Re: وزن گیری جنین در ماه 9 بارداری ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام مامان صفیه :wink:
من توی ماه نهم چیز خاصی که بتونم بگم مصرف نکردم کلا همه چی میخوردم فقط برای زردی نگرفتن نینی لیمو شیرین میخوردم و چون فصل هلو نبود کمپوت هلو میخوردم توام تا میتونی بخور هم برای زردی خوبه هم نینی خوشگل میشه :mrgreen: برای زردی روزی دو استکان عرق کاسنی هم میخوردم. با تخم شربتی شربت درست میکردم و روزی یکی دو لیوان میخوردم البته خاکشیر هم خوبه ولی یبوست میاره منم زیاد نمیخوردم.برای اضافه وزنت سعی کن نون و برنج کم بخوری و بیشتر گوشت و مرغ و سبزیجات بخوری چون نون و برنج زیاد روی وزن جنین تاثیر نداره و وزن خودت رو بالا میبره...
مواظب کباب بیرون باش و توی ماه نهم از بیرون کباب نگیر چون اگه مغزش درست نپخته باشه خدای نکرده باعث یه مسمومیت خطرناک میشه...
عزیزم من زایمان طبیعی رو پیشنهاد میکنم بهت چون عوارضش خیلی کمتره و زودتر سرپا میشی و میتونی به نینی برسی. حتما توی ماه نهم پیاده روی زیاد بکن تا زایمانت راحت بشه و ماهیچه هات باز بشن. من روزی دو ساعت پیاده روی میکردم و اگرم نمیشد که برم بیرون توی خونه راه میرفتم :mrgreen:

سلام صقیه جون خیلی ممنون بد نیستیم
من تقریبا 13 کیلو اظافه کردم من وزتم فبل بارداری کم بود به همین خاطر بازم جا دارم که چاق بشم سونو رو هفته 30 رفتم که اون موقع سرش بالا بود شنبه وقت دکتر دارم شاید برام سونو بنویسه برا من تاریخ سزارین گفته 23 الی 27 مهر والگه طبیعی باشه 7 ابان
منم ی ترسم ولی به خودم دلداری می دم چون خدا بدن زنه یه جور افریده که تحمل این سختی رو داره وکمکش می کنه .توکل به خدا :P
یا امام حسین کمکم کن

سلام من توهفته 23بارداری هستم وزن جنین 530گرم بوده بنظرتون خوب بوده؟ روزی حداقل دو لیوان شیر میخورم . بعضی روزام یکم دستام ورم دارن طبیعیه؟
راستی قند بارداریم داشتم که خداروشکر برطرف شد الان ازخوردن میوه میترسم. میترسم دوباره قندم بره بالا.چه میوه هایی برام بهتره؟قبلا خربزه و بستنی زیاد خورده بودم که قندم زده بود بالا

سلام
گل مریم عزیز! ورم بارداری تا حدی طبیعیه البته کاری که از دست شما بر می آید این است که مصرف نمک رو به حداقل برسونید. فشارخون سنج هم در منزل داشته باشید و از نرمال بودن فشارخونتون مرتب مطلع باشید. در این صورت هیچ نگرانی نخواهید داشت. چک قندتون رو داشته باشید و اگر نرمال است میوه ها رو مصرف کنید(نهایتاً برای رعایت بیشتر :میوه هایی که معروفند به قند بالا مانند ملون و میوه های خشک شده و قسمت وسط هندوانه و انجیر خشک و ...رو مصرف نکنید.
اما سیب و توت سفید و انگور و پرتقال و آلبالو و هلو و زردآلو،گلابی و کیوی و ... مناسب هستند. به خصوص سیب که توصیه هم می شود!
كارشناس مامايي فيروز

من خودم قبل بارداری لاغربودم۵۰بنظرم اخربارداری۱۹کیلواضافه کردم.شباخرماوشیر یه لیوان.صبحا هم یه لیوان شیرباصبحونه.نهارشامم به اندازه میخوردم زیتونم مصرف میکردم .پسرم باوزن۴۱۰۰ بدنیااومدفقط سختیش اونجابودکه طبیعی نشدبردن سزارین وای عذاب کشیدم یعنی.درضمن شاغلم بودم۹ماه سرپابودم :roll:

در طب سنتی آمده است که انار می‌تواند کبد مادر را از سموم مختلف پاک کند و خون را تصفیه نماید از این رو خوردن انار در بارداری می‌تواند بسیار مفید باشد.

بله، زنان باردار می‌توانند آب انار بنوشند. آب انار برای خانم‌های باردار بسیار مفید است زیرا یک ماده‌ی غذایی سالم و مغذی ست و می‌تواند جزء جدایی‌ناپذیر رژیم غذایی روزانه‌ی یک زن باردار باشد. در دوران بارداری می‌توانید همراه با صبحانه معمولی خود، آب انار میل کنید.
https://gahvare.net/articles/IaRqU/%D8% ... 8%B1%DB%8C

safiyieh نوشته شده:
سه‌شنبه 26 شهریور 1392, 8:55 pm
سلام خانم کارشناس ودوستای خوبم مخصوصا مامانا من میخواستم بدونم تو ماه 9بارداری بیشتر چه چیزایی بخورم که نی نی وزنش خوب شه و دچار کمبود وزن نشه ممنون میشم راهنماییم کنین :P :P :P :P :P :P :P
چی بخوریم جنین تپل بشه؟ وزن دخترم ۲۴۰۰ تو سونو هم برام زده. 
 اینجا هم نوشته که چی بخورم. کدومارو استفاده کردید وجواب داده؟
https://laklak.me/questions/51864/%D8%A ... 8%B4%D8%AA

میگن ماه آخر عرق کاسنی بخوریم بچه زردی نمیگیره بعضیام میگن بعدش که به دنیا اومد باید بخوریم. من از یه ماما پرسیدم کامل بهم توضیح داد لینکشو میذارم شمام بخونید: خوردن عرق کاسنی ماه آخر بارداری برای زردی نوزاد

من دلم میخواد وزنم افزایش پیدا کنه ولی هرکاری میکردم بالا نمیرفت. از یه ماما پرسیدم بهم گفت چی بخورم که وزن بگیرم . خیلی خوب بود الآن یه کیلو اضافه کردم. این لینکشه بخونید حتما: افزایش وزن مادر در بارداری

safiyieh نوشته شده:
سه‌شنبه 26 شهریور 1392, 8:55 pm
سلام خانم کارشناس ودوستای خوبم مخصوصا مامانا من میخواستم بدونم تو ماه 9بارداری بیشتر چه چیزایی بخورم که نی نی وزنش خوب شه و دچار کمبود وزن نشه ممنون میشم راهنماییم کنین :P :P :P :P :P :P :P
عزیزم تو تغذیتون این خوراکی هایی که تو این پست وزن گرفتن جنین در هفته 36 بارداری نوشته بزارین. تاثیر داره تو وزن گرفتن جنین هفته های آخر.
ارسال پست

بازگشت به “تغذیه در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان