و ویزیتی که پرداخت کرده ارزش قائل نبود
در ضمن بعد از لکه بینی این دردا بیشتر میشه
بازم ممنونم

Re: سقط حاملگی خارج رحم

سلام
چنین لکه بینی هایی که با فعالیت زیاد می شود اغلب مربوط به زخم یا ضایعه روی دهانه ی رحم است یعنی خونریزی از داخل رحم نیست و از روی دهانه ی آن ایجاد می شود که باید یا معاینه و گذاشتن اسپکلوم رد یا تائید شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “علایم خطر در بارداری ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان