چند هفتگی قلب جنین تشکیل می شود؟

با سلام و احترام
من pcod شدید دارم و برای باردار شدن باید دارو استفاده کنم در ضمن همسرم هم مشکل کمی تحرک اسپرم دارد برای بارداری اولم یک دوره لتروزل استفاده کردم و نتیجه داد و تا ماه 5 مجبور به استفاده از شیاف سیکلوژست بودم و بچه من در 31 هفتگی به دنیا اومد برای بچه دوم هم همین مشکلات بود تا اینکه با لتروزل و چند تا آمپول سینال اف باردار شدم در تاریخ 94/12/25 عدد تیتر من 160 بود و 50 ساعت بعد آن در تاریخ 94/12/27 عدد تیتر من 960 شد و در تاریخ 94/12/02 سونوی واژینال یک ساک حاملگی کوچک در ناحیه فوندوس با دژرمی مناسب مشخص شد و کیسه زرده هم در تخمدان راست و سن حاملگی 4 هفته و 6 روز تعیین شد بعد از دو هفته با وجود اینکه یک آمپول 50 پروژسترون صبح و یک عدد شب تزریق می کنم و دو عدد قرص دوفاستون مصرف می کنم لکه بینی مختصری دارم و در تاریخ 94/12/15 در سونوی واژینال فقط ساک حاملگی دیده شد در سونوی دوم دکتر خودم به دلیل مسافرت نبودند و جانشین ایشان که زیاد هم وارد نیستند سونو کردند و گفتند بعد از 4 الی 5 روز سونو از روی شکم انجام بده تا ببینیم نتیجه چی می شود می خواستم بدونم آیا در 6هفته و 5 روز بارداری قلب جنین تشکیل شده یا نه؟ و اینکه من در هفته هفتم سونو از روی شکم انجام بدم چیزی مشخص می شود یا خیر؟

Re: چند هفتگی قلب جنین تشکیل می شود؟

سلام
سونو واژینال 1 هفته زودتر هم نشان می دهد.همان واژینال دقیق تر است.بهتر است با اختلاف 1 هفته سونو تکرار شود(چراکه احتمال خطای سونوی قبلی باعث می شود که الان برای سقط اقدام نکنیم) وگرنه حدود 7 هفته باید ساک جنین و کیسه زرده و ضربان قلب رویت شود عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

Re: چند هفتگی قلب جنین تشکیل می شود؟

با سلام و احترام
امروز رفتم سونو از روی شکم البته یک سونوگرافیست دقیق و مطمئن خدا رو شکر هم جنین دیده شد و هم ضربان قلب داشت همونطور که حدس می زدم در سونوی واژینال انجام شده چون جانشین دکترم بود مهارت در انجام دقیق سونوگرافی ندارد و به همین دلیل نتونسته بود جنین و ببینه
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان