Re: ساک حاملگی بسیار کوچک

سلام دوستان عزیز!
در یک بارداری نرمال انتظار می رود که در سونوی شکمی:
در هفته ی چهارم : ساک بارداری
پنجم: فتال پل(طناب جنینی و ...)
هفتم : قلب جنین
رویت شود.
چنانچه هر کدام دیده نشود، نهایتاً 1-2 هفته فرصت داده می شود.(بسته به شرایط هر بارداری)
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و صبح بخير خدمت كارشناس محترم
اين فاكتورهايي ك براي بارداري نرمال فرموديد براي سونوي وا‍زينال هم صدق ميكند؟
آيا كوچك بودن ساك و ديده نشدن چيز ديگري علايم يك بارداري غير طبيعي است؟
پزشك من خواسته تا سه هفته دگ مجدد سونو انجام بدم اما زمان زيادي هست و استرس...

در سونوی واژینال: 1 هفته زودتر رویت می شوند.
رویت نشدن هر کدام از فاکتورها در زمان مورد انتظار، می تواند شک به بارداری آنرمال (از پوچ گرفته تاجنین قلب نداشته باشد و ...و خلاصه بارداری که ممکن است منجر به سقط شود)را ایجاد کند.
البته همان طور که عرض کردم به جهت در نظر گرفتن خطای سونو و یا دیرتر رخ دادن لقاح و ... 1-2 هفته فرصت می دهند.و سپس تشخیص را قطعی می کنند.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید

من بعد از سه هفته رفتم پیش دکتر و سونوس واژینال انجام دادم ، دکتر گفتش که رشد جنین و سااک به نسبت قبل خیلی خوب بوده و تشخیصش هم این بود که الان سن جنین 6 هفته و دو روز هستش ولی گفتش که قلب تشکیل نشده

خیلی نگران شدم

آخه میگن توی این هفته دیگه باید قلب تشکیل می شد

البه از حرف های دکتر دو مورد دیگه هم بود که گفت رینگی که برای جنینی که قلب نداره خیلی کم رنگ تر هستش ولی مال شما پررنگ هستش و دوم اینکه این بچه در سالم بودنش شبهه هستش.

خیلی نگرانم ، میشه راهنمائیم کنید

با تشکر

با سلام مجدد
سن جنین دقیقا از چه زمانی شروع می شود ؟
تاریخ آخرین اقدام ما 7 آذر ماه بود و در تاریخ 23 دی ماه دکتر گفتن که سن جنین 6 هفته و 2 روز می باشد
در ضمن اینجانب دارای عادت نامنظم می باشم
به نظر شما این سن جنین درست می باشد و هنوز هم میتوان امید داشت که قلب تشکیل شود؟

با تشکر

سلام
پونه جان! سن جنین (در واقع) از زمان تخمک گذاری و لقاح شروع می شود. اما طبق قرارداد ، از اولین روز آخرین قاعدگی شمارش می شود (و بر همین اساس هم هفته ها و انتظارات ما از فاکتورهای جنین در سونو ... بیان میشود یعنی مثلآًَ اگر گفته می شود جنین 7 هفته باید ضربان قلبش در سونو رویت شود منظور گذشت 7 هفته از همان اولین روز آخرین قاعدگی ست)
بدیهی ست که این محاسبه ی سن بارداری از روی قاعدگی، برای کسی معتبر است که پریود منظم داشته است.
برای پریود نامنظم همان سونوها سن را بیان می کنند . و نرمال بودن بارداری را هم از این تشخیص می دهیم که رشدی که انتظار داریم در فاصله ی زمانی 2 سونو، جنین داشته باشد، در سونو دیده شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان