بارداري مجدد بعد از حاملگي پوچ

سلام خدمت كارشناس محترم
من تازه با اين سايت آشنا شدم خيلي خوب و مفيده اميدوارم هميشه سلامت باشيد
من چندتا مشكل دارم اميدوارم با راهنمايي شما بتونم به آرامش برسم
من 3سال است كه ازدواج كردم 9 ماه پيش باردار شدم (در همان ماه اول اقدام براي بارداري) ولي متاسفانه به دليل بارداري پوچ در هفته 8 بارداري مجبور به سقط (با شياف ) شدم.
در آزمايشات كاملي كه دادم متوجه شدم HBSag مثبته(باوجود اينكه سه مرحله واكسن هپاتيت رو 5سال پيش زده بودم)البته با آزمايشاتPCR كه دادم تعداد ويروس 300 تا گزارش شد كه به نظر دكتر متخصص عفوني، غيرفعاله و به جنين منتقل نمي شه.الان 2ماهه كه براي بارداري مجدد اقدام كردم ولي باردار نشدم اين ماه دكترم برام قرص لتروفم و استرومارين تجويز كرد
چندتا سوال دارم از محضرتون :
1-آيا بارداري پوچ باز هم براي من تكرار مي شود (خيلي نگرانم) ؟
2-آيا من با وجود هپاتيت نبايد باردار بشم و آيا اينكه بچه من مبتلا مي شود ؟
3-باتوجه به اينكه دفعه قبل همون ماه اول حامله شدم و پريودهاي منظمي هم دارم ، چرا الان حامله نمي شم ؟
4- آيا مصرف اين داروها به من كمك مي كنه ؟
5- آيا با مصرف اين داروها زمان تخمك گذاري من تغيير مي كنه ؟
ببخشيد كه خيلي طولاني شد. از شما سپاسگذارم.

سلام
دوست عزیز! از آشنایی با شما خوشبختم!
دوست عزیز این خیلی خوبه که ماه اول اقدم موفق به بارداری شدید، صرف نظر از نتیجه ی بارداری! چراکه پوچ بودن آن در قدرت باروری توفیری نمی کند.
اما سیستم بدن فرد دائماً در حال تغییر است و هیچ بعید نیست که بر خلاف بارداری اولتان در این بار مانند بقیه زوجها مثلاً 6-7 ماه منتظر بمانید و این غیر طبیعی نیست چراکه در هر سیکل فقط 25% احتمال باروری هست و به این ترتیب انتظار می رود که 90% آنها با گذشت 12 ماه باردار شوند و این رنج طبیعی ست. با این اوصاف متوجه نمی شم داروهای کمک باروری برای چه بعد از 2 ماه اقدام بی نتیجه برای شما تجویز شده اند؟؟!!!- این داروها به هر مصرف کننده ای کمک می کند چراکه در کل داروهای کمک باروری هستند- اما اینکه برای شما تجویز شده است، آیا به غیر از شرح حالی که به من دادید، مشکل دیگری از لحاظ باروری مطرح هست؟
تجربه ی یک بارداری پوچ هم مساله ای ست که بسیاری از خانم ها داشتند و تاکنون علت مشخصی برای آن ذکر نشده تنها گفته می شود که در نتیجه ی اشکال کروموزومی این رویداد اتفاق می افتد. و نکته ی خوب این است که به راحتی پس از یک بارداری پوچ، اغلب آنها بارداری موفقی رو با سلامت و شادی گذرانده اند. و از نظر تکرار در حاملگی بعدی به عنوان مثال اصلاً با حاملگی خارج رحمی قابل مقایسه نیست.و از این بابت اصلاً خودتان را نگران نکنید دوست عزیزم!
در مورد سوال آخرتان هم این داروها به فردی که تخمک گذاری ندارد یا ... کمک می کنند تا در سیکل وی تخمک گذاری رخ دهد اما در صورت منظم بودن سیکل، نظم آن را به هم نمی زنند و به این ترتیب روز تخمک گذاری نباید تغییر کند.
اما برای بارداری بعدیتون حتماً تحت نظر متخصص به طور اختصاصی در زمینه ی هپاتیت دقیق شوید و پس از بررسی های لازم انشالله در راه بارداری سالم و مطمئن قدم بردارید...
برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی هپاتیت و بارداری به لینک زیرمراجعه نمائید:
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=15067
عزیزم همواره براتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم و به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

تشكر

شما واقعاً آدمو دلگرم مي كنين خيلي خوشحالم كه با شما و اين سايت آشنا شدم
من به جز شرح حالي كه دادم مشكل ديگه اي ندارم درسته كه فقط 2 ماهه اقدام بي نتيجه كردم ولي چون تقريباً يكسالي مي شه كه منتظر بچه هستم ( 9 ماه پيش حامله شدم و سقط كردم ) خيلي عصبي و كم تحمل شدم . از طرفي فشار خانواده همسرم برام غيرقابل تحمله
به همين خاطر عجله داشتم براي حامله شدن و دكتر برام داروي كمك باروري نوشت.
2تا سوال ديگه دارم :
1- لتروفم رو 5 شب ، هرشب 2 عدد مصرف كردم (از شب4 پريود)و استرومارين رو هنوز دارم مصرف مي كنم ، تعدادش 10 عدد هست (از شب 5 پريود) 3عدد ديگه از استرومارين هنوز مونده با توجه به نزديك شدن تاريخ تخمك گذاري ، مصرفش اشكالي نداره ؟

2- آيا مصرف اين داروها موجب دوقلويي مي شه ؟

من الان در روز 13 سيكلم هستم و يك شب درميان نزديكي هم دارم مي تونم ازتون خواهش كنم تا گرفتن نتيجه( بارداري يا عدم بارداري) با شما در ارتباط باشم ؟
با تشكر از شما كارشناس محترم و دلسوز

سلام
اطلاعات زیر در مورد داروهای کمک باروری و نیز مقایسه لتروزول و کلومیفن از نظر عوارض احتمالی آنهاست:
داروهای باروری در تحریک تخمدان بسیار موفقیت آمیزند:حدود 80درصداز زنان در اولین سه ماهه درمان تخمک گذاری می کنند.ازآنهایی که تخمک گذاری می کنند،40درصد حامله می شوند(میزان بارداری وابسته به همه فاکتورهای دخیل در حاملگی هستند،از سنتان گرفته تا سرعت وچابکی اسپرم همسرتان)
"احتمالا پس از پنج تادوازده روز بعد از مصرف آخرین قرص ،تخمک گذاری می کنید. پزشک به دقت شما را تحت نظر خواهد داشت وبیشتر نظارت می کندکه چگونه تخمدانها برای آزاد کردن یک تخمک آماده می شوند.اغلب زنان بیشتر اوقات سه تا شش دوره درمان دریافت می کنند.(چراکه یک یا دو ماه اول دارودرمانی فقط برای منظم شدن تخمک گذاری لازم است) http://infertility-one.blogspot.com/200 ... st_19.html
پس دوست عزیز درست است که این دارو(لتروزول) برای کمک به باروری مفید است اما همونطور که می بینید برای کسانی ست که مشکل تخمک گذاری داشته اند و اگر شما در حالت عادی تخمک گذاری دارید نیازی به استفاده نیست.
دوست عزیزم! چراکه مشکل طبی باروری خاصی از زوجین برای درمانگر مسجل نشده باشد و آزمایشات و شرح حال اولیه نرمال باشند، به طور کلی شروع داروهای کمک باروری، بعد از 12 ماه اقدام بی نتیجه است و از نظر علمی هیچ گاه نباید تنها به علت2ماه اقدام بی نتیجه روشهای کمک باروری را آغاز کرد و باید 12 ماه منتظر ماند چراکه بارداری زمان لازم دارد از طرفی قطع و یقیین هر روشی و هر دارویی مضرات خود را دارد- در مورد کلومیفن و سایر داروهای تحریک تخمک گذاری با احتمال کمتر: ریسک چندقلویی، زایمان زودرس و به تبع آن بیماری های نوزادی و ...) مطرح است و فقط وقتی تجویز می شود که سود آن برای فرد بیشتر از ضررش باشد. البته در مورد لتروزول نسبت به کلومیفن این احتمال کمتر است، چراکه ذکر می شود لتروزول بندرت بیش از یک فولیکول ایجاد می‌کند؛ بنابراین خطر چندقلوئی و از طرفی خطر تحریک بیش از حد تخمدان (OHSS) نیز کاهش می‌یابد و همچنین تعداد فولیکول بالغ در زمان تزریق hCG در گروه لتروزول، کمتر و ضخامت اندومتر بیشتر و همچنین میزان بارداری در گروه لتروزول بیشتر بود.
اما دوست عزیز به فرض هم که درمان های کمک باروری قرار است زودتر آغاز شوند باید بدانیم که اولین بررسی پایه که باید قبل از شروع هرگونه اقدام درمانی برای کمک باروری انجام شود، آنالیز مایع منی می باشد." و این اصل کلی را نباید نادیده گرفت. پس دوست عزیز حتماً از این بابت با پزشک دیگری مشورت کنید و بعد درمان را ادامه دهید.
استرومارین هم به علت ساختمان هورمونی که دارد گاهی برای تنظیم سیکل ها تجویز می شود.
دوست عزیز! تا هر وقت که خواستید خوشحال می شم کمکتون کنم.
از خدا ی مهربان براتون آروزی سلامتی و کامیابی دارم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام به کارشناس عزیز :P
من8ماه پیش به خاطربارداری پوچ کورتاژکردم وبعداز4ماه دوباره باردار شدم خوشبختانه این بار بارداری طبیعی بود ومن الان درهفته13بارداری هستم سوالم ازشما این است که آیا تا9ماه بارداری نزدیکی نباید کرد آیا احتمال سقط وجود دارد آیاشرایط من تاچه حد با بقیه بارداران فرق می کند ؟لطفامراراهنمایی کنید.

باتشکر :o

Re: بارداري مجدد بعد از حاملگي پوچ

سلام
عزیزم بارداری پوچ کلا مشکل نگران کننده ای نیست و رایج است
منعی ندارید کلا
مگر اینکه در بارداری فعلی تون : تهدید به سقط و ... وجود داشته باشد به خاطر لکه بینی و درد و سونوی آنرمال و ...
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم سلام
من تخمدان پلی کیستیک داشتم و چن ماه دارو مصرف کردم تا هم پریودام منظم بشن و هم کیست ها یکم کوچکتر.که موفقیت آمیز بود.دوماه پیش پریودم ۱۲ روز عقب افتاد و من‌نگران شدم دوباره تخمک‌گذاریم دچار مشکلا شده یا نه.رفتم دکتر و گفتم هم میخوام اقدام به بارداری کنم و هم سیکل هام منظم بشه.و دکتر لتروزول شبی یک عدد و دوتا امپول hcg تجویز کرد.قبل تزریق امپول سونوگرافی دادم و یدونه فولیکول سایز ۱۵ روز ۱۲ سیکل داشتم.همون ماه اول هم باردار شدم.دو روز پیش سونوگرافی دادم که ساک حاملگی خالی بود و احتمال بارداری پوچ داده شد.و دیروز خود به خود سقط شد.
میخواستم بدونم آیا این حاملگی پوچ من به مصرف لتروزول مربوط میشه؟
یعنی اگه لتروزول مصرف نمیکردم اون فولیکول ۱۵ رو هم نداشتم؟ینی تخمک‌گذاری نمیکنم من؟
و اینکه اگه با مصرف لتروزول اون فولیکول ۱۵ من آزاد شده و من با همون حامله شدم کیفیت خوبی نداشته،پس ینی کلا تخمک های من بی کیفیت ان؟
خیلی میترسم دفعه ی بعدی مشکلی تو بارداریم پیش بیاد.البته تا الان بطور طبیعی اقدام به بارداری نداشتیم و همون دفعه ی اول با لتروزول باردار شدم که پوچ شد
ببخشید طولانی شد.ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام دوست عزیز
مطمئنا سقط شما به دلیل مصرف لتروزول نبوده و اینکه روز ١٢ سیکل فولیکول ١۵ داشته اید نشانه خوبی بوده است. حاملگی در ماه اول اقدام، حتی در خانمهایی که مشکل تخمدان پلی کیستیک ندارند فقط در ٢۵ درصد مواقع اتفاق می افتد بنابراین استرس نداشته باشید. حداقل سه تا شش ماه از یک روش پیشگیری استفاده کنید و سپس برای بارداری اقدام کنید انشالله در اقدام بعدی به نتیجه دلخواه خواهید رسید
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از پاسخ خوبتون کارشناس محترم
من فقط استرسم بخاطر اینه که دفعه ی بعدی اگه لتروزول مصرف نکنم باز هم فولیکول بالغ برای بارداری خواهم داشت یا نه
چون این دفعه با مصرف لتروزول فولیکول سایز ۱۵ داشتم.نمیدونم دفعه ی بعدی بدون مصرفش میتونم باردار بشم یا نه

سلام دوست عزیز
خواهش میکنم🌺
در صورتیکه مشکل تخمدان پلی کیستیک برطرف شده و به طور منظم پریود میشوید احتمال تخمک گذاری به صورت نرمال و بدون لتروزول زیاد است بنابراین استرس نداشته باشید. استرس مادر همه مشکلات و بیماریهاست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان