سونوگرافی IUGRدر هفته 33

سلام به کارشناس محترم و همه دوستان عزیز ،من به تاریخ پری الان 35 هفته و 5 روزمه البته سونوی اولیه 3 روز بیشتر نشان میده یعنی 36 هفته و1 روز میشه . هفته33 برای سونوی تعیین وضع رشد جنین رفتم که وزنش بین 2100 تا 2200 گرم ، قد 43 و دور سر پسرم 35 الی36 سانتیمتر بود و بافتهای مغزی سالم و علت بزرگی سر را به خاطر زمینه فامیلی عنوان کردو گفت بچه هنوز نچرخیده و بخاطر بزرگی سرش احتمالا نمیتونم زایمان طبیعی داشته باشم از طرفی گفت هنوز احتمال زایمان زودرس دارم چون طول کانال سرویکس 27 بود و باید استراحت کنم برا همین تقریبا از دوهفته پیش مرخصی استعلاجی هستم وخانه ماندم دکترم هم که نتایج را دید به خاطر درشت بودن بچه آزمایش مجدد قند نوشت که خوشبختانه مشکلی نداشتم . من که خیلی دوست دارم طبیعی زایمان کنم ممنون میشم راهنماییم کنید و اینکه با سر نوزاد که بزرگ باشه کسی میشه طبیعی زایمان کند چون میترسم برا بچه ضرر داشته باشه و بخوان با وکیوم یا فورسپس اونو بیرون بیارن آخه تو کلاسای زایمان ماما گفت خطراینکار بیش از سزارین هست.
با تشکر از وقتی که برای جواب دادن صرف میکنید. سلامت باشید

سلام
دوست عزیز! ضمن پوزش به علت اینکه سوال شما دیده نشده بود...پاسخ:
در نظر داشته باشید دوست عزیز که چنانچه تشخیص داده شود که وضعیت جنین (هرگونه که هست) با لگن مادر نمی تواند حین زایمان تطابق پیدا کند قطعاً باید زایمان طبیعی را کنارگذاشت و نباید به هوای واکیوم و ... این کار را آزمایش کنیم.
اما این تشخیص چگونه گذاشته می شود؟
همه چیز به معاینه ی لگن که در ماه نهم خواهید شد و آخرین سونو در آن زمان (با اطلاع از اندازه های آخر جنین) بستگی دارد. در این معاینه است که درمانگر اندازه ی لگن، خارهای ایسکیال(موجودد در مسیر عبور جنین) و ... را اندازه میگیرد و با اطلاعاتی که با سونو و معاینه از جنین در دست دارد کنار هم می گذارد و تشخیص می دهد که آیا این وضعین به زایمان طبیعی می خورد یا خیر...؟
و تشخیص زودتر از آن صحیح نمی باشد( چه بسا اندازه ی سر و جثه جنین کلاً کوچک بوده اما به علت تنگی آنرمال لگن مادر امکان زایمان طبیعی نبوده است و یا بالعکس)
بارداری و زایمان خوش و سلامتی را براتون آرزو دارم.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 12 مهمان