انتقال کرونا از طریق رابطه جنسی؟

شواهد موجود نشان می دهد این بیماری می تواند از طریق قطرات کوچک مترشحه از بینی یا دهان از فرد به فرد دیگر گسترش یابد که در هنگام سرفه یا بازدم فرد مبتلا به بیماری کووید 19 گسترش می یابد.
قطرات آغشته به ویروس بر روی اشیا و سطوح اطراف فرد بیمار باقی می ماند و سایر افراد در صورت تماس با این سطوح و عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است آلوده شوند. در مورد پایداری ویروس کووید 19 در دستگاه تناسلی، اطلاعات معتبری موجود نیست.

در شرایطی که همه‌ی ما مجبور به رعایت فاصله‌گیری اجتماعی هستیم، این سوال برای بسیاری از زوج‌ها پیش می‌آید که کرونا چه تاثیری بر رابطه جنسی دارد؟ آیا داشتن رابطه در دوران شیوع خطری ندارد؟
واقعیت این است که کووید-۱۹، بیماری ایجاد شده توسط کرونا ویروس جدید، با تماس مستقیم شخص به شخص یا کسانی که در فاصله‌ی کمتر از دو متر از هم قرار دارند منتقل می‌شود زیرا مطابق با مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) اعتقاد بر این است که این ویروس به وسیله‌ی قطرات خارج شده از دستگاه تنفسی همراه با سرفه یا عطسه سرایت می‌کند.
از طرف دیگه هر فردی میخواهد که عملکرد جنسی خوبی داشته باشد و دوران قرنطینه ممکن باعث افزایش قوای جنسی در مردان شود و حتی در بعضی موارد استرس زا افراد با رابطه جنسی به دنبال آرامش هستند.

آیا کرونا ویروس می تواند از طریق رابطه جنسی منتقل شود؟
موضوع مهم این است که ویروس مستقیما از رابطه جنسی منتقل نمی‌شود. به گفته مارک سارِی، پروفسور دانشکده پزشکی دیوید گفن دانشگاه کالیفرنیا، «کرونا نوعی ویروس تنفسی است. این ویروس می‌تواند از طریق بزاق و رابطه نزدیک منتقل شود،‌ اما نمی‌تواند مستقیما از طریق اندام‌های تناسلی سرایت پیدا کند.»
در مورد پایداری ویروس در دستگاه تناسلی زنان و مردان اطلاعات معتبری در دسترس نمی باشد اما با توجه به راه های ساده‌ی انتقال ویروس، انتقال این ویروس در رابطه جنسی، با توجه به نزدیکی بدنی دو نفر با هم می تواند از طریق انتقال تنفسی قطرات از فرد مبتلا یا ناقل صورت گیرد لذا در موارد ابتلا یا مشکوک به ابتلا از انجام رابطه جنسی خودداری کنید.ترشحات دهان (از جمله بزاق و خلط) و بینی می توانند حاوی ویروس باشند. حتی اگر فردی که با او رابطه جنسی دارید را نبوسید، اما به قدری به هم نزدیک هستید که در تماس نزدیک با هم نفس بکشید پس در معرض این ویروس قرار دارید. به علاوه ممکن است سطحی را لمس کنید که فرد آلوده به ویروس آن را لمس کرده باشد.
میتوان با استفاده از قرص ارکتو برای اختلالات نعوظ انواع ناتوانی های جنسی و میل جنسی را در دوران قرنطینه کنترل کرد.

پزشکان همچنین پیش شرط‌های برقراری رابطه جنسی امن را در دوران شیوع ویروس کرونا مستلزم شستشوی دست‌ها و وسایل آمیزشی مورد استفاده با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه می‌دانند. آنها تاکید دارند که در طول رابطه افراد باید از تماس چهره به چهره و بوسیدن اجتناب کنند تا از خطر انتقال احتمالی ویروس از طریق لمس چهره، بوسیدن و انتقال ترشحات بزاق دهان در امان بمانند. متخصصان بیماری‌های عفونی نیز توصیه می‌کنند که برای کاهش تماس مستقیم با مخاط مجاری جنسی، شرکای جنسی حتما از کاندم استفاده کنند.
قرص پیشگیری از بارداری لوونورژسترول یکی از داروهای ضد بارداری اورژانسی است که مانع از بروز حاملگی می شود. این قرص 1.5 میلی گرمی به قرص “صبح روز بعد” هم معروف است. همچنین استفاده از یک ماده ضد بارداری اورژانسی به نام لوونورژسترول برای در پیشگیری از بارداری در این شرایط خاص بسیار مهم است. ا

Re: انتقال کرونا از طریق رابطه جنسی؟

سلام خسته نباشید
من یک هفته پیش به طور ناخاسته پرده بکارتم رو از دست دادم و میترسم باردار شده باشم من الان نمیخوام بچه دار بشم من مشکل جسمی حرکتی دارم و الان نامزد هستم عطاری بهم گفت برای پیشگیری روزی ۳-۲ بار عروسک پشت پرده بخورم .کمکم میکنه ؟ الان واقعا نمیتونم توروخدا کمکم کنید
ارسال پست

بازگشت به “روابط زناشویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان