اسقد فولیک پنج میلیگرم

سلام مشاور عزیز.خسته نباشید
هفته ی 35 بارداری هستم...به خاطر سقطی که سال گذشته داشتم پزشکم گفتن که قبل از بارداری اسیدفولیک5 مصرف کنم.من هم تا هفت ماهگی مصرف آن را همراه با مولتی ویتامین ادامه دادم و بعد دیگه نخوردم..بسیار بسیار نگران شدم نکنه خطرناک بوده باشه و برای جنین مشکل ایجاد بشه!به این خاطر نگران شدم چون توی سایتی دیدم که پزشک به سوال بیمار که شراییط مشابه من رو داشته گفته بود از ماه پنج به بعد خوردن اسید فولیک رو توصیه نمیکنیم چون مولتی ویتامین مخصوص بارداری اسید فولیک مورد نیاز رو داره.
چه خطری داره برای جنین من که هم اسید فولیک5 و هم مولتی ویتامین مصرف میکردم آنهم تا ماه هفتم!؟در ضمن حرکات جنینم هم در طول روز زیاده.آیا حرکات جنین با توجه به کوچکتر شدن فضای رحم نباید کمتر بشه؟
تو رو خدا منو از این نگرانی نجات بدید :cry:

Re: اسقد فولیک پنج میلیگرم

سلام
بله حرکات کوچک تر می شوند نه اینکه لزومآً تعدادشان کم شود یعنی به جای تکانهای کاملآً واضح حرکات دست و ... دارد . البته در این هفته مانند شما هم این وضعیت را داشته ایم و جنین مشکلی هم نداشته است. البته تشخیص با درمانگر شماست و در صورت شک ، بررسی سلامت جنین در صورت شک با تستهای مربوطه (NST)در این سن نیز قابل انجام است.
بله درسته . نیاز به مصرفش نبوده. اما نگران نباشید خطر واضح ثابت شده ی ... ندارد گفته می شود ممکن است اسید فولیک زیادی به صمت بیش فعالی نوزاد برود اما اینها همه در حد اثبات شده آنچنان نیست.
كارشناس مامايي فيروز

Re: اسقد فولیک پنج میلیگرم

سلام وقت به خیر خدمت کارشناس محترم
من هفته هفت بارداریم هست
یک سقط داشتم به دلیل عدم تشکیل قلب حدود یکسال پیش
از اون زمان تقریبا مرتب فولیک اسید ‌پنج میلیگرم استفاده میکردم به اضافه فیفول تا الان که هفت هفته ای هستم
سوالم از خدمتتون اینه آیا این فولیک پنج میلیگرم به اضافه 400میکروگرم فولیک داخل فیفول و 500میکروگرم فولیک داخل مولتی ویتامین باداریم که پزشکم به من سه هفته دادن که مجموعا شش میلیگرم
دوزش خیلی بالا بوده و ممکن خدایی نکرده باعث اوتیسم و یا بیش فعالی بشه
​​​بشهیک پنیا ممنون اگر راهنماییم کنید
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان