جواب سونو گرافی ان تی

سلام من هفته 13 بارداری رابه پایان رسانده ام و دیروز برای سونو گرافی ان تی و جنین و جفت و طول کانال سرویکس مراجعه کردم
مارکر ان تی در حد نرمال بود
جفت در موقعيت خلفي و تالبهint.osكشيده شده است كه به نفع marginal placenta previaمشاهده شد.
طول كانال سرويكال 30 ميليمتر است.

نگرانيم از طول كانال سرويكسمه
چقدر بايد باشه و آيا براي من خطرناكه؟؟ :cry:
ضربان قلب منظم و 153 و حرکات جنین نرمال بود
شما چه نظری دارید؟؟؟

در ضمن برای اندازه گیری طول کانال سرویکس از سونوی واژینال استفاده نکرد و بعد از سونوی ان تی گفت مثانه ات را تخلیه کن و بعد با سونوی معمولی از روی شکم گفت طول کانال سرویکس 30 میلیمتر است،در ضمن من هیچ گونه خونریزی و لکه بینی هم ندارم

سلام
دوست عزیز! علت روشنی برای جفت سرراهی تاکنون تعریف نشده است، ولی به عنوان یک فرضیه ممکن است تشکیل غیر طبیعی شبکه عروقی بستر اندومتر رحم ناشی از ترومای قبلی ، جراحی یا عفونت عامل آن باشد.
اگر جفت در نيمه اول حاملگي در قسمت تحتاني قرار داشت زياد جاي نگراني نيست در بيشتر موارد بهمراه بزرگ شدن رحم جفت به سمت بالا كشيده مي شود. ( علی الخصوص نوع مارجینال و لولائی معمولاً تا 18-20 هفته از بین می رود)
در جایی دیگر ذکر می شود که: بهتر است در هفته هاي 32 تا34 يكبار ديگر سونو گرافي انجام شود تا محل دقيق جفت معلوم شود. فقط نيم تا يك درصد موارد جفت در قسمت پايين باقي مي ماند.
البته باید با پیگیری های سونوگرافیک از جایگاه جفت دائماً با خبر بود، که به نوع complete تبدیل نشده باشد.
در مورد طول دهانه ی رحم:
1- طول کمتر از mm25 سرویکس نارسا نامیده می شود.
2- طول بین 25تا 35 mm، حد مرزی نامیده می شود.
پس شما جزو دسته ی دوم می باشید.
فراموش نکنید ممکنه تحت نظر پزشکتون یک سری مراقبت هایی رو- نظیر ممنوعیت یا کاهش فعاليتهاي فيزيكي و نزديكي - بسته به تشخیص ایشان باید در ادامه ی بارداری داشته باشید. البته این موارد اغلب مربوط به نوع complete می باشد.
انشاالله که در نهایت سلامت باقیمانده ی بارداری رو سپری نمائید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت شما
من با انجام سونوی واژینال در هفته 15 متوجه شدم طول سرویکس من 32 میلیمتر است و در برگه سونوگرافی نوشته در حد عادی است.
در ضمن دکتر گفت گر کمتر از 25 بود بیا تا سرکلاژ کنم،الان در 19 هفتگی به سر میبرم ولی همچنان نگرانم از اینکه طول سرویکسم خوب است یانه؟؟ و یا باعث زایمان زودرس میشود یانه؟؟
شما چه توصیه ای دارید؟؟
آیا این طول که در هفته 15 اندازه گیری شده عادی است؟؟؟
آیا احتیاج است این بار که به دکتر مراجعه کردم دوباره خواهش کنم سونوی طول سرویکس برایم بنویسد؟؟؟

سلام
دوست عزیزم طول سرویکس 32 میلی متر طبق توضیحات پست بالا در محدوده ی مرزی و نزدیک به حد طبیعی ست و تا 25 میلی متر فاصله دارد.
البته تشخیص اینکه سونوی پیگیری اندازه ی طول دهانه ی رحم رو چه زمانی انجام بدهید، فقط باید توسط درمانگر بالینیتون صورت بگیرد، اما به هر حال تصور می کنم اگر همراه سونوی تعیین جنسیت که احتمالاً بین هفته های 16 تا 20 انجام می دهید، این اندازه گیری صورت بگیرد بهتر است.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام دوباره خدمت کارشناس محترم
من هفته 20 برای سونو گرافی تعیین جنسیت مراجعه کردم
سونوگراف در برگه نوشته جنین متحرک و دارای ضربان منظم و سفالیک میباشد
پلاسنتا low lying و دارای گرید 2 میباشد.
قبل از رفتن به سونوگرافی وقتی برگه سونوگرافی واژینال رو به دکترم نشون دادم گفت خوبه و نگران نباش اگر سابقه سقط داشتی و زیر 30 بود سرکلاژ میشدی و اگر زایمان اولت بود و سابقه سقط نداشته زیر 25 میلیمتر سرکلاژ میشد

با اینکه در 20 هفته سونو دادم جفتم پایین است:( آیا حرکت میکند؟؟
من همچنان محدودیت در فعالیت های فیزیکی و جنسی دارم:(
گرید 2 برای این سن بارداری خوب است؟؟
اگر طول کانال سرویکس کوتاهتر شده بود حتما سونوگراف متوجه میشد؟؟؟؟!!!!

سلام عزیزم
تبریک میگم بالاخره موفق شدید خدا این شازده پسر:wink: رو به شما ببخشه که اینقدر خواهانش بودید.
سوالاتتون رو دیدم. منتظر پاسخ باشید...
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوباره
در مورد گرید جفت از نظر علمی:" گريد جفت مقدار كليسفيكاسيون در جفت را مي‎رساند وكلاً 4 گريد داريم ( 3ـ2ـ1ـ0 ) . هر چه سن جفت بالاتر باشد از حالت هموژني كم شده وكلسيفيكاسيون زياد مي‎شود و حدود هفته 38ـ37 بارداري بايد گريد جفت 3 باشد .
اگر سطح جفت يكدست و هموژن باشد گريد جفت 1ـ0 است و هرچه مقدار كلسيفيكاسيون جفت بالا باشد سطح گريد جفت هم بالا مي‎رود .
چيزي كه مهم است اين كه قبل از 32 هفته كلسيفيكاسيون جفت و گريد 3 نداشته باشيم چون خطرناك است و ممكن است منجر به از بين رفتن جنين شود."
پس از این نظر نگرانی احساس نمی شه عزیزم.
در مورد جفت سرراهی: بله امکان داره که پس از هفته ی 20 هم وضعیت جفت اصلاح شود، چیزی که مهم است تبدیل نشدن نوع لولائی به کامپیلیت در مدت زمان گذشته است که بسیار خوشحال کننده می باشد. و از این پس هم تحت نظر پزشکتون باید از این نظر مطمئن باشید.
در مورد منع فعالیت لگنی هم متاسفانه تا جایی که درمانگر بالینی شما محدودیت داده، راه گریزی نیست.
در ضمن نگران طول کانال سرویکس هم نباشید، اگر در محل معتبری سونوگرافی انجام می دهید به اندازه ی درج شده، اطمینان کنید و بیهوده نگران نباشید. به لطف خدا در وضعیت خوبی هستید و امیدوارم که بهتر و بهتر هم باشید...
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم واقعا در بین سایت های پزشکی بهترین و اولین سایتی هستید که جوابگوی ی دقیق و سریع دارید.
امیدوارم خداوند متعال توفیق روز افزون را نصیب شما و گروه بهداشتی فیروز نماید.

سلام و خسته نباشید
واسه سونوگرافی رفتم این اطلاعاتو بهم دادن اگه ممکنه نظرتونو بدونم...
ساک حاملگی با msd 9/5 میلیمتر مطابق با 5 هفته و 5 روزدر ناحیه فوندوس رحم مشاهده شد
قطب جنینی و کیسه زرد هم مشاهده نمیشود
تاریخ edd 92/1/13
توده ادنکسال و مایع آزاد لگنی مشهود نیست
جسم زرده حاملگی به دیامتر 23*15 م در تخمدان سمت چپ مشاهده میشود.
طول کانال سرویکال حدود 28 م ارزیابی شد.
بازم ممنونم.

سلام
عزیزم این سونو خبر از اوایل یک بارداری می دهد که ساک داخل رحم مشاهده شده اما هنوز قطب جنین و ضربان قلبش را نداریم نیاز است سونویی به اختلاف 2 هفته داشتید تا از این دو مطمئن شویم.
طول دهانه ی رحم هم در محدوده مرزی ست عزیزم در سونوی بعدی نیز درخواست کنید تا اندازه اش ذکر شود. بین 25 تا 35 مرزی ست و باید در سونوهای بعدی مراقب باشیم زیر 25 نرود.
كارشناس مامايي فيروز

ba arze salam mamnun misham javabe sonoye mano ke dar hafteye 16bardari bude javab bedin.
یک جنین با حرکات و ضربان قلب طبیعی دیده میشود
قرارجنین طولی وپرزانتاسیون بریچ است
پلاسنتاخلفو lowlyingگریدان1است
ضخامت جفت واکوزنیسیتی ان طبیعی است
علایم خونریزی و دکولمان در جفت دیده نمیشود
دیامتر فضای رتروپلاسنتا طبیعی است
میزان مایع امونیاک نسبت به سن حاملگی طبیعی است
GAبراساس اندازه گیری های انجام شده به شرح زیر است
BPD.37MM
FL.21MM
AC.11MM
FHR.144MIN
EFW.168GR
GENDER.M
CERVICAL LENGHT.30MM
KHEILI NEGARANAM.DR BE MAN GOFTE KE JOFTAM PAEINE FAGHAT HAM GOFT NAZDIKITO KAM KON.KHASTAM BEBINAM ESHKAL NADARE be mosaferat beram?merc

سلام
دوست عزیز! مجوز سفر رو مستقیم باید از درمانگر بالینی تون بگیرید.
اما برای سونو:
همه چیز نرمال است (قلب جنین و حرکت آن و گرید جفت و مایع آمنیوتیک و طول دهانه ی رحم)طرز قرارگیری(سر بالا و پاها پایین) همگی نرمال است خداروشکر.
خونریزی و جدا شدگی جفت و .. هم نداریم
اما جفت اندکی از محل خود پاییتر است اما در درجه بسیار خفیفش(از نوع لولائی) که البته جای نگرانی ندارد چون جفت سرراهی در سنین پایین بارداری ارزش تشخیصی ندارد و در سن بالا یعین تا 28 هفتگی محلش اصلاح می شود تا آن زمان فقط کمی بیشتر مراقب باشید و سونوهای پیگیری داشته باشید .منع فعالیت و نزدیکی در حدیست که درمانگر بالینی توصیه کند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان