salam

ا عرض سلام و خسته نباشید من 25 سال دارم و ظاهرا در هفته ی هفتم بارداری هستم اما متاسفانه 4 روز پیش سونوی واژینال انجام دادم و ساک حاملگی 13میلی داشتم اما هیچ جنینی در آن مشاهده نشد دکتر گفت یک هفته تا 10 روز دیگه دوباره سونو بدم به نظر شما ممکنه جنین رویت بشه؟ از کارشناس محترم خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند

ا عرض سلام و خسته نباشید من 25 سال دارم و ظاهرا در هفته ی هفتم بارداری هستم اما متاسفانه 4 روز پیش سونوی واژینال انجام دادم و ساک حاملگی 13میلی داشتم اما هیچ جنینی در آن مشاهده نشد دکتر گفت یک هفته تا 10 روز دیگه دوباره سونو بدم به نظر شما ممکنه جنین رویت بشه؟ از کارشناس محترم خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند

سلام
مشکل شما این نیست که جنین رشد نکرده چون اینکه چیزی درون ساک دیده نشود برای این ساک کوچک طبیعی ست و این سونو در واقع برای یک بارداری حول و حوش 4 هفته می تواند باشد و طبیعی باشد. مشکل این است که سن بارداری از روی سونو به قاعدگی شما نمی خورد.
در چنین مواردی اگر معلوم شود جنین در سونوی بعدی طبق زمانی که گذشته است به ایده آل ما رشد کرده همین کافیست بارداری را طبیعی تلقی کنیم. و اخلافش با قاعدگی تون رو باای ن فرض که باردار دیرتر از مان مورد انتظار ما شورع شده توجیه می کنیم.
همه چیز به سونوی بعدی شما بستگی دارد عزیزم
من رو بی اطلاع نگذارید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خیلی خیلی ممنون از راهنمایی تون دیشب یعنی درست یک هفته بعد از سونوی اول دوباره سونوی واژینال انجام دادم اینبار خوشبختانه جنین کاملا رویت شد 6:3 میلی متر بود که به گفته ی دکتر در 6هفته و سه روز بارداری هستم ضربان قلبش هم رویت شد فقط سوالم اینه که تاریخ آخرین پریودم 90/09/07 بوده یعنی تقریبا باید العان 8 هفتم باشه مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
ضمنا یک کیست 53میلی تو تخمدان راستم هم دارم میترسم آیا اونم خوب میشه ؟

سلام
از انجا که رشد مورد نظر را داسته است اختلاف را درگیر محسوب نمی کنیم. مهم این است که از این پش از همین زمان و سن بارداری06 هفته) عقب تر نیافتد. که تا به حال هم همینوطر بوده و نرمال بوده است. خداروشکر. خوشحالم کردید عزیزم
کیست هم احتمالاً کورپوس لوتئوم است و در بارداری طبیعی ست و به مرور با رشد بارداری از بین می رود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان