پايين بودن جفت و فيبروم

با سلام خدمت كارشناس محترم
من بعد از سقطى كه در جريان هستيد پارسال داشتم الان دوباره باردارم والان تو هفته ١٤ هستم .
هفته ١٢ كه رفتم سونوگرافى جنين تو نتيجه گفته كه placenta: anterior low lying
و cervix: 38 mm
در ضمن
A 18 mm intramural myoma is seen on posterior uterine wall
به دكتر كه نشان دادم گفت جفت پايين است و استراحت ات را بيشتر كن و نزديكي نداشته باش و يه فيبروم هم دارى
حالا سوال من اينه كه اين وضعيت چقدر ميتونه خطرناك باشه و من در چه حد بايد استراحت كنم؟ آيا بايد استراحت مطلق كنم و از تختخواب خارج نشوم؟
راستش من شاغل هم هستم و روزى ٨ ساعت پاى كامپيوتر نشستم لازمه من يه مدت مرخصى بگيرم؟
ممنون ميشم مثل هميشه راهنماييم نماييد

سلام
دنیا جان! میزان دقیق استراحت رو باید همان درمانگر بالینی شما مشخص کنند اما اگر مشکل فقط جفت لولایی آنهم در هفته های پایین بارداری باشد و بدون لکه بینی و ... نیاز به استراحت مطلق نیست.همین که فعالیت لگنی (نزدیکی و زور زدن در دستشویی و ...) را قطع کنید کافی ست.
در مرود جفت سرراهی نگران نباشید چراکه پایین بودن جفت پیش از هفته ی 28 ارزش تشخیصی ندارد که بخواهد باعث نگرانی شود چراکه اکثریت این جفت ها محلشان تا هفته ی 28 -32 اصلاح می شود.
اما به طور کل در مورد کارتان بدانید که حتی اگر پزشکتان اجازه ی ادامه ی فعالیت را دادند شما هر 1/5 باید 15 دقیقه از حالت نشسته تغییر وضعیت دهید. پاها را نیز روی چهارپایه ی کوچکی در حالت نشسته پشت میز بگذارید تا آویزان نماند.
موفق باشید!
كارشناس مامايي فيروز

Re: پايين بودن جفت و فيبروم

donya80 نوشته شده:
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 10:55 am
با سلام خدمت كارشناس محترم
من بعد از سقطى كه در جريان هستيد پارسال داشتم الان دوباره باردارم والان تو هفته ١٤ هستم .
هفته ١٢ كه رفتم سونوگرافى جنين تو نتيجه گفته كه placenta: anterior low lying
و cervix: 38 mm
در ضمن
A 18 mm intramural myoma is seen on posterior uterine wall
به دكتر كه نشان دادم گفت جفت پايين است و استراحت ات را بيشتر كن و نزديكي نداشته باش و يه فيبروم هم دارى
حالا سوال من اينه كه اين وضعيت چقدر ميتونه خطرناك باشه و من در چه حد بايد استراحت كنم؟ آيا بايد استراحت مطلق كنم و از تختخواب خارج نشوم؟
راستش من شاغل هم هستم و روزى ٨ ساعت پاى كامپيوتر نشستم لازمه من يه مدت مرخصى بگيرم؟
ممنون ميشم مثل هميشه راهنماييم نماييد
با جفت پایین خیلی مهمه استراحت داشتن. تو این پست جفت پایین باعث سقط جنین میشه هم توضیح داده.
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان