پارگي كيسه آب

با سلام و تشكر از راهنماييهاتون

من در هفته 21 بارداري هستم.گاهي اوقات مخصوصا وقتي سر كار هستم و شلوار مي پوشم
در لباس زير نم و خيسي مي بينم . كه گاهي اوقات بي رنگه ولي بو دارد. آيا اين مي تونه از كيسه آب باشه؟ البته بگم من كمي دچار بي اختياري ادرار شدم بطوري كه اگر مثانم پر باشه كه اكثر هست اگر عطسه يا سرفه كنم لباسم خيس ميشه.ميشه سوالم را زود جواب بديد؟

سلام
دوست عزیز! کمی تکرر ادرار و نیز اورژانسی شدن دفع ادرار را به طور طبیعی در بارداری داریم و مشکلی نیست! ترشحات بدون رنگ و بدون همراهی با خارش و سوزش هم طبیعی ست.
در مورد کیسه آب : به رقت ادرار است اما بی رنگ و خروج آب را مادر احساس می کند!
كارشناس مامايي فيروز

Re: پارگي كيسه آب

سلام خانم کارشناس مامایی عزیز
در هفته 20 بارداری هستم. در هفته 16 که بودم چند روزی بود که لباس زیرم خیس میشد. اول نمی دونستم چیه. دستمال کاغدی میذاشتم و ب می داشتم خیس و شفاف بود. روزی که می خواستم برم دکتر یک پد گذاشتم تا ترسحات را ببیند. گفت ردا زرد دارد و احتمالن کیسه آب نیست. البته من این ترسحات زرد را قبلش هم داشتم.میترسم آب با آن ترسحات قاطی شده باشد و دکتر را به اشتباه انداخته باشد. خارش بسبار شدیدی در واژن و ناحیه تناسلی پیدا کرده ام که گریه ام را در می آورو. و ناحیه تناسلی ام ورم کرده و درد میکند و قرمز رنگ شده. حالت لبهای رحم با قبل بارداری فرق کرده متورم و چروکیده شده و یکی از لبها به نظرم بزدگتر است. دکتر دفهه قبل گفتند که مایع امنیوتیک میزانش نرمال است. یک تست نوشنند به اسم آمینوشور و گفتند که اگر بعد 2 هفته ادامه داشت خودم امجامش وهم. قرص روی هم یک شب در میان دادند و استراحت نوشتند. امروز ثبح بلند که سدم آب از دو طرف ران راه افتاد. دو قطره از بک طرف و بک قطره از طرف دیگر و زود خشک شو. دستمال گذاستم شفاف بود. آیا این کیسه آب است؟ چه کار باید بکنم. ضمنن قند من نیز به میزان خیلی جزیی بالاست. ممنونم

یا یک سونو بده یا آمینی شور رو انجام بده
ولی با توجه به شرحی که دادی احتمالا ترشحات عفونیه
کپسول آزیترومایسین که در بارداری مجازه ۲۵۰میلی گرم هر دوازده ساعت بخور
برای التهاب ناحیه تناسلی ادویه رو از غذاها حذف کن و از پماد هیدرو کورتیزون موضعی استفاده کن
بهر حال اقدام فوری لازمه
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از پاسختون. اتست آمنی شور رو خودم بتید انجام دهم یا جایی برم برای انجام. امروز جمعه است و دسترسی به دکتر ندارم. سونو را همین جوری انجام می دهند؟ این عفونت قارچی است یا باکتری؟ ایا بدای جنین خطر دارد؟ می تواند کیسه آب را پاره کند؟ آنتی بیوتیک برای جنین ضرر ندارد؟ آیا می توانم با شیتشوی مداوم عفونا را بر طرف کنم؟ از چه لحاظ اورژانسی محسوب میشوم؟ یعنی خطری کع تعدیدم میکند چیست؟ ممنونم

چون نیاز به تخت ژنیکو و اسپکلوم داره خودت نمی تونی
سونو گرافی اگر نسبت به سونوی قبل کاهش مایع رو گزارش کنه یعنی سوراخی در کیسه آب هست که تدریجا داره آب خارج میشه
این سوراخ میتونه عفونت کوریو آمنیونیت ایجاد کنه که با توجه به عفونت احتمالی در واژه شما و تایید پارگی کیسه آب زود عفونت به بالا منتقل میشه کهبسیار جدی و خطرناکه این عفونت
بهترین راه مراجعه به یه بیمارستان است و انجام سونوگرافی
آزیترومایسین در صورت تشخیص عفونت زنان و رد پارگی کیسه آب هیچ ضرری برای مادر و جنین ندارد و باید مصرف شود حتما
عفونت زنان درمان نشده ممکن است باعث عوارض زیر شود
زایمان زودرس پارگی زودرس کیسه آب محدودیت رشد جنین
در ضمن پارگی کیسه آب نباید تا قدامات درمانی بیش از ۱۲ تا ۱۸ ساعت طول بکشه سریع به بیمارستان برو
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان