ASA 80

سلام خانم کارشناس عزیز  

وقتتون بخیر
من الان هفته 29 بارداری هستم، 

دکترم از هفته 12 بارداریم به علت بالا بودن papap A برای من قرص اسپرین 80 تجویز کردن و نظرشون این هست که فعلا استفاده کنم ، آیا این مورد باعث ضرر به جنین نخواهد شد ؟
و چون یه خون ریزی در همین هفته هم داشتم شیاف سیکلوژست هست که نظرشون این هست که تا هفته 34 باید استفاده بشه خیلی میترسم که خدایی نکرده به جنین آسیبی برسه .

سوال دیگه ای داشتم دکتر همینطور برای من نامه دادن که برم مرکز بهداشت برای آمپول کزار ، آیا این مسئله ای برای من و یا جنین من ندارد ؟

Re: ASA 80

سلام دوست عزیز
معمولا وقتی پزشک برای شما دارویی تجویز نموده حتمامنافع آن را در برابر مضرات آن سنجیده است.هر کدام از مواردی که فرمودید در صورت عدم تجویز دارو موجب بروز مشکلات زیادی برای جنین خواهد شد پس با خیال راحت و بدون استرس داروها را استفاده نمایید و واکسن کزاز را هم تزریق نمایید
كارشناس مامايي فيروز

Re: ASA 80

سلام دوست عزیز
در صورتیکه واکسیناسیون دوران کودکی تکمیل باشد هر ۱۰ سال واکسن کزاز به عنوان واکسن یادآور تزریق میشود.در صورتیکه از تزریق آخرین واکسن کزاز شما ۱۰ سال گذشته باشد حتما باید در این بارداری این واکسن را تزریق کنید در صورتیکه هنوز ۱۰ سال نگذشته نیازی نیست .ضمنا این واکسن جهت جلوگیری از آلوده شدن نوزادبه عامل بیماریزای کزاز در حین زایمان میباشد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان