عدم تطابق سن سونوگرافی و سن بارداری. خواهشا راهنمایی فرمایید

سلام کارشناس عزیز
من همین لحظه عضو سایت شدم تا سوالم رو بپرسم.
من در 5 هفته و 6 روز رفتم سونوگرافی ولی چیزی دیده نشد. خارج رحمی هم چک شد که گفت نداری.
در تاریخ 6 هفته و سه روز لک قهوه ای کمرنگ دیدم. البته همون شب مهمون داشتم و فعالیتم زیاد بود. فرداش یعنی 6 هفته و 4 روز رفتم سونوگرافی که دکتر گفت طولش 10 mm است و سن اش چهار هفته تخمین زد.
دو روز بعدش هم لک قهوه ای دیدم که با خوردن دوفاستون سه بار در روز کاملا قطع شد.
دکترم گفت احتمالش زیاده که سقط بشه.
بارداری اولمه و خیلی دوستش دارم و نمیخام از دستش بدم.
ایا این عدم تطابق دلیلی برای سقطه؟
در ضمن حالت تهوع و هیچی ندارم. فقط سینه هام درد میکنه.
ممنون میشم منو از نگرانی در بیارید

Re: عدم تطابق سن سونوگرافی و سن بارداری. خواهشا راهنمایی فرم

سلام
دوست عزیزم!خوشامدید و امیدوارم اگر بارداری سلامتی ست حتمآً پیش برود انشالله!
در کل تشخیص قطعی با انجام سونو با اختلاف 1 هفته تا 10 روز بعد است . اما فعلاً:سن بارداری تون(غیر از سونو) را از روی پریود می فرمائید ؟اولین بی بی چک یا آزمایش بتای مثبتتون می بوده است؟این جواب کمک می کند تا متوجه شویم که آیا تخمک گذاری و لقاح کلاً دیرتر رخ داده و بارداری نرمال است. یا اینکه بارداری زودتر شروع شده اما رشد ناسب نکرده است؟
كارشناس مامايي فيروز

ممنون بابت پاسخ تون
اون سن هایی که نوشتم همه مربوط به سن بر اساس پریودی بود.
در شش هفته و چهار روز بر اساس پریود رفتم سونوگرافی که دکتر گفت سن اش چهار هفته است.
امروز بر اساس پریود میشه هشت هفته کامل و بر اساس سونو میشه 5 هفته و سه روز.
اولین بی بی چک کاملا مثبت ده روز بعد از موعدم بود. قبلش همش هاله ای بود که بعد از دو سه ساعت هاله مینداخت.
پریودم 31 روزه است. ولی تخمک کذاریم دقیق نیست.
چون موقع تخمک گذاری درد دارم و در ماه از روز نهم دردداشتم تا 16 و دوباره از 19 تا 24 که در همین زمانها اقدام هم داشتم.

Pastil93 نوشته شده:ممنون بابت پاسخ تون
اون سن هایی که نوشتم همه مربوط به سن بر اساس پریودی بود.
در شش هفته و چهار روز بر اساس پریود رفتم سونوگرافی که دکتر گفت سن اش چهار هفته است.
امروز بر اساس پریود میشه هشت هفته کامل و بر اساس سونو میشه 5 هفته و سه روز.
اولین بی بی چک کاملا مثبت ده روز بعد از موعدم بود. قبلش همش هاله ای بود که بعد از دو سه ساعت هاله مینداخت.
پریودم 31 روزه است. ولی تخمک کذاریم دقیق نیست.
چون موقع تخمک گذاری درد دارم و در ماه از روز نهم دردداشتم تا 16 و دوباره از 19 تا 24 که در همین زمانها اقدام هم داشتم.
سلام
عزیزم این مطالب که الان فرمودید خیلی کمک کننده و البته مثبت هم بود.
چراکه اینها نشان می دهد که تخمک گذاری شما احتمالا همان حدود 7 تا 10 روز دیر تر از زمانی ست که منتظر بوده ایم.پس سن پریود رو فعلا دیگر در نظر نمی گیریم.
چراکه زا طرفی سن پیشرفت کرده بین سونوها عالی و دقیق بوده.پس تا زمانی که از روی سونو 7 هفته شوید و قلب را ببینیم تصمیم منفی نمی گذاریم.
كارشناس مامايي فيروز

Pastil93 نوشته شده:در ضمن سه شنبه که براساس سونو میشه 6 هفته کامل وقت سونو دارم تا ببینم رشدی داشته یا نه.
ایا امیدی هست؟
یعنی مواردی مثل من بودندکه بعد دو هفته رشد نرمال بشه؟ یا نه!!؟!
همانطور که عرض کردم چون طبق سونوها خوب رشد کرده، بله احتمالش زیاد است.و تنها عدم تطابقی که هست، با سن قاعدگی ست که آنهم (چون بی بی چکتون دیر مثبت شده) با فرض دیر رخ دادن تخمک گذاری قابل توجیح است.امید به خدا.
كارشناس مامايي فيروز

خیلی خیلی ازتون ممنونم.
خیلی بهم دلگرمی دادید.
دکترم همون روزی که لک دیدم گفت احتمال زیاد سقط میشه و بهش دل نبند. با اکراه بهم دوفاستون داد.
در صورتی که همون دوفاستون لک هامو قطع کرد.
کاش پزشک ها کمی هم روانشناسی میخوندن تا اینقدر استرس و نگرانی به مادرهای بیچاره تزریق نکنند.
جواب سونو سه شنبه رو همینجا مینویسم.

باشه عزیزم منتظرم...
از خدا بخواهید که اگر بارداری ست که تا انتها به سلامت پیش می رود و فرزند سالم و صالحی رو هدیه می گیرید، همه چیز خوب پیش برود و خودش حفظش کند...
كارشناس مامايي فيروز

Re: عدم تطابق سن سونوگرافی و سن بارداری. خواهشا راهنمایی فرمایید

سلامخسته نباشیدمن ۳۳سالمه دوسالپیش به دلیل تشکیل نشدن قلب بچم سقط وافسردگی شدیدگرفتم وحالم بدبودتاالان که بعدازآخرین پریودیم که۱۲مردادبودباردیگه باردارشدم والان که هفته ۸هستم رفتم سونووبهم گفت خونریزی نداری گفتم ن گفت تعجبه چون قلب نداره و۵هفته و۴روزه(۷مهر)ازدیروزهمش دارم گریه میکنم وحالم بده خواهش میکنم کمکم کنید.یعنی دیگه امیدی نیست؟واینکه ازدیروزکه رفتم سونوتابرگشتم لکه بینی پیداکردم.چیکارکنم خانم دکترلطفاجوابموبدید‌به یه ماماگفتم گفت یه هفته صبرکن ودوباره بروسونواگه دیگه نداشت بایدقرص بخوری بره واصلاشایدخودش تواین یه هفته بره.سرتون رودردآوردم ببخشید

سلامخسته نباشیدمن ۳۳سالمه دوسالپیش به دلیل تشکیل نشدن قلب بچم سقط وافسردگی شدیدگرفتم وحالم بدبودتاالان که بعدازآخرین پریودیم که۱۲مردادبودباردیگه باردارشدم والان که هفته ۸هستم رفتم سونووبهم گفت خونریزی نداری گفتم ن گفت تعجبه چون قلب نداره و۵هفته و۴روزه(۷مهر)ازدیروزهمش دارم گریه میکنم وحالم بده خواهش میکنم کمکم کنید.یعنی دیگه امیدی نیست؟واینکه ازدیروزکه رفتم سونوتابرگشتم لکه بینی پیداکردم.چیکارکنم خانم دکترلطفاجوابموبدید‌به یه ماماگفتم گفت یه هفته صبرکن ودوباره بروسونواگه دیگه نداشت بایدقرص بخوری بره واصلاشایدخودش تواین یه هفته بره.سرتون رودردآوردم ببخشید

سلام دوست عزیز
خواهش میکنم .عزیزم خیلی متاسفم ولی به نظر میرسد جنین رشد نرمالی نداشته و این بارداری منجر به سقط خواهد شد ولیکن بهترین کار این است که یک هفته الی ده روز صبر کنید و مجددا سونوگرافی شوید. امیدوارم من اشتباه کرده باشم
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم.یه سوال دیگه هم پرسیدم این لکه بینی که بعدازسونوپیداکردم میتونه ازسونوباشه؟آخه اشلاقبلش چیزی نبودتاازسونوبرگشتم این طورشدم.
یه چیزدیگه بازم ببخشیدچراقلب تشکیل نمیشه دوسه تا،تاحالاسقط اینجوری داشتم بایدچیکارکنم،مشکل ازخودمه یاازهمسرم؟

سلام دوست عزیز
سونوگرافی واژینال گاهی اوقات باعث لمه بینی میشود.
عوامل زیر می‌تواند روند رشد قلب را با مشکل مواجه سازد:
ناهنجاری‌های کروموزومى: برخی از این ناهنجاری‌ها مانند تریزومی ۲۱ (یک ناهنجاری کروموزومى که به بروز سندرم داون منجر می‌شود) در ۵۰ درصد از نوزادان باعث ابتلاء آنها به ناهنجاری‌های قلبی می‌شود.
انواع ناهنجاری‌های ژنتیکی: در طول جریان رشد جنین این احتمال وجود دارد که تنها یک ژن معیوب باعث بروز عوارض مادرزادی قلبی شود.
بیماری‌های مادرزادی مانند دیابت: کنترل نامناسب قند خون مادر مبتلا به دیابت، خطر ابتلای نوزاد به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.
عفونت در بارداری مانند عفونت روبلا (سرخجه آلمانی): خوشبختانه در حال حاضر خطر ابتلا به سرخجه آلمانی تا حد زیادی کاهش یافته و نادر است. با وجود این متخصصین زنان و زایمان مادر را معاینه می‌کنند تا از خطر ابتلای مادر به عفونت در دوران اولیه بارداری جلوگیری کنند.
مصرف دارو یا مواد گوناگون توسط مادر: مصرف دیلانتین (برای درمان صرع)، کوکائین، الکل و اکوتان (برای رفع آکنه) توسط مادر می‌تواند روند تشکیل قلب را در دوران جنینی تحت تأثیر قرار دهد.
قرار گرفتن در معرض برخی از مواد شیمیایی در محیط: رنگ‌ها، حلال‌ها، مواد پاک کننده روغن، آفت‌کش‌ها، آلاینده‌های هوا نظیر تری کلرواتیلن و تابش اشعه‌های مضر از جمله عواملی هستند که زنان حامله نباید هرگز در معرض آنها قرار گیرند.معمولا در مواردی سابقه دوبار سقط خودبخودی وجود دارد بهتر به یکی از مراکزی که در زمینه سقط مکرر فعالیت میکنند مراجعه نمایید .
كارشناس مامايي فيروز

توی هفته ی ۶مشکل عصبی شدیدی برام پیش اومدکه حتی نزدیک بودازحال برم ممکنه بخاطراون بوده؟
مرکزسقط مکرردیگه چیه وکجاهاست؟شرمنده ام (خیلی حالم بده چون توی سقط های قبلیم خیلی مریض شدم ودرآخری چندین بارازحال میرفتم)،اذییتون میکنم باسوالام.
دیگه امیدی نیست؟سونوگرافی واژینال نرفتم،معمولی بودوگفت خونریزی نداری گفتم ن،گفت تعجبه وقتی ازاونجابرگشتم تاحالامدام لکه بینی وامروزبه خونریزی افتادم ولی دل درد مثل قبلیام هنوزندارم.آیااستراحت کنم فایده ای داره؟توراخداکمکم کنید
یه چیزدیگه من ن باحلال هاون الکل و....تماس دارم.پرسیدم ممکنه مشکل ازشوهرم باشه یان؟آخه من خیلی دکترو...رفتم همش میگفتندمشکلی نداری.
قندو...عفونت ایناراهم ندارم
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان