سلام كارشناس عزيز من بايد 16 فروردين زايمان ميكردم ولي وقتي رفتم 22 اسفند پيش دكترم گفت شكمم پايين اومده و بعد معاينعه گفت هنوز دهانه ي رحمم سفته و منو فرستاد سونو ي بيوفيزيكال و الانم نوبت سزارينم شده 6 فروردين وقتي دكتر رفتم براساس اخرين پريودم 35+1 روزم بود ولي همون روز تو سونو زد 36+3 روز اينا چرا با هم فرق ميكنه سونورو هم واستون مينويسم.

در رحم تصوير يك جنين مشاهده گرديد كه براساس bpd,fl,ac.hc سن حاملگي برابر با 36w3dميباشد. ‌
پوزسيون:سفاليك قرار طولي ضربان قلب طبيعي ريتم منظم حركات جنين:به وضوح رويت شد. جفت:در سطح خلف لوكاليزهG:2 حجم af نرمال است. حدود زايمان 16/1/90 وزن تقريبي 2890gr در حال خحاضر هيچگونه استرسي و يا هيپوكسي در جنين ديده نشد. ميخواستم در مورد سونو واسم كامل توضيح بديد ايا امكان داره من تا اخر اسفن هم زايمان كنم و چرا سن جنين با تاريخ پريودم تقريبا 9 رو ز فرق داره؟ ايا اين وزن واسه اين سن حاملگي خوبه يا نه؟ لوكاليزه يعني چي؟ ممنونم ازتون.

سلام
دوست عزیز خوشحالم که تا اینجای بارداری روبه سلامتی طی کردید و امیدوارم در بهترین زمان زایمان عالی داشته باشید.
سونوی شما کاملاً نرمال است از جفت گرفته تا جنین و ... و هیچ علائمی دال بر وجود مشکل و ضروری بودن جلو انداختن زایمان نیست .اختلاف سن بارداری از روی قاعدگی و سونوگرافی هم بعداز 13 هفته بارداری کمک می شود و در انتهای بارداری این اختلاف گاهی 2 هفته هم ذکر می شود. و این طبیعی ست. اما کدام را معیار برای تاریخ زایمان قرار دهیم؟
اگر قاعدگی پیش از باردرای منظم بوده مهم ترین معیار همین است وو درکنار آن سونوی پیش از 13 هفته ی بارداری(و هیچگاه از نظر علمی صحیح نیست که تاریخ زایمان را از روی سونوی اواخر بادراری تعیین کنیم)
در ضمن می دانید که 1 هفته درون شکم مادر جنین رشدی می کند که در صورت تولد شاید تا ماهها جبران نشود پس از پزشکتان بخواهید علت جلوانداختن زایمان را توضیح دهند.(گاهی شکم پایین است اما سر بچه درون لگن فیکس نشده و این هیج نشانی از روند زایمان نیست درثانی ب فرض که فیکس هم شده باشد وقتی حال مادر و جنین خوب است باید صبر کرد روند زایمان خودش شروع شود...)
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم از زحمتاتون طي دوران بارداريم ممنونم الان 18 روزه كه زايمان كردم و الحمدلله حال هر دوي ما خوبه پسرم 3 كيو بود الانم رشدش خوبه منم بعد يك هفته جاي عملم بهتر شده از اينكه توي اين دوران مشاور و راهنماي خوبي برام بوديد ازتون ممنونم.

Re: ضمن سلام و خسته نباشید

کارشناس عزیز و محترم خدا پشت و پناهتون باشه، من تو ۱۲ هفته و ۳ روز بودم رفتم بیرون سونوگرتفی آنومال که گفتن جنین سالمه و ان بی رویت شده و گفتن پسره حتی تو برگه نوشته بودن که پسره امروز ۱۵ هفته و یک روزم بود دکتر خودم سونوگرافی واژینال برام انجام داد و گفت سرویکس ۴/۵سانتی متر هست ازش خواستم جنسیت رو بگه گفت دقیق مشخص نیست احتمالا پسره اما مطمئن نباشو اینکه گفتم سالمه جنین گفتن بله اما دقیقش تو ۱۷ هفته میگم نگرانم تورو خدا راهنماییم کنید لطفا سپاسگزارم

سلام دوست عزیز
تشخیص جنسیت جنین در هفته ۱۲ کمی مشکل است ولی وقتی به صورت کتبی نوشته شود نشان از تشخیص قطعی سونوگرافیست بوده است.سونوی آنومالی اسکن که برای تشخیص سلامت جنین انجام میشود در هفته ۱۸_۲۰ دقت بالایی دارد به همین دلیل پزشکتان به طور قطعی به شما پاسخ نداده.ضمنا من به شما توصیه میکنم سونوی آنومالی اسکن را در یک مرکز معتبر سونوگرافی انجام دهید نه در مطب متخصص زنان
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنونم استاد بزرگوار از جواب شما. والا این دکتری که من بهشون مراجعه میکنم دکتر حاملگی های پر خطر هستش خودش گفت برم مطبش کاغذ سونوگرافی انجام شده هم میده چیکار کنم به نظر شما برم بیرون اگه واقعا کار یه مرکز سونوگرافی از مال این دکتر دقیقتره برم بیرون در ضنن سونوگرافی واژنی و سونوگرافی شکم رو خودِ دکتر دیرو تو مطبش انجام داد؟ در ضمن سوال دیگه من اینه وقتی سرویکس الان تو ۱۵ هفته و ۱ رو ۴/۵ هستش ممکنه بعدا تغییر کنه و نیاز به بخیه داشته باشه یا نه دیگه خیالم راحت باشه؟ استاد من چطوری میتونم باشما تلفنی صحبت کنم؟ دوست دارم عکس سونوگرافی و آزمایش هامو ببینین خیلی نگرانم ممنونم ازتون.

سلام دوست عزیز
عزیزم من کارشناس مامایی هستم و قطعا دانش و تجربه متخصص زنان از من بیشتر میباشد و بهتر است به پزشکتان اعتماد نمایید.در مورد انجام سونوگرافی معمولا مراکز سونوگرافی و متخصص سونوگرافی علم و تجربه بیشتری دارد ولی در نهایت تصمیم گیری با خود شماست
كارشناس مامايي فيروز

سلام دکتر عزیزم خوبین؟ دکتر جان من خیلی نگران بودم از شرایطم درد داشتم تو کمر و پهلوهام الان رفتم سونوگرافی جواب کلیش اینه: سن حاملگی با معیارهای BPD=30mmو FL=18mmو AC=95mmو Hc=114mmبرابر با ۱۵ هفته و ۴ روز میباشد.
جفت قدامی میباشد. میزان مایع آمنیوتیک در حد طبیعی است.( AFI=12cm)
وزن جنین در حدود ۱۳۰ گرم اندازه گیری شد.( Male)
در این هفته آنومالی ماژور قابل رویت با سونوگرافی در جنین مشاهده نشد.
ضمنا سونوگرافی به تنهایی قادر به ارزیابی تمام آنومالیها نمیباشد.
تخمدانها نمای عادی دارند. توده آدنکسال و مایع لگنی رویت نگردید.
طول کانال سرویکس 35میلیمتر اندازه گیری شد. علائم نارسایی سرویکس رویت نگردید.
دکتر مهربون ممنون میشم زود و واضح جواب بدین این ماژور چیه این آدنکسال چیه؟ انشاالله سلامت باشین.

سلام دکتر عزیزم خوبین؟ دکتر جان من خیلی نگران بودم از شرایطم درد داشتم تو کمر و پهلوهام الان رفتم سونوگرافی جواب کلیش اینه: سن حاملگی با معیارهای BPD=30mmو FL=18mmو AC=95mmو Hc=114mmبرابر با ۱۵ هفته و ۴ روز میباشد.
جفت قدامی میباشد. میزان مایع آمنیوتیک در حد طبیعی است.( AFI=12cm)
وزن جنین در حدود ۱۳۰ گرم اندازه گیری شد.( Male)
در این هفته آنومالی ماژور قابل رویت با سونوگرافی در جنین مشاهده نشد.
ضمنا سونوگرافی به تنهایی قادر به ارزیابی تمام آنومالیها نمیباشد.
تخمدانها نمای عادی دارند. توده آدنکسال و مایع لگنی رویت نگردید.
طول کانال سرویکس 35میلیمتر اندازه گیری شد. علائم نارسایی سرویکس رویت نگردید.
دکتر مهربون ممنون میشم زود و واضح جواب بدین این ماژور چیه این آدنکسال چیه؟ انشاالله سلامت باشین.
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان