عدم تطبیق سونو با سن بارداری

با سلام خدمت کارشناس محترم
من با 1 دوره مصرف کلومیفن بعد 2 سال باردارشدم و 25 سال سن دارم.
دوره های ماهانه من بین 31 تا 40 روز بود
اولین روز از آخرین دوره من 29 خرداد بود.روز 36 قاعدگی بی بی چک مثبت شد.اما کمرنگ بود فرداش آز بتا دادم 38 بود دکتر گفت مثبت.فرداش سونو انجام شد و بر اساس آخرین قاعدگی سن جنین 4 هفته و 5 روز وساک حاملگی 5 میل گزارش شد.و گفت:2 هفته بعد بروم برای سونو
من 17 مرداد بعد 2 هفته رفتم سونو در حالی که بر اساس تاریخ قاعدگی باید 7 هفته و 1 روزه بودم.اما سونو 5 هفته و 5 روز نشان داد و ساک 9 میل بود و گفت شما عدم رشد داشید و باید تخلیه رحم بشید.دنیا رو سرم خراب شد.وقتی به دکترم مراجعه کردم حرفی نزد و گفت ممکن است بارداری شما پوچ باشد.چون کمی کمر درد داشتم و گفت برای اطمینان 10 روز بعد سونو دیگری انجام دهم
.اما من هیچ لکه بینی تا به حال نداشتم تمام علائم بارداری را هم دارم و امروز درد واژن هم اضافه شده.حالا از شما کمک میخواهم.علت این عدم رشد چیست؟؟؟؟؟؟ میتواند از نامنظمی قاعدگی باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و با بتای 38 ممکن است که من در اولین سونو درهفته 4 بوده باشم؟؟؟؟؟؟؟یا خطا سونو بوده؟
در ضمن من بعد سونو دوم تیتر بتا دادم که 3304 بود.این عدد بعد 2 هفته از اولین آزمایشم بود
این عدد یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا کمکم کنید.به کمک شما احتیاج دارم.

سلام دوست عزیزم .با اجازه کارشناس محترم .لیلا جون در بیشتر خانوم ها این که حاملگی پوچ باشد وجود دارد و علتش اختلالات کروموزومی هست . البته علت اصلی حاملگی پوچ هتوز مشخص نیست دکترم بهم گفت در بعضی اوقات پرش کروموزومی رخ میده و این قانون طبیعته. توکلت به خدا باشه به امید خدا که حاملگی سالمی داریو جنینت سالمه و خطا از سونو هست :D

سلام
دوست عزیز! بله امکان دارد که به طور کل بارداری شما طبق آن قاعده ی قاعدگی که انتظار داریم (به علت بی نظمی قاعدگی) شروع نشده باشد و الان شما 7 هفته نبوده باشید.
البته حتی اگر اینطور بود انتظار داشتیم که ساک حاملگی رشد مورد انتظار را در همین دو هفته که تحت نظرش داشتیم ، می کرد.
به هر حال عزیزم تا وقتی با فاصله ی 1 هفته ه یا 10 روز سونو را تکرار نکنید هیچ تشخیصی نباید بگذاریم و به طبع آن هیچ نگرانی نباید برای شما به وجود بیاید. چه بسا با توجه به نرمال بودن بتا، یک خطای سونو را شاهد بوده باشیم و ...
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسخگویی شما

پس با بتای 38 در سونو اول سن حاملگی درست بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته حتی اگر اینطور بود انتظار داشتیم که ساک حاملگی رشد مورد انتظار را در همین دو هفته که تحت نظرش داشتیم ، می کرد.
منظور شما چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی اندازه ساک کوچک بوده؟؟؟؟
درضمن در سونوهای قبلی جلو سن حاملگی نوشته بود با 1 هفته کمتر و بیشتر.
لطفا اندازه های ساک حاملگی ذو هم اگه امکانش هست برام بگید
سلامی مجدد خدمت کارشناس عزیز
من امروز بعد 6 روز دویاره سونو شدم
که اندازه ساک 19 میلیمتر زده بود
وباز نوشته شده بود
5week-5days+- 1 week
فتال پل محو بدون وجود فعالیت قلبی واضح دیده میشود که به علت سن کم امبریو می باشد
GSD=19mm
اینا یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید
باسپاس

leila_1365 نوشته شده:ممنون از پاسخگویی شما

پس با بتای 38 در سونو اول سن حاملگی درست بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منظور شما چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی اندازه ساک کوچک بوده؟؟؟؟
درضمن در سونوهای قبلی جلو سن حاملگی نوشته بود با 1 هفته کمتر و بیشتر.
لطفا اندازه های ساک حاملگی ذو هم اگه امکانش هست برام بگید
منظورم این بود که حتی اگر سن اولیه را کمتر در نظر گیریم بازهم رشدی که ساک بین دو سونو داشته کم بوده است.
رشد مورد انتظار: 1.1 میلی متر در روز
كارشناس مامايي فيروز

leila_1365 نوشته شده:سلامی مجدد خدمت کارشناس عزیز
من امروز بعد 6 روز دویاره سونو شدم
که اندازه ساک 19 میلیمتر زده بود
وباز نوشته شده بود
5week-5days+- 1 week
فتال پل محو بدون وجود فعالیت قلبی واضح دیده میشود که به علت سن کم امبریو می باشد
GSD=19mm
اینا یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید
باسپاس
سلام
دوست عزیز! GSD همان متوسط قطر ساک حاملگی ست که از روی آن ، سن بارداری را تخمین زده اند: 5 هفته و 5 روز
برای 5 هفته همین که فتال پل یعنی طناب جنینی دیده شده کافی ست و ما انتظار داریم در 2 هفته آینده با رشد ساک شاهد ضربان قلب نیز باشیم.
من رو بی خبر نگذارید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

باسلام

در سونو قبلی من یولک ساک دیده شده.اما فتال پل محو بوده
میخواستم بدونم
یولک ساک و فتال پل چیه؟ و ربطشون به همدیگه
و
اینکه برای محاسبه سن بارداری این فرمول
30+قطر ساک حاملگی=سن حاملگی
ساک من 19 میلیمتر بوده
30+19=49
یعنی 6 هفته و 5 روز
درست است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با سپاس

سلام
لیلاجان!
یولک ساک کیسه زرده است و در واقع اولین نشانی ست که در ساک پیدا می شود و ما با دیدن آن امیدوار به دیدن نشان های جنین در آینده ی شویم. و در واقع ندیدن آن رد موعد مورد انتظار به نفع حاملگی پوج می رود.زمان مورد انتظار برای دیده شدن در سونوی شکمی: 4 هفته
اما فتال پل یا طناب جنینی ، دیگر خود خود نشان از جنین است یعنی از وجود جنین در ساک مطمئن شده ایم.زمان مورد انتظار برای دیده شدن در سونوی شکمی: 5-6 هفته
در مورد سن حاملگی هم ممکن است این فرمولها گاهی جواب دهد اما دقت بالا ندارد .
صحیح این است که در قطر متوسط ساک= 20 میلی متر لویک ساک دیده شود. و نیز در قطر متوسط ساک= 25 ضربان قلب دیده شود.
سلامت و موفق باشی دوست عزیز!
كارشناس مامايي فيروز

با سلام

من سونو انجام دادم اما متاسفانه بازم تو هفته 6 مونده بود یعنی 4 هفته بود که اصلا رشد نداشته.دکتر گفت باید با شیاف تو بیمارستان سقطش کنم.چون جزو سقط های فراموش شده هستش.خیلی حالم بده.دارم دیوونه میشم.
اما الان 3 روزه لکه بینی دارم
که امروز یه لخته کوچیک ازم دفع شد .دل درد و کمر درد هم دارم. حالا با این وجود ممکنه خودش دفع شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا باید با روشی که دکتر گفته تمومش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا نظرتونو برام بگید

ممنونم
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان