انجام سونو در هفته هفتم

كارشناس محترم سلام
از وقتي كه ميگذاريد ممنونم
قبلا هم خدممتان عرض كرده بودم كه با گذشت شش روز از زمان پريود آزمايش بتاي من 160 بود كه يك هفته بعد مجدد تكرار كردم و به 900 رسيد
چهارشنبه (15/2/89) زماني كه به دكتر مراجعه كردم گفتند كه ميزان بتا خيلي پايينه
شنيدن همين جمله مثل آواري بر سرم خراب شد
من به اميد شنيدن صداي قلب جنينم به مطب رفته بودم اما الان چيز ديگه اي مي شنيدم
طبق تاريخ آخرين پريود 27/1/88 من هفته هفتم را به پايان رسانده بودم
اما دكتر پس از سونوي واژينال عنوان كردند كه ساك رويت شده اما اندازه اون رو به من نگفتند و فقط عنوان كردند در هفته چهارم هستم
و گفتند دو هفته ديگه مراجعه كنم
سوال من اينه كه ممكنه اين بارداري ...از نوع بارداري پوچ باشه؟
آيا سونوي واژينال براي جنين خطر ساز است؟
اين اختلاف سن بارداري و سن جنين به چه خاطر است؟
خيلي نگرانم ... خيلي ... خيلي
ممنون از پاسخگويي تون

دوست عزیزم سلام
نگرانی شما طبیعی و قابل درک است اما توصیه می کنم ذهنتون رو پیش اتفاقات بد نفرستید و فقط صبر کنید تا با گذشت زمان پاسخ تمام سوالاتتون روشن شود.
معمولاً در بارداری پوچ هم اندازه ی ساک رشد می کند اما مثلاً در سونویی که طبق اندازه ی ساک حاملگی در 7 هفته می باشد جنین دیده نمی شود و این کمی نگران کننده است اما در مورد شما ساک حاملگی هم در 4 هفته است و طبیعی ست که نشانی از جنین پیدا نباشد.
تنها مساله عدم تطابق تاریخ پریود شما و سن حاملگی ست. یعنی مشا طبق معیار قاعدگی در روز چهارشنبه که سونو انجام دادید 6 هفته و 6 روز بودید اما سونو 4 هفته بیان کرده است که این مساله 2 احتمال دارد
1- با تکرار سونو این مساله اصلاح شود و هر دو سن حاملگی تطابق پیدا کند
2-به علت تنظیم نبودن هورمونهای شما پیش از بارداری، پریودهای شما قابل اعتماد نباشند و اصلاً این معیار را کنار بگذاریم.
سوال: آیا پریودهای شما کاملاً منظم بودند؟
منتظرم دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم سلام
من مبتلا به تنبلي تخمدان بودم
كه مسلما پريودهاي منظمي نداشتم
طبق تجويز دكتر سه دوره قرص كلوميفن مصرف كردم
و در دوره سوم باردار شدم
طبق قاعده مي بايست در تاريخ 12 فروردين تخمك آزاد شده باشد
كه خودم احتمال ميدم بدليل نامنظمي پريود حتما تخمك گذاري اواخر فروردين بوده است
البته اين احتمال رو پزشك هم دادند
كارشناس عزيز
خواهشا بفرماييد كه آيا اميدي هست يا خير؟
چون اين وضعيت بلاتكليفي واقعا منو كلافه كرده
ممنونم

دختر گل این چه حرفیه؟ چرا امیدی نباشه؟ اصلاً مگه چه مشکلیه؟
مشکل این بود که به خاطر تنبلی تخمدان اصلاً باردار نمی شدید؛ حالا که باردار شدید که دیگه مشکلی نیست.
نهایتش اینه که به خاطر بی نظمی پریود تخمک گذاری از روزی که محاسبه کردید، دیرتر اتفاق افتاده و در نتیجه بارداری اون روزی که ما طبق قانون پریود محاسبه کردیدم شروع نشده مگه این عیبی دارد؟
از این به بعد هم معیار ما دیگر همون سونوگرافی ست و بس. اصلاً در تمام مامانهایی که قاعدگی شون قابل اعتماد نبوده معیار اولین روز آخرین قاعدگی رو دیگر به حساب نمی آوریم و تخمین سن و سلامت بارداری فقط از روی سونوگرافی انجام می شود.
بارداری یعنی 9 ماه آرامش جسم و روح برای سلامت به مقصد رسیدن جنین! دیگه نبینم مامانی نگران باشه :P
از نتیجه بعدی مطلعم کنید دوست عزیز!
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس عزيز
نميدونم در كلام شما چه چيزيه كه آدمو آروم ميكنه
منتها سوال اصلي من اينه؟
باز هم مي پرسم كه موردهاي اينطوري (مشابه مورد من) ممكنه حاملگي پوچ باشه؟
اصلا بهتر بگم حاملگي پوچ يعني چي؟
خودمم هم سردگم هستم
منو ببخشيد
خيلي اذيتتون كردم
تا دو هفته ديگه كه بخوام برم سونو ... نميدونم طاقت ميارم يا نه؟
ممنونم

دوست عزیزم
حاملگی پوچ اینه که با با افزایش سن بارداری، فقط ساک حاملگی خالی رشد کرده و در زمانی که ما منتظر هستیم تا نشانه هایی از جنین ببینیم(5-6 هفته ) متاسفانه فقط ساک خالی در رحم دیده می شود و بس.
و تشخیص آن هم زودتر از این موعد امکان ندارد چراکه قبل از هفته ی 5-6 به ظاهر هر دو حاملگی شبیه هستند.
پس دوست عزیزم آخه چیزی که تشخیصش هم در این هفته از بارداری(4هفته) صورت نمی گیره، چرا باید از الان بیهوده ذهنتون رو درگیر و شما رو مشکوک کنه؟!
دوست عزیزم! خدای ناکرده آخر سر با این استرس کار دست خودتون می دهید. شما خدا رو دارید اینقدر نگرانی انصاف نیست...عزیزم اگر قرار باشه بار تمام اتفاقات آینده مون رو خودمون روی دوش بکشیم زیر بارش خم می شیم اما اگر به خدا بسپاریم خیلی راحت حملش می کنیم.
خلاصه اینکه این دوهفته رو هم سعی کنید مثل همه ی هفته ی دنیا بگذرونید و به خدا بسپارید.
امیدوارم که نگرانی و سردرگمی مامانی عزیز برطرف شده باشه.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم سلام
طبق وعده دكتر مي بايست چهارشنبه هفته گذشته براي سونو مراجعه ميكردم تا ميزان رشد جنين بررسي بشه
اما صادقانه بگم كه مي ترسم
از سونو و جوابي كه ممكنه بگه مي ترسم
مي ترسم از اينكه نكنه قلبش تشكيل نشده باشه و بارداري پوچ باشه
خيلي از دوستان ميگند سريع تر برو و مطمئن شو .. چون اگر ساك در رحم دچار گنديدگي بشه خطرناكه
اما من خودم اين احتمال رو ميدم كه اگر مشكلي بود بايستي يا دچار دل درد ميشدم و يا لك بيني و خونريزي
كه خوشبختانه تا بحال دچار چنين حالتهايي نشدم
نميدونم... واقعا نميدونم
شايد فردا برم دكتر
خيلي به راهنمايي تون احتياج دارم

سلام
دوست عزیزم احتمالی که خودتون هم دادید یه جورایی درسته اما عزیزم کسی که این احتمال رو میدهد ، باید ترسش برطرف بشه نه اینکه از ترس سونوگرافی هم نره! اصلاً چرا ترس و بدبینی؟
حتماً با خیالی آسوده سونو بروید و من رو هم مطلع کنید. به خودتون بگویید که وضعیت شما هیچ موردی نداره که بخواهد مشکوک یا نگران کننده باشه. این کوچولو انشالله یک مامان آسوده خاطر می خواهد از شما
شاد و آرام و موفق و خوش خبر باشی مامانی :wink:
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم سلام
بالاخره رفتم سونو
قلب قشنگش رو ديدم... يك قلب كوچولو كه تند تند مي زد هنوز هم باورم نميشه...
از دكترم خواستم دوباره بهم نشون بده... شايد هم اگر تعارف نميكردم ازش ميخواستم صد باره نشون بده
دكتر سن هشت هفتگي رو تخمين زدند و گفتند همه چيز در حد نرمال و طبيعيه
خواستم بهتون اين خبر خوب رو بدم و از بابت تمام راهنمايي ها و دلگرمي هاتون تشكر كنم
برام دعا كنيد... كه بتونم فرزند صحيح و سالمي رو بدنيا بيارم
روز خوش

سلام مامانی خوش خبر! واقعاً خوشحالم کردید.
همیشه شاد و سلامت بمونید به همراه نی نی تون انشالله.
امیدوارم همیشه همه ی پیامهاتون همینقدر سرشار از نشاط و امید باشه.
مراقب خودتون و نی نی باشید.:P
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام هانا هستم توروخدا كمكم كنين داغونم ني ني من به تاريخ سونو 7هفتس ولي فقط ساك تشكيل شده بود جنيني در كار نبود دكتر گفته 10 روز ديگه بيا دارم از استرس ميميرم اخه يكي رو قبلا سقط كردم راهنماييم كنيد خواهش مي كنم

سلام
دوست عزیز!
نگرانی شما قابل درک است اما تا پیش از تکرار سونو هرگونه تشخیص گذاری و به دنبال آن نگران بودن، اشتباه است پس سعی کنید این 10 روز رو تا جایی که ممکنه آرام بگذرانید و همه چیز رو به خدا بسپارید.
با آروزی بهترین ها برای شما دوست عزیز! در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس محترم از وقتي كه برا پاسخ به سوالم گذاشتيد و همچنين از نيروي مثبتيكه دادين نهايت تشكر را دارم. يه سوال ديگه هم دارم به نظرتون همون ده روز بعد برم يا بيشتر صبر كنم چون فكر ميكنم زود بوده آخه تاحالا يه لكه هم نديدم. برام دعا كنين
با تشكر هانا

سلام دوست عزیزم
صلاح دید درمانگر بالینی شما اهمیت دارد اما به هرحال با توجه به سن حاملگی 7 هفته، همان 10 روز کافی ست برای تکرار سونوگرافی ...
از خودتون مطلعم کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان