تفسير جواب سونو

سلام كارشناس عزيز
من هفته 28 بارداري هستم .در 28 هفته و 3 روز سونوگرافي دادم كه اين موارد نوشته بود:
جنين با پرزانتاسيون سفاليك - جفت خلف گريد يك مارژينال
وزن جنين 1393 گرم

لطفاً راهنماييم كنيد كه وضعيت جفت به چه صورتيه ؟ طبيعييه ؟ من در هفته 21 كه سونو دادم جفت تيپ پرويا و لولايي بود نمايش جنين هم بريج بود. الان وضعيت من بهتر شده يا نه ؟
آيا وزن جنين نرماله ؟ الان كه سفاليك شده ممكنه دوباره به بريج تغيير وضعيت بده ؟ و آيا وضعيت بريج غير از نحوه زايمان مشكل ديگه اي براي جنين دارد ؟

لطفاً در مورد نحوه قرارگيري جنين و جفت كاملاً توضيح بدين خيلي گيج و سردرگمم .
متشكرم

سلام
دوست عزیزم نوع لولائی و نیز مارجینال دو نوع از انواع جفتهای سرراهی هستند اما از نظر سیر آن که درخواست کرده بودید باید عرض کنم که درجه سرراهی بودن مارجینال(در سونوی فعلی شما) از لولانی(سونوی قبلی) متاسفانه بیشتر است.
اما تا 30 هفتگی فرصت داریم که به حالت طبیعی برگردد و تنها مواقعی باید نگران باشیم که یا بعد از 30 هفتگی این سرراهی بودن ادامه داشته باشد یا قبل از 30 هفته جفت سرراهی علائم کلینیکی از خود بروز دهد مانند خونریزی و ...
اما در مورد جنین: همه موارد به لطف خدا طبیعی ست و سر او به سمت پایین است امکان چرخش وجود دارد(اما بریچ هم نگران کننده نیست فقط زایمان طبیعی را ممکن است به سزارین تبدیل کند) اما اغلب تا انتها به همین سفالیک می ماند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان