سونو گرافی و آزمایش غربالگری

با سلام من دیروز رفتم سونو جواب به این صورت بود:
جنین زنده, جفت در ناحیه فوندال خلفی رحم, شواهدی از دکولمان جفت دیده نشد , میزان مایع آمنیوتیک طبیعی, ضربان قلب و حرکات سوماتیک جنین مشهود و طبیعی است, تعداد ضربان قلب140 بار , احشاء قابل رویت جنین نمای طبیعی دارند, BPD : 33-FL : 20-ودر هفته 16 میباشد

بعد رفتم دکتر و برام آزمایش غربالگری تریپل مارکر AFP,BHCG,UE3kنوشت که امروز صبح انجام دادم
میشه در مورد جواب سونو و همینطور آزمایش کمی توضیح بدید؟؟؟ تو آزمایشگاه گفتن شاید فاکتور های دیگه ای از سونو برای آزمایش لازم باشه اون فاکتورها چی میتونند باشند؟ :?:

سلام
دوست عزیز! همانطور که می دانید سونو گزارشی از یک بارداری نرمال است. برای انجام این ازمایش هم لازم است که در سن دقیق طبق بزرگترین قطر سر جنین BPD در سونو گزارش شود. که در مورد شما هم انجام شده است.
در مورد غربالگری های سه ماهه دوم :
امروزه رايج ترين تست غربالگري سندم داون كه در بسياري از كشورهاي دنیا بر روي تمامي مادران. باردار انجام مي گیرد ، تست تریپل مارکر یا كوآدریپل ماركر است که بهترین زمان انجام آن هفته 16 الی 18 بارداری است و در آن سه یا چهار مارکر خونی اندازه گیری میشود وبا استفاده از مقادیر به دست آمده و آنالیز کامپیوتری احتمال وقوع سندرم داون و تریزومی کروموزوم 18 و13 و نقایص لوله عصبی در نوزاد محاسبه میگردد. عددی كه براي تفكيك بيماران داراي ريسك نرمال و ريسك بالا در تست كوآدریپل ماركرتعريف شده است ، ريسك 270 :‌ 1 است.این بدین معنی است که اگر ریسک منگولیسم در فردی 1 در 270 یا بالاتر گزارش شود برای آمنیوسنتز معرفی میگردد. در این حالت تست كوآدریپل ماركر نرخ تشخيص حدود 80% تا 85%-که نسبت به تریپل مارکر بالاتر است - و نرخ مثبت كاذبي برابر 5% خواهد داشت.
http://www.drebrahimy.com
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 61 مهمان