مصرف چای در بارداری

سلام وقت بخیر خسته نباشین ،ببخشید من هفته ی ۳۳بارداری هستم تقریبا از هفته ی۲۴،۲۵به بعد مصرف چای خوردنم زیاد شده تقریبا روزی ۶،۷استکان چای میخورم جلوی خودمو میگیرم انقد میخورم وگرنه هردیقه هوس چای میکنم،هرچقدر شیر یا آب میخورم که جایگزینش بشه اما نمیشه بازم چای میخورم خیلی دوس دارم،میخواستم ببینم ضرر داره برا جنین یا نه؟میگن رنگ پوستش سیاه میشه بچه ی ضعیف لاغر و کم خونی میشه؟درسته؟

Re: مصرف چای در بارداری

سلام دوست عزیز
مصرف چای سیاه به دلیل داشتن کافئین بیش از سه فنجان در روز توضیه نمیشود
خوردن بیش از حد چای سیاه در دوران بارداری، خطر سقط جنین یا اختلالات مادرزادی را افزایش می‌دهد.
خوردن چای سیاه در دوران بارداری باعث می‌شود دفعات ادرار بیش‌تر از حالت عادی خود را تجربه کنید.
خوردن چای سیاه در دوران بارداری، احتمال ابتلا به کم‌خونی را افزایش می‌دهد.
خوردن چای سیاه در دوران بارداری، خطر ابتلا به فشار خون را افزایش می‌دهد.
خوردن چای سیاه در دوران بارداری، منجر به بی‌خوابی شما می‌شود.
كارشناس مامايي فيروز

چای سیاه بدلیل داشتن پروسه تخمیر طولانی حاوی بیشترین مقدار کافئین در میان چای ها است که این مقدار برابر با 40 تا 120 میلی گرم کافئین. یعنی یک فنجان چای تقریبا حاوی 20 میلی گرم کافئین است. هر چای بیشتر بماند مقدار کافئین آزاد شده در آن افزایش می یابد.

مقدار مجاز مصرف چای در بارداری
مقدار مصرفی 100 میلی گرم کافئین از چای که حدود دو تا سه لیوان می شود در طول روز خطرساز نخواهد بود.
 طبق مطالعات انجام شده، توصیه میشود که زنان باردار مقدار کافئین مصرفی روزانه خود را به 300 میلی گرم (10 فنجان چای) در روز محدود کنند. که مساوی دو تا سه لیوان چای می باشد. سایر غذاهای حاوی کافئین شامل: نوشابه ها، شکلات است که باید مراقب مقدار مصرف روزانه خود باشید. مطالعات نشان میدهد مصرف بیش از 300 میلی گرم کافئین در روز خطر سقط جنین و مرده زایی را تا سه برابر در زن باردار افزایش می دهد.
تاثیر استرس بر شیر مادر چیست؟ توضیح همراه با فیلم آموزشی

سایر اثرات جانبی چای در بارداری
داشتن کافئین تنها مشکل مصرف چای در دوران بارداری نیست. چای دیورتیک است و بنابراین باعث افزایش ادرار میشود. اگر شما در مرحله ای از بارداری هستید که ممکن است تکرر ادرار داشته باشید بهتر است مصرف چای را محدود کنید. همچنین برخی از مطالعات نشان میدهد که مصرف چای زیاد دربارداری ممکن است باعث افزایش فشار خون شده و مشکلات خوابیدن را بدنبال داشته باشد. این دو مورد از شکایات رایج دوران بارداری بخصوص در سه ماهه آخر بارداری هستند. اگر شما این ناخوشایندی های دوران بارداری را دارید، مصرف چای را محدود کنید

مصرف چربی در بارداری همیشه هم بد نیست؛ درواقع این موضوع بستگی به نوع چربی‌های مصرفی شما دارد. برخی از چربی‌ها مضر هستند و باعث افزایش چربی خون در بارداری می‌شوند و سلامت شما و جنین را به خطر می‌اندازند. اما چربی‌های سالم منبع خوبی از انرژی هستند و به بدن برای جذب برخی مواد مغذی کمک می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند اسیدهای چرب ضروری را که بدن شما قادر به ساخت آن نیست‌، فراهم آورند که برای رشد کودک شما در طول بارداری بسیار مهم است. در این مقاله همه چیز را درباره نوع و اندازه مجاز مصرف چربی در بارداری به شما خواهیم گفت.

https://gahvare.net/articles/4e1u8/%D9% ... 8%B1%DB%8C
ارسال پست

بازگشت به “تغذیه در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان