محاسبه سن بارداری

با سلام وخسته نباشید
من قبل از حاملگیم پریودای نامنظمی داشتم که اخرین تاریخ پریود من مرداد ماه 90بود که اشهریور ومهرپریود نشدم و در تارخ 4 مهر من ازمایش حاملگی دادم وهم سنو گرفتم که علت پریود نشدنم را بفهمم که دکترم گفت مشکلی نداری وتخمدونات نرمال هستند وهم کیست نداری کارشناس عزیز ولی من در تاریخ30 مهر ازمایش حاملگی دادم که حامله بودم والان باوجود اینکه من اصلا پریود نشده بودم وتاریخ زایمانم را دکترم بر اساس اخرین سنویی از من گرفت 11/04/1391 تیر داده و برای سزارین 3/4/1391تیر داد که من میخواهم سزارین کنم البته این تاریخ زایمان را بر اساس اولین سنوی که انجام دادم بهم داده والان میخواهم نظر شما را هم درمورد تاریخ زایمانم بدونم ایا این تاریخی ی که دکتر به من بر اساس این سنو داده دقیق هست ایا برای جنینم مشکلی پیش نمیاد این تاریخ زایمان کنم لطفا منو از نگرانی در بیارید اخه میترسم که سن حاملگیم برای زایمان دقیق نباشه بخاطر اینکه تاریخ پریودم مشخص نیست
این اولین سنویی بود بعد از اینکه فهمیدم حامله هستم
تاریخ انجام سنو 22/08/1390
در سنو گرافی حاملگی انجام شد
یک جنین زنده با ضربان قلب طبیعی در کاویته رحم مشاهده شد
که CRLان 7.5میلی متر معادل 6 هفته و4 روز می باشد .
تاریخ تقریبی زایمان 14/04/1391

سلام
زمانی که پریود نامنظم است سونوی زیر 12 هفته برای تخمین روز زایمان بسیار معتبر است. که طبق این سونو شما امروز 38 هفته و 1 روز هستید.
و 14 تیر هم 40 هفته خواهید بود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از راهنمایتون
کارشناس عزیز من شنبه 3 تیر نوبت سزارین دارم پس با این وجود تاریخ زایمانم میشه 38 هفته و3 روز مشکلی نداره سزارین بشم 2 هفته زودتر اخه میترسم برای بچه مشکلی پیش بیاد ایا تو 38 هفته هم میشه زایمان کرد ممنون

سلام
نوراجان! علت این جلو انداختن، علمی ست؟!
هر یک روز درون رحم مادر جنین بلوغی پیدا می کند که با 1 هفته حتی ماهها بیرون رحم جبران نمی شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من امروز 10 روزه زایمان کردم البته بصرت سزارین تا الان خدارو شکر مشکلی نداشتم ولی از دیشب تب لرز دارم کارشناس عیز منی که دیابت بارداری داشتم الان چطوری بفهمم که الان قندم نرمال شده لطفا یه سایتی مخصوص نوزادان به من معرفی کنید که بتونماگر سوالی در رابطه با نوزادم دارم بپرسم
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان