سونوگرافی هفته هفتم

سلام ممنون از سایت خوبتون من اولین روز آخرین پریودیم ۱ شهریور بود و ۲۴ مهر رفتم سونوگرافی دکتر گفت که ساک حاملگی دیده میشه اندازه شم ۱۳ میلی متر ولی جنینی داخلش نیست فتال پل هم دیده نشده و برای دو هفته بعد سونوی کنترل نوشت
من حتی لکه بینی استفراغ و درد زیاد شکم هم ندارم آیا میشه گفت حاملگی م پوچ هست؟
فقط اینکه در سونو نوشته که لوتئال کیست در تخمدان راست به دیامتر ۲۶ میلی متر مشاهده شده
باید ذکر کنم که ۲۹ سالم هست بارداری اولمه و ۷ مهر آزمایش بارداری دادم و مثبت شد

Re: سونوگرافی هفته هفتم

سلام دوست عزیز
در صورتیکه همیشه سیکلهای قاعدگیه منظمی داشته اید متاسفانه رشد جنین برای این سن ناکافی است ولی در صورتیکه سیکلهایتان نامنظم بوده امکان دارد این تاخیر رشد مربوط به تاخیر در تخمک گذاری باشد.هنگامیکه اندازه ساک حاملگی بیشتر یا مساوی ۲۵ میلیمتر در سونوی شکمی باشد انتظار داریم فتال پل حتما تشکیل شده باشد بنابراین در صورتیکه در طی دو هفته جنین رشد مناسب داشته باشد انشالله حاملگی ختم به خیر خواهد شد
كارشناس مامايي فيروز

سلام .
من آخرین بار 10 شهریور پریود شدم و پریود هام منظمه . باید 10 مهر پریود می شدم که نشدم و دو روز بعد که بی بی زدم مثبت شد . 17 مهر آزمایش خون دادم بتام 10200 بود . 20 مهر ماه رفتم دکتر سونو نوشت و همون روز سونو دادم که گفت 7 هفته و دو روزهه و فقط قلبش رو نمیبینم .
دکتر یه سونو دیگه برای دو هفته بعد نوشت .
24 و 25 مهر یکم لکه بینی داشتم که استراحت کردم قطع شد .دیروز یعنی 3 آبان سونو رو دادم گفتن دوقلو بوده . یکی از کیسه ها توش کانون سیستیک وجود داره . کیسه دوم هم جنین سالم که 7 هفته و یک روزشه (از حساب پریودیم باید 7 هفته و 5 روز می بود ) . گفت احتمالا سونو قبلی کیسه بالایی رو دیده که الان پوچه و زیریش رو ندیده .
سوالی که داشتم اینه اون لکه بینی (چون فعالیت اون روز زیاد داشتم ) زمانیه که جنین اول از بین رفته ؟ خیلی ناراحتم که این اتفاق افتاده .

سلام دوست عزیز
لکه بینی شما ربطی به فعالیت نداشته است.معمولا ابتدا رشد جنین متوقف میشود سپس لکه بینی اتفاق می افتد.گاهی اوقات هم لکه بینی علل دیگری غیر از مرگ جنین دارد.به نظر بنده نباید خیلی ناراحت باشید چون حاملگی دوقلویی جز حاملگیهای پر ریسک محسوب میشود و در بیشتر موارد سرانجام حاملگی دو قلویی خوب نیست احتمال اینکه با یک جنین حاملگی شما ختم به خیر شود بیشتر است .با توکل به خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام من تاریخ آخرین پریودم25 شهریور بوده.سه هفته پیش کرونا گرفتم و روز چهارم بیماریم لکه بینی داشتم که هنوزم ادامه داره.نتیجه سونوگرافی نوشته  ساک حاملگی دیده شده، لایه اکوژن خطی در ساک مشهود است.سن حاملگی بر اساسGS=27 mm برابر با 7هفته و 5 روز .موارد فوق مطرح کننده early pregnancy failure میباشد.یک کانون سیستیک به دیامتر15 میلیمتر در تخمدان راست مشهود است.لطفا بگید آیا امیدی هست؟

ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان