روش مصرف شیاف پروژسترون؟

با سلام و تشکر از پاسخگویی سریع شما
من در هفته 7 هستم و به دلیل سقطی که در 7 ماه پیش داشتم و الان با کلومیفن باردار شدم شیاف پروژسترون 400 شبی یک عدد برام تجویز شده.
دکترم گفت واژینال استفاده کن که اولی رو واژینال استفاده کردم ولی صبح که بیدار شدم دیدم انگاری بیشترش اومده بیرون و در طول روز هم کم کم میومد بیرون. این طبیعیه یا اثرش اینطوری کم میشه یا باید بیشتر میبردمش داخل؟
تو حاملگیه قبلیم که 10 هفتگی سقط شد هم شیاف استفاده کردم. شب اول که واژینال گذاشته بودم لک بینیم شروع شد و به بعدش از مقعد استفاده کردم تا 2 هفته ولی بازم سقط شد.
حالا فکر میکنم اون دفعه که مقعدی استفاده می کردم دیگه اینقدر بیرون نمیومد. بهتر نیست مقعدی استفاده بشه؟ آخه از جهتی هم میگن واژینال بهتر جذب میشه دکترمم گفت واژینال استفاده کن
روش استفاده واژینال به چه صورته؟ تا چقدر باید بره داخل؟ دستکش یک بار مصرف استفاده میکنم آیا باعث عفونت نمیشه؟

Re: روش مصرف شیاف پروژسترون؟

نه نگران نباشید.همین که تمیز باشد کافیست چراکه واژن خودش استریل نیست.
اینکه مقداری از شیاف صبح خارج شود طبیعی ست اما اینبار به اندازه ی شب قبل سطحی نگذارید که این خروج کمتر اتفاق افتد اما نگران تاثیرش نباشید. جذب می شود
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر
دیشب دومین شیاف رو استفاده کردم و کمی عمیقتر گذاشتم و امروز کمتر بیرون اومد.
امروز چند بار چک کردم و هر بار مقدار کمی از مواد شیاف روی لباس زیرم بود
یه دفعش مقداری از مواد شیاف که بیرون اومده بود (در حد سه تادونه لپه)، سفید نبود و تقریبا قهوه ایه خیلی کمرنگ بود
به نظرتون از چی میتونه باشه؟ ممکنه انگشتم که داخل بردم باعث التهاب شده باشه؟ آخه از این دستکشهای یکبار مصرفی که جنسش مثل پلاستک فریزره دستم کردم ناخونمم یه کم لبه هاش تیز بود، بعد از گذاشتن شیاف یه کوچولو در قسمت دهانه رحمم احساس سوزش کردم.
این لکه بینی محسوب میشه؟ دیگه واژینال استفاده نکنم؟
تاثیر حالت مقعدی کمتره؟

اغلب درمانگران توصیه می کنند که هر دو روش(واژینال و مقعدی ) قابل استفاده است با این حال نظر درمانگرتون ارجحیت دارد.
اینکه گفته می شود در وضعیتی خاص واژینال نگذارید آن خونریزی ست در این حد لکی که فرمودید ، جزو این موارد حساب نمی آید.
كارشناس مامايي فيروز

به نظرم اینجور چیزا رو باید حتما از کارشناس پرسید. من یه جا خوندم کارشناس مامایی کامل توضیح داده بود در مورد شیاف پروژسترون که چجوری باید مصرف بشه. اینم لینکش بخونید خیلی کامل بود :wink: : شیاف پروژسترون مقعدی و خطر سقط
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان