دیده نشدن جنین در هفته 7 بارداری

با سلام خدمت شما
تاریخ اولین روز اخرین قاعدگی من 6 آبان هست و دوهفته پیش دچار لکه بینی شدم و دکترم سونوی واژینال برای 26 آذر برام نوشت و امپول و شیاف پروژسترون هم داد که استفاده کردم و خونریزیم قطع شد ولی داخل سونوی واژینال فقط ساک حاملگیm12 و کیسه زرده بدون فتال پل نشون داده شد و سن حاملگی رو هم 5 هفته و دوروز تعیین کرد..مجدد یکهفته بعد سونوی واژینال طبق نظر دکترم انجام دادم که باز گفت ساک حاملگی 13mو کیسه زرده هم از 6 به 3 رسیده بود مقدارش و فتال پل دیده نشد دوباره و سن حاملگی رو 5هفته و سه روز تعیین کرد... و دوباره یکهفته بعد سونوی شکمی دادم که اینبار گفت کلا ساک حاملگی 22mخالی بدون فتال پل و کیسه زرده هست یعنی اینبار کیسه زرده هم حتی نداشت و سن حاملگی رو بین 6 تا7 هفته دوباره اعلام کرد و چندروزه دوباره دچار لکه بینی شدم و شیاف استفاده میکنم میشه منو راهنمایی کنید دارم از استرس میمیرم و اینکه آیا بارداری پوچ هست؟و چرا بین سن حاملگی سونو و تاریخ اخرین قاعدگی اینقدر تفاوت هست و چرا بعد از یکهفته از سونو سن حاملگی یک روز اضافه شده..و آیا امکان تشکیل جنین وجود داره؟ درصورت سقط چجوری باید دفع شود؟

Re: دیده نشدن جنین در هفته 7 بارداری

سلام .من هفته شش با رداری رفتم سونوگرافی روی شکم گفتن یک کیسه ایی هست که سایز کیسه اب خیلی کوچیکه و جنین دیده نمیشه.ده روز دیگه مراجعه کردم سونوگرافی وازینال اونجام دادم .که دو کیسه اب دیدن که هر کدوم پنج هفته و سه روز بود.دکتر گفتن رشد خونی خوبی داشته ولی هر کاری کردن جنین ندیدن.حالا ده روز دیگه فرستادم واسه سونوگرافی سه بع ی .ممکنه کوچیک باشه ندیدنش یا اینکه جنین نداره؟؟؟

maryam27148 نوشته شده:با سلام خدمت شما
تاریخ اولین روز اخرین قاعدگی من 6 آبان هست و دوهفته پیش دچار لکه بینی شدم و دکترم سونوی واژینال برای 26 آذر برام نوشت و امپول و شیاف پروژسترون هم داد که استفاده کردم و خونریزیم قطع شد ولی داخل سونوی واژینال فقط ساک حاملگیm12 و کیسه زرده بدون فتال پل نشون داده شد و سن حاملگی رو هم 5 هفته و دوروز تعیین کرد..مجدد یکهفته بعد سونوی واژینال طبق نظر دکترم انجام دادم که باز گفت ساک حاملگی 13mو کیسه زرده هم از 6 به 3 رسیده بود مقدارش و فتال پل دیده نشد دوباره و سن حاملگی رو 5هفته و سه روز تعیین کرد... و دوباره یکهفته بعد سونوی شکمی دادم که اینبار گفت کلا ساک حاملگی 22mخالی بدون فتال پل و کیسه زرده هست یعنی اینبار کیسه زرده هم حتی نداشت و سن حاملگی رو بین 6 تا7 هفته دوباره اعلام کرد و چندروزه دوباره دچار لکه بینی شدم و شیاف استفاده میکنم میشه منو راهنمایی کنید دارم از استرس میمیرم و اینکه آیا بارداری پوچ هست؟و چرا بین سن حاملگی سونو و تاریخ اخرین قاعدگی اینقدر تفاوت هست و چرا بعد از یکهفته از سونو سن حاملگی یک روز اضافه شده..و آیا امکان تشکیل جنین وجود داره؟ درصورت سقط چجوری باید دفع شود؟
سلام
مناسفانه با توجه به سونوها همان بارداری پوچ مطرح است عزیزم
3 هفته برای تشخیص کافیست
اگر بارداری عادی بود الان 10 هفته بودید
كارشناس مامايي فيروز

زهرا368 نوشته شده:سلام .من هفته شش با رداری رفتم سونوگرافی روی شکم گفتن یک کیسه ایی هست که سایز کیسه اب خیلی کوچیکه و جنین دیده نمیشه.ده روز دیگه مراجعه کردم سونوگرافی وازینال اونجام دادم .که دو کیسه اب دیدن که هر کدوم پنج هفته و سه روز بود.دکتر گفتن رشد خونی خوبی داشته ولی هر کاری کردن جنین ندیدن.حالا ده روز دیگه فرستادم واسه سونوگرافی سه بع ی .ممکنه کوچیک باشه ندیدنش یا اینکه جنین نداره؟؟؟
سلام
دوست عزیزم فعلا مورد آنرمالی ندارید
در سونوی بعدی باید جنین رویت شود
كارشناس مامايي فيروز

maryam27148 نوشته شده:ممنونم از پاسخگویی تون.
بله متاسفانه حدس خودم هم همین هست فقط ممکنه که خودش خودبخود سقط بشه
سلام عزیزم
اگر مطمئن شدید نهایتا اگر هم خونریزی خود به خودی نداشتید با دارو کمک می شود.کورتاژ آخرین مرحله است از الان نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از پاسخگویی شما کارشناس محترم البته همچنان10 روز هست که لکه بینی دارم البته مقدارش از لکه بینی بیشتره و یکم زیر دلم درد میکنه ولی به دستور دکترم دیگه شیاف پروژسترون مصرف نمیکنم ولی هنوز داروهایی که دکترم نوشته رو از داروخانه نگرفتم منتظر می مونم تا خودش دفع شود چون از کورتاژ میترسم ازین طرف هنوز امید به تشکیل جنین در هفته های آتی دارم برای همین همچنان صبورم

سلام عزیزم
ماندن جنین بیش از حد در بدن مادر خطر عفونت و خدای ناکرده تهدید جان مادر را به همراه دارد
اصلا ریسک نکنید
سریعا کمک کنید تا با دارو دفع شود و انشالله برای بارداری بعدی زود اقدام می کنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان