جواب سونو و احتمال بارداری پوچ

سلام دكتر عزیز با عرض خسته نباشيد سوالي در مورد سونوگرافي شكمي كه هفته 8 انجام دادم دارم، خيلي نگرانم ممنون مي شم نظر خودتونو بگيد و بگيد چند درصد اميد به تشكيل ضربان قلب هست؟ و اينكه آيا براي من جنين ديده شده و يا ساك خالي هست؟

من تاريخ اولين روز آخرين پريودم 20/12/90 بود كه 2 روز بعد تاخير پريود بتام 400 بود
در هفته 8 (تاريخ 13/2/91) جواب سونو به شرح ذيل بود كه دكتر گفت ضربان قلب ديده نشده و هفته بعد سونو واژينال پيشنهاد دادند و گفتند شايد جنين در هفته هاي اول دگر رشد نكرده و مرده، جواب سونو:

MSD حدود 17mm مطابق 6-7 هفته از LMP دارد
با وجود رويت YOLksac و FP كوچك در داخل ساك، اثري از ضربان قلب امبريو رويت نشد. با توجه به عدم رويت ضربان قلب امبريو و جداره مختصر نامنظم ساك، انجام سونو TV يك هفته بعد جهت تاييد و يا رد سلامت حاملگي ضروريست.
محل ساك و راكسيون دسيدوال اطراف ساك در شرايط فعلي در حد نرمال است.
ميوم اينترامورال قدامي مياني بادي با حداكثر قطر 16mm و ميوم ساب سروزال قدامي فوقاني بادي با حداكثر قطر 11mm يافته همراه است
ممنون مي شم نظرتون و درصد سلامت و يا عدم سلامت رو بدبد
مرسي

سلام
در سونوی شما قطر ساک 17 میلی متر است و طناب جنینی دیده شده انا ضربان قلب دیده نشده است. از نظر علم سونو تا زمانی که در سونوی شکمی قطر ساک به 25 برسد برای دیدن ضربان فرصت هست و رشد ساک در هر روز 1/1 میلی متر است پس 9 روز بعد از سونوی قبل زمان مناسبی برای سونوی شکمی ست اگر واژینال باشدزودتر هم امکانش هست
كارشناس مامايي فيروز

مرسی کارشناس عزیز
اما با توجه به اینکه اولین روز آخرین پریوم 20/12/90 بوده و در آن تاریخ من 7 هفته و 3 روزم بوده و سن بارداری در سونو مطابق 6-7 هفته تشخیص داده شده و اینکه دکتر سونو عزیز فرمودند احتمالا در همان ابتدا جنین از بین رفته آیا با این حال امیدی به تشکیل قلب هست؟
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان