سونوی NT

با سلام
من الان در هفته 13 بارداری هستم رفتم سونو اطلاعات زیر داده شده لطفا راهنماییم کنید.
NT measure 1.4mm
Nasal bone 2.2mm
Cervix 38mm
Crl 65mm
لطفا در مورد اندازه کانال سرویکس که 38 میلی متر توضیح بدهید. با تشکر

Re: سونوی NT

با سلام من خانم 35 ساله ای هستم که سونوی ان تی. و غربالگری تو هفته 11 و 5 روز انجام دادم و دکترم گفت نرمال نیستن وباید امنیو سنتز انجام بدی.حالا تاریخ انجام آمنیو سنتز که دکتر برام زده با توجه به اولین روز آخرین پریدی میشه 14هفته و 5 روز و با توجه به سونوی ان تی میشه 13 هفته و 6 روز .من هر چه تو سایت مطالعه کردم همه میگن کمتر از 15 هفته نباید بری آمنیو سنتز .واقعا موندم چکار کنم اطفا راهنمایی بفرمایید

سلام خسته نباشین،میشه لطفا منو از نگرانی در بیارین؟ جواب سونوگرافی NT من 1/82mm که طبق گفته دکتر سونوگرافی نرمال و جواب آزمایشم (risk of downs: 1 in 2,100(at term
(Risk of raising 18: less than 1 in 20,000(at term
(Risk of raising13: less than 1 in 20,000(at term
Comment: downs risk due to maternal age alone is 1 in 1,200
Comment: this test does not screen for neural tube defects

سلام عزیزم
آزمایشتون ریسک رو کنمی بالاتر از حد نرمال و نه خیلی گزارش کرده
فقط غربالگری های بعدی رو انجام دهید همین
نگرانی هم ندارد سونو هم که نرمال بوده
ریسک بیشتر از 1 در 1500 نیست خداروشکر
كارشناس مامايي فيروز

ببخشید من سن خودمو هم نگفتم 26 سالمه وبعد دیدن آزمایشم دکتر گفت آزمایش آلفافیتوپروتئین باید بدین تو هفته 15 بارداری،با اینکه سونو همه چی رو نرمال برام زده و جواب آزمایش NT منو نگران کرده به نظرتون کدومش دقیقتره؟جواب سونو یا آزمایش؟ آخه چطورمیشه سونو همه چی نرمال باشه اما آزمایش نه؟! یه چیز دیگه اینکه تو هفته 12 که غربالگری انجام دادم طول سرویکسم 43 بود اما دکترم گفت تو هفته 16 سونو واژینال باید بدین تا ببینیم طول سرویکس چقدره،بنظرتون سونو واژینال خطرناک نیس؟واینکه سرویکسم نرمال نبوده؟
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان